Sayfa 59/120 İlkİlk ... 949575859606169109 ... SonSon
Arama sonucu : 959 madde; 465 - 472 arası.

Konu: AKCNS - Akçansa Çimento Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Bilançoyu begenmedim.

gelir tablosu acısından: iç piyasa zayif olduğundan (hazir beton satışlarından zarar edilmiş mesela), düşük kâr marji ile ihracata yöneldi. satışlar tl bazinda ancak gecen seneki 3. çeyrek kadar geldi.

bilanço açısından: dönen varlıklar azalmış, borçlar artmış. Haliyle özsermaye, sene başına göre 100 mio tl azalmış. Bu sene 150 mio temettu ödedi, kar 50 mio kadar, dolayısıyla ozsermaye 100 mio azaldi. Iş mi yani? Yabanci ortak heidelberg zoruyla alınmış kararin ceremesi olarak mali yapı bozuldu, finansal giderler arttı! cimsa gibi temettu dağıtmamalıydı.

Finansal yönetim: 31 Eylül itibariyle 100 mio tl net doviz pozisyonu var. 537 mio tl ihracati, 161 mio ithalati olan bir firma için cok fazla degil mi? her ne kadar, enerji maliyeti dolar bazinda gider olarak düşünülse de, neyin kafasını yaşıyorlar anlamadim. cunku sabanci holding sirketleri "sıfır" yabanci kur poz. ile yola devam karari almıştı (%100 hedge).

Sene sonu hisse başına 0.50 tl kar gelir belki... E 50 kuruş kar ile fiyat ne olur ki?!? Heidelberg zoruyla 30 kuruş temettü verir artik!!

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. * * Akçansa (AKCNS, Sınırlı Pozitif): Akçansa yılın üçüncü çeyreğinde,* ortalama piyasa beklentisi olan 27 mn TL ve bizim beklentimiz olan 25* mn TL’ye yakın yıllık bazda %52,6 düşüşle 28 mn TL net kar açıkladı. Artan kur ve faiz giderlerinin etkisiyle net kar baskı altında kaldı. 3Ç18’de 17,8 mn TL seviyesinde gerçekleşen net finansman giderleri 3Ç19’da 37,4 mn TL’ye yükseldi. Akçansa, yılın üçüncü çeyreğinde* yıllık bazda %28,7 azalışla 82,2 mn TL FAVÖK açıkladı (3Ç18’de 115,3* mn TL FAVÖK). Açıklanan rakam bizim beklentimiz olan 74,2 mn TL ve* ortalama piyasa beklentisi olan 76,6 mn TL’nin hafif üzerinde* gerçekleşti. Ciro ve net kar beklentiler ile uyumlu gerçekleşse de,* operasyonel marjların piyasa beklentisinin 1,0 puan üzerinde* gerçekleşmesi nedeniyle sonuçların hisse performansına etkisini* ‘sınırlı pozitif’ olarak değerlendiriyoruz.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

3. Bir zamanlar akçansa

DENİZ YATIRIM, #AKÇANSA İÇİN FİYAT HEDEFİNİ YÜZDE 30 ARTIRARAK 20,10 TL'YE YÜKSELTTİ

(22/01/2015 - 17:00:52)

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Kanal İstanbul projesine bir başlansın ,yok satacak.

5. Toplantı öncesi nuh untırtıklamaya başladılar.

6. Nuh,göltaş,bursa hepsi prim yapıyor bu maşallah kağnı arabası gibi.2 gün sonra kanal İstanbul inceleme toplantısı var.Projede sona yaklaşılıyor.Bu proje başladığında iş işten geçmiş olacak.Ancak hala baskı yapmaya devam ediyorlar senette.Yemin etmişler galiba k/y cıya ekmek yedirmemeye,Allah gözünüzü doyursun.

7. Booom

8.  Alıntı Originally Posted by cemar Yazıyı Oku
    Booom

elinde akçansa olanlara bol kazançlar... kağıdım olsun olmasın böyle hareketler heyecan veriyor...

dün 10.000 lot akçansa....7.10-7.11 den.... satana kadar göbeğim çatladı...

ama sattığım tutar kadar ilave bucim almıştım. 4,97 gibi... vaziyeti kurtardık. dün bucim performansı fena değildi.

YTD:

Sayfa 59/120 İlkİlk ... 949575859606169109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •