Sayfa 195/226 İlkİlk ... 95145185193194195196197205 ... SonSon
Arama sonucu : 1803 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: CELHA - Çelik Halat

Alıntı Originally Posted by hselcuk Yazıyı Oku
    Doğan holding hisse satıyor. Bir türlü çıkmasına izin vermiyor. 3 gün için de 318 bin lot sattı bu işte bi gariplik var.
    Evet hocam hisse sattığı doğrudur, Kap'a bildirim de yapıyor ama benim bildiğim celha 5 bin 10 bin lotla devre kesen bir kağıttı, ben Celhada al gülüm ver gülüm yaptıklarına kanaat getirdim. Çünkü firmanın yabancı payı geçen hafta % 0.47 iken 10 Eylül takaslarına göre yabancı payı % 2.51'e yükselmiş. AL-SAT-TUT Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by hselcuk Yazıyı Oku
    Marmara capital %7.3 hisseye sahip yatırım amaçlı elinde Ditaş da var. Ditaş şu anda baya pirimli inşallah celha da iyi yerlere gelir.
    Teşekkürler sayın hselçuk.

LLD-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

Arkadaşlar ben böyle bir hesap yaptım, 09.09.2020 tarihi ile 11.09.2020 tarihleri arasında Doğan Holdingin payı % 77.65'ten % 75.72 düşüyor, yani Doğan Holding bu üç günlük süre zarfında % 1.93'lük bir pay satığını söylüyor, ancak diğer taraftan Celha'daki yabancı payı aynı süre zarfında % 0.47 den % 2.51'e yükseliyor. Tabi herkesin bir tahmini vardır, hissede beklenti veya hikaye nedir bilemiyorum ama benim tahminime göre birilerinin bir acelesi varmış gibi, sanki birileri Kap'a ''pay alım satım bildirimleri'' yaparak küçük ve finansal okur yazarlığı olmayan yatırımcıyı hissede alel acele dökme planı yapmaktadır düşüncesindeyim. Derinlik programı kullananlar 14.09.2020 tarihli Celha'nın tahtasına bakabilirler, 12.14 kademesine 20.640 lot alış koymuşlar, ilk 10 kademedeki lot alış toplamı sayısı ise 41.257 lot var, ilk 10 kademe satış tarafına ise sadece ve sadece 8446 lot var. Bu yorumuma katkı yapacak birileri olursa çok memnun olurum. Yazdıklarım al-sat-tut ve yatırım tavsiyesi değildir.

Celha nın tahtasına bakın ya 12.21 o kadar alış koymuşlar ki satayım, satıp ta 5 tl den 12 tl ye giden ray sigortayı mı alayım?? 8 tl den 18 tl ye giden sonme yi mi alayım?? 8 tl den 15 tl ye giden indesi mi alayım?? 9.5 tl den sattıp 41 tl ye giden arena yı mı alayım?? amannn örnekleri daha da çoğaltabilirim ama ALLAH sizi bildiği gibi yapsın inşallah.

5.  Alıntı Originally Posted by Muhtar63 Yazıyı Oku
    Celha nın tahtasına bakın ya 12.21 o kadar alış koymuşlar ki satayım, satıp ta 5 tl den 12 tl ye giden ray sigortayı mı alayım?? 8 tl den 18 tl ye giden sonme yi mi alayım?? 8 tl den 15 tl ye giden indesi mi alayım?? 9.5 tl den sattıp 41 tl ye giden arena yı mı alayım?? amannn örnekleri daha da çoğaltabilirim ama ALLAH sizi bildiği gibi yapsın inşallah.
    Yabancı oranına nereden baktınız?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Şirkette değişik birşeyler olacağı malum. Halka açıklık seviyesi yüzde 22 lerden yüzde 34 lere yaklaşacak. İlginç ya operasyon olacak ya da Doğan hoklding kapıdın yükselmesinin önğne geçmek istiyor.
    Ditaş da rakamlar çok uçuk ancak buradaki fiyatlar makul. 9 aylıkta kağıt karlılık açısından da toparlayacaktır.
    İzleyelim bakalım. Hayırlısı. Grubun teki bir fark ederse valla Doğanın sunduğu mallarla tahtayı ele geçirir. İzlemedeyiz.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 yıldır süregelen bir küçük yatırımcı muhabbetidir.
    Her gün 100 bin lot satıyor doğan holding. 1,8 milyon küsür lotu satılabilir hale getirmişti. Yaklaşık 16-17 iş günü daha sürer bu 100 er bin lot ile.

7. Yakın zamanda, kimi olumsuz kuramlar ortaya koyan paydaşlarım.. Bir de çözüm önerisi sunsanız?? Ne yapalım ?? Saygılar..

8. Olumsuz düşünmüyorum . Bilakis bence birşeyler olacağının habercisi.

Alıntı Originally Posted by 63cnr63 Yazıyı Oku
    Yakın zamanda, kimi olumsuz kuramlar ortaya koyan paydaşlarım.. Bir de çözüm önerisi sunsanız?? Ne yapalım ?? Saygılar..
    Kağıdın yükselmesini engellemekten ziyade birşeylere hazırlık olduğunu düşünüyorum. Kağıda talep var ki bunca satışa rağmen 12 üzerinde seyrediyor . Bekleyip sabretmekten gayri bir yol yok.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçük yatırımxı muhabbetidir.

Sayfa 195/226 İlkİlk ... 95145185193194195196197205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •