Sayfa 4/164 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1310 madde; 25 - 32 arası.

Konu: MAVI - Mavi Giyim San. ve Tic. A.Ş.

1. sektörde muadil hiçbir firma yok Bim ile ne alaka kıyaslama. Bana bir dost yoğurt bir mavi jean mi diyeceğiz.

Ayrıca fason üretim vs. yaptığı için kurar ikinci bir paravan şirketi tüm karlı işleri oraya aktarır güven vermiyor açıkçası.

YTD.

2. Temel analiz yapan yok ancak anladığım kadarıyla eserinin 4 katı halka çakmaya çakıyolar yazıklar olsun

3. Her yeni haalka açılan şirketin yaptığı gibi, halka arz öncesi son senelerin bilançoları patlama yapmış, karlılık artmış ve fakat hali hazırda sermayesi kadar kar getirdiği halde 40-55 TL fiyat arasında arz edilecek. 10 TL bile çok aslında. Hadi markası hatırına 15 tamam diyelim. Derimod ile karşılaştırdığımızda ortalama 10 kat piyasa değeri olması lazım. Ciro, karlılık vs hesapladım bana böyle bir rakam makul geldi. O da 500-600 milyon TL fiyat aralığı eder. Bu ne arkadaş 2 milyar liralık piyasa değerinden halka arz ediyorsun. Yuh yani.. Uzun vadeli alıcı olsam Deri mi yoksa Mavi mi deseler kesinlikle Deri. Ama elbette ikisi birden değil. Çünkü biri çok pahalı, diğeri o kadar ciroya göre karını diğer şirkete aktaran bir patronun gölgesinde.

4. Bana da çok pahalı geldi açıkçası. Önce 3-5 değil de 50 TL olduğu için mi önyargı ile yaklaşıyorum diye düşündüm ama sonra analizlere de girince iyice ikna oldum pahalı olduğuna. Yazık.
    Kendi kaderinizi kendi fikrinizle oluşturun. Benim fikrim, benimdir. Sizlere yatırım tavsiyesi değildir. Sadece fikrimi söyleme hakkımı kullanıyorum...

5. Temel analiz yapacak bir durum yok ortada arkadaşlar. Makul haka arz fiyatı 10-15 TL arasında olmalıydı. 15 civarı bir fiyat FK'yı yaklaşık 10 civarında tutardı. Büyüme trendi yıllık %30 olacakmış? Söz vermişler? Piyasa bu. Sen istediğin kadar söz ver. 5 yıl yıllık %15 büyüse bile çok büyük başarı olur. Bu hisseyi alanın aklına şaşarım. Ha ! Bir bir grup alır ve FONET gibi yukarı aşağı yapar ! O başka.

6. boş verin kendileri alsınlar bu fiyata acaba alırlarmı a....q..........herkez anasının gözü bir bu millet mal değilmi....işleri adam çarpmak spk ne iş ayapar acaba cidden merak ediyorum... onlar orada halil pazarlama mı yapıyorlar acaba..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8. Bunun gibileri çok acildi 50 den 75 ten sakin kaptirmayin paranizi

Geçmiş yaşlıların ve yıkılmışların sıgınağıdır......!!!!!
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasasi Kanunu md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ilgili maddeleri kapsaminda tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir yatırım danışmanlığı icerisinde degerlendirilemez yatırım tavsiyesi icermez yatırım tavsiye niteliği taşımadıgindan Yatırımcı profilinize uymayabilirKESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Sayfa 4/164 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •