Sayfa 842/909 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892 ... SonSon
Arama sonucu : 7265 madde; 6,729 - 6,736 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

1. 1.09 dan satılan hısse adedi 0 peki 1.16 dan satılan hisse var mı? YOK.

Bu negatif algı yaratması bildirimidir..

Ancak Cemaş hissedarı bu cinliği yemez.

Bedellilerle yapılan yatırımların kaymağını hep birlikte yiyeceğiz.

Tek başına yemek olmaz.....

Unutma Ortağız.......

yatırım tavsiyesi değildir.
    Lütfen Tavsiye yi spk nın onay verdiği kuruluşlardan alınız.

2.  Alıntı Originally Posted by Mercury.59 Yazıyı Oku
    1.09 dan satılan hısse adedi 0 peki 1.16 dan satılan hisse var mı? YOK.

Bu negatif algı yaratması bildirimidir..

Ancak Cemaş hissedarı bu cinliği yemez.

Bedellilerle yapılan yatırımların kaymağını hep birlikte yiyeceğiz.

Tek başına yemek olmaz.....

Unutma Ortağız.......

Bakalım Kral mı yoksa zühürt ağa mı olacağız

3. Arkadaşlar elimde yüklü miktarda cemaş hisse var.2022 yılı 2. ayda ödemelerim için satmak üzere almıştım.şu anda zararım yok.hatırı sayılır kardayım.geçen hafta yukselişinde paranın lazım olacağı zamana daha var diyerek satmadım.Sormak istediğim ikinci ayı beklesemmi,beklemesemmi...Bu benim takibimde hiç olmamıştı,ilk defa tafsiye üzerine hisse aldım,hisenin yabancısı olduğum için soruyorum.

4. Mahir selamlar,

Spk mevzuatı gereği sorunu cevaplandırmak mümkün değil.

Yeni yılda umutlarınız gerçek,

mutluluklarınız, sonsuz olsun,

Mutlu yıllar...

5.  Alıntı Originally Posted by Mercury.59 Yazıyı Oku
    Mahir selamlar,

Spk mevzuatı gereği sorunu cevaplandırmak mümkün değil.

Yeni yılda umutlarınız gerçek,

mutluluklarınız, sonsuz olsun,

Mutlu yıllar...

aleyküm selam.öncelikle sağol yinede önemverdiniz.Fakat spk nın onay verdiği kuruluşlardan biz mini yatırımcıların bilgi alması çok zor.hatta imkansız.Biz ve bizim gibilerin bu veya bunun gibi topiklerden bilgi almaktan veya almaya çalışmaktan başka hiçbir şansı yok..

6. Twetter da spekler algıya oynuyorlar, hisseyi küçük yatırımcıdan toplamak için. Neymiş patron hisse satmış, elinde hiç hisse kalmamış, külliyen yalan, algı operasyonu...

Hadise şu Cemas ın iştirakinin iştiraki olan Işıklar inşaat malzemeleri san ve tic. aş nin uhdesinde bulunan 13.678.493 TL nominal hissenin satılmasıdır.Esasen bu sadeleştirme işidir.

Yani Cemaş a sorulan soru şu kardeşim senin iştirakinin iştiraki senin ortağın nasıl olabiliyor. Düzelt bu durumu ve düzeltiliyor.

Peki bu miktar da hisse satılırken, %1.83 ortaklık payı bulunan IEYHO ne yapıyor? O da piyasadan 25.178.493 TL nominal hisse alarak ortaklık payını % 1,83 ten, % 5.01 oranına yükseltiyor.

Bu işlem spekler tarafından olumsuz algı oluşturularak patron mal sattı deniyor.

Hayır patron piyasadan Cemaş hissesi topladı.Ne kadar 25.178.493 -13.678.493=+11.500.000 TL nominal hisse .

Patronun kendi şirket hissesini piyasadan satın alması güzel gelişme. İnşallah devamı gelerek ortaklık oranını artırırlar.

7. Güneş enerjisi yatırımları kısa sürede yapılabilen yatırımlardır. Cemaş'a ait şuan 6 MW güneş enerjisi santrali üretimdedir.2021 yılı

başlarında üretime geçmişti. İştiraki BND elektrikin 13 MW hidroelektrik santrali yıllardır su dan elektrik enerjisi üretiyor.

Açıklanan diğer Güneş enerjisi santral yatırımları ile toplamda 40 MW lık temiz enerji üretim kapasitesine ulaşılmış olucak. Bu da

yaklaşık olarak borsada yeni halka arzı planlanan GLYHO e ait Consus enerjiye eşdeğer tutardır. Gelişmeleri sabırla takip ediyoruz.

Lütfen Tavsiye yi SPK' nın onay verdiği kuruluşlardan alınız.

8. Devlet tarafından kurulmuş olan CEMAŞ ta imtiyazlı pay yok. Cüzi bir payla (son alımlar sonrasında %5.077) şirket yönetiliyor.

Şirkete büyük ortak adayları gelir mi?

Hep birlikte izleyip göreceğiz.

Sayfa 842/909 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •