Sayfa 225/226 İlkİlk ... 125175215223224225226 SonSon
Arama sonucu : 1803 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: CELHA - Çelik Halat

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    artaş ve ortağı bir ayaklarını celha üzerinden borsaya atmış oldu.. hsbc basta olmak üzee yatırımcı kemik kurumlar ciddi topladı topluyor.. bkalım artaş ın planı ne.. sermaye arttırımı faliyet alanı ilave / genişlemeler,, artaş ilave tahsisli yapıp biraz daha para koyarsa nerelere gidebilir göreceğiz.. git gide sığlaşıyor..ytd..
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

2. KAP: DOHOL [CELHA ] DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. Finansal Duran Varlık Satışı

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1082983
    Dosyalar:

Finansal Duran Varlık Satışı 2022-11-29
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 12/10/2022
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Evet (Yes)
    Bildirim İçeriği
    Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi 2022-10-12
    Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı? Var
    Satılan Finansal Duran Varlığın Ünvanı Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş.
    Satılan Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu Çelik halat, tel ve beton demeti üretimi
    Satılan Finansal Duran Varlığın Sermayesi 41.500.000 TL
    İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih 29/11/2022
    Satış Koşulları Peşin (Cash)
    Satılan Payların Nominal Tutarı 28.980.815,63
    Beher Pay Fiyatı 17,4939 TL
    Toplam Tutar 26.100.000 Avro
    Satılan Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) 69,83%
    Satış Sonrasında Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) 0,00%
    Satış Sonrası Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlığın Toplam Oy Haklarına Oranı (%) 0,00%
    Satılan Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) 1,21%
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%) 3,00%
    Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi Varlık ve kaynaklarımızın verimli kullanılmasına, Şirketimiz faaliyetlerine ve işletme sermayesine olumlu etkisi olacağı beklenmektedir.
    Satış Sonucu Oluşan Kar/Zarar Tutarı Vergi mevzuatına göre tutulan mali kayıtlarımızda 449.840.772,94 TL satış karı hesaplanmaktadır.
    Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği Mevcut durumda bir belirleme yapılmamıştır.
    Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi Mevcut durumda bir Yönetim Kurulu Kararı alınmamıştır.
    Satın Alan Kişinin Adı/Ünvanı Artaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ve Betatrans Lojistik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır? Hayır (No)
    Satın Alan Kişinin Ortaklıkla İlişkisi Satın alan kişilerin, Sermaye Piyasası Mevzuatı bakımından; Şirketimizle yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkisi bulunmamaktadır.
    Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi 2022-10-12
    Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi Satış Bedeli Pazarlık Usulü belirlenmiştir.
    Değerleme Raporu Düzenlendi mi? Düzenlenmedi (Not Prepared)
    Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni Satış Bedeli Pazarlık Usulü belirlenmiştir.
    Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası Yoktur.
    Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı Yoktur.
    Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar Yoktur.
    İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi Değerleme raporu bulunmamaktadır.
    Açıklamalar
    Açıklama Şirketimizin
    12.10.2022 tarihli özel durum açıklamasında, diğer hususların yanı sıra,
    özetle;

Şirketimizin
    doğrudan bağlı ortaklığı Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş.'nin ("Çelik Halat") 41.500.000 Türk Lirası
    ödenmiş sermayesinde Şirketimizin sahip olduğu % 69,83 oranındaki 28.980.815,63
    adet payın; Sermaye
    Piyasası Mevzuatı bakımından Şirketimiz ile yönetim, denetim veya sermaye
    bakımından ilişkisi bulunmayan Artaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (% 75
    oranında) ve Betatrans Lojistik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye (% 25
    oranında) ("Alıcılar"), yapılan pazarlıklar neticesinde 27.000.000,- AVRO bedel ("Satış
    Bedeli") ile satılmasına ("İşlem")
    karar verildiği, bu Karar'a istinaden Şirketimiz ile Alıcılar arasında 12.10.2022
    tarihli 'Pay Devir Sözleşmesi'
    akdedildiği ve mezkûr Sözleşme kapsamında, 36.066.100 Türk Lirası tutarındaki
    ön ödemenin 12.10.2022 tarihi itibarıyla Şirketimiz hesaplarına intikal ettiği
    hususlarına yer verilmiştir.

Şirketimiz
    Yönetim Kurulu'nun 29.11.2022 (bugün) tarihli toplantısında ise, özetle; Şirketimiz
    Yönetim Kurulu'nun 12.10.2022 tarihli Kararı'nda belirtilen "Satış Bedeli"nin; yeniden yapılan
    değerlendirmeler ve pazarlıklar neticesinde 26.100.000,- AVRO olarak
    revize edilmesine karar verilmiştir.

Şirketimiz Yönetim
    Kurulu'nun 29.11.2022 (bugün) tarihli Kararı'na istinaden; Çelik Halat ödenmiş
    sermayesinin ve oy haklarının % 69,83'üne tekabül eden toplam 28.980.815,63 adet
    payın satış ve devir işlemleri; Alıcılar tarafından 12.10.2022 tarihinde
    Şirketimiz hesaplarına intikal ettirilmiş olan 36.066.100 Türk Lirası
    tutarındaki ön ödemenin yanı sıra; 29.11.2022 (bugün) tarihinde Şirketimiz
    hesaplarına intikal ettirilen 468.137.680 Türk Lirası olmak üzere toplamda 504.203.780
    Türk Lirası bedel üzerinden 29.11.2022 tarihinde gerçekleştirilmiş
    olup "Kapanış" işlemleri
    29.11.2022 tarihi itibari ile tamamlanmıştır.

Kamuoyuna ve pay
    sahiplerine saygılarımızla duyurulur.

(*) İşbu açıklamamızın İngilizce
    çevirisi ekte yer almakta olup, Türkçe ve İngilizce açıklama
    metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama
    esas kabul edilecektir.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    bunlar doğan ın pendikdeki arsasını da aldı.. geldi birde borsadan bir şirketini aldı.. hadi birleştirin parçaları.. arsa celha nın özvarlıklarına (bir süre sonra şirketin ismi celha olarak kalmaz ;) ) transfer olur mu
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

4. İnşaatçı artaş bu fabrikayı arazisi için almıştır. Kısa süre içerisinde toplam 300 dönüm arazi üzerinde kurulu fabrikaların taşınması ve bu arsa adasına büyük bir inşaat projesi yapılması gündeme gelecektir. Hisse fiyatıyla ilgili bir şey diyemem ama arsaya inşaat yapacağını öngörmek için kahin olmaya gerek yok.
    Eğer inşaatlar bu şirket üzerinden yapılacaksa o zaman değerleme çok daha farklılık gösterebilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,373
    %622 bedelli ne ayak sen şirketi aldın koyduğun paranın iki üç katını halktan almak için mi bu bedelli eyy spk duy sesimizi
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

6. Bankadan faizine kredi alacağına bedelli parası alsın bankalara yem olmadan iyidir

7. Eyy spk iyiki mi duymadın sesini yoksa engeller tavanı yaşıyamazdık
    Ağzının tadını bilen sümüğünü yermiş

8. Ben verdim bryat aldım oda tavan oldu yarında tavan olur inşaALLAH

Sayfa 225/226 İlkİlk ... 125175215223224225226 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •