Sayfa 5/164 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1310 madde; 33 - 40 arası.

Konu: MAVI - Mavi Giyim San. ve Tic. A.Ş.

1. Şirketin sermayesi: 49.657.000,- TL.... Bunun 22.345.650,-TL lik (%45) bölümü A grubu nama yazılı... geriye kalan 27.311.350,- TL lik bölümü (%55) B grubu hisseden oluşuyor... Yani yeterli talep gelirse B grubunun tamamı satılacak... http://www.mavicompany.com/tr/kurums...sozlesmesi.pdf

Şirketin 2016 sonu itibarıyla toplam cirosu 1,368 milyar TL net karı ise 53,9 milyon TL bir diğer deyimle net kar marjı %3,8

http://www.mavicompany.com/tr/kurums...pit-raporu.pdf

Ek satış da gerçekleşirse taban fiyattan 1,174 milyar TL, tavan fiyattan 1,409 milyar TL gelir elde edilecek...

Vay, vay, vay......
    Oh ne güzel memleket.....

2.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Şirketin sermayesi: 49.657.000,- TL.... Bunun 22.345.650,-TL lik (%45) bölümü A grubu nama yazılı... geriye kalan 27.311.350,- TL lik bölümü (%55) B grubu hisseden oluşuyor... Yani yeterli talep gelirse B grubunun tamamı satılacak... http://www.mavicompany.com/tr/kurums...sozlesmesi.pdf

Şirketin 2016 sonu itibarıyla toplam cirosu 1,368 milyar TL net karı ise 53,9 milyon TL bir diğer deyimle net kar marjı %3,8

http://www.mavicompany.com/tr/kurums...pit-raporu.pdf

Ek satış da gerçekleşirse taban fiyattan 1,174 milyar TL, tavan fiyattan 1,409 milyar TL gelir elde edilecek...

Vay, vay, vay......
    Oh ne güzel memleket.....
    En güzel yorumu yapan arkadaş tebrik ederim.
    Kolay para kazanma yolu bu olsa gerek.

3. Sermaye 50 milyon fiyat 50 lira 50 kere 50 =2500
    Yani 2,5 milyar
    Yani 700-800 milyon dolar
    Gerçekten bu kadar büyük bir şirket mi bu?
    Zannetmem.

SM-T350 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    Sermaye 50 milyon fiyat 50 lira 50 kere 50 =2500
    Yani 2,5 milyar
    Yani 700-800 milyon dolar
    Gerçekten bu kadar büyük bir şirket mi bu?
    Zannetmem.

SM-T350 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hani derler ya ne kadar olduğu değil ne yapabildiğin önemli... şimdi bunlar yukarda arkadasın açıkladığı kar içinmi çırpınsın bunlar.. ver canım halkın sırtına çırpınsın onlarda afiyetle yesin martinilerle....
    50 milyon ortalama karla 50 senede 2,5 milyar kar edecek..şimdi millete kakalayarak neden 1 haftada kar etmesin değilmi bu millet niye evvelallah herseyin üstesinden gelir ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Az önce aracı kurumumdan aradılar.

Halka arza katılmam için bilgi vereceklermiş. Sanırım satacak keriz lazım.

Son katıldığım halka a(ı)rzda sermayemin % 40'ını kaybetmiştim. bkz.EKİZ Tecrübe ettik.

Bu kar rakamına göre fiyatı en fazla 20 tl olmalıydı ki insanlar alıp almama konusunda düşünsün.

Allah herkesin gönlüne göre versin.

Saygılar...

6. İşin enteresanı yurtdışı institutionallara 70% ayrılması ve Goldman'ın biz hepsine talep aldık demesi. Genelde yüksekten yapılan halka arzlarda neredeyse tamamı yurtiçi yerleşiklere ve kurumlara yapılır çünkü. Ben de yurtdışında şirketlere valuation hazırlayan birisi olarak değerlemeyi şişirilmiş buluyorum ama 70% yabancı oranı da acaba dedirttiriyor. Yoksa bu değerlemeyi burada yapsak millet suratımıza bakmaz...

Bekleyip görme taraftarıyım kendi açımdan. Ama eğer mavi gerçekten türkiye konjonktüründen kendini soyutlayamayı başarırsa (anlattıkları gibi), belki de gelişmiş ülke çarpanlarıyla trade etmeyi hakedebilir ilerde.

Meselenın ozetı -halk arzın ozetı su
    oncelıkle gelecek para sırkete gırmeyecegı ıcın bastan kaybetmıstır.
    Ayrıca duydgum yurtdısında blok satısı ıstedıklerı fıyata yapamayınca halka arza yonelıyorlar ,burdada su olmus olabılır arap sermayelı bır sırket yurtdısındakı kısımlerının blok tamamını degıl ama 20 sı ıcın alım garantısı vermıs olabılır , kalanıda halka arz et demıstır. Halka arz sonucları acıklanınca gorecegız zaten %5 uzerı alanları , muhtemelen 1 -2 arap fonu /sırketı talıp olmustur.

8. Son halka arz furyasında adı sanı duyulmamış çokça küçük şirket pek çok insanın canını yaktı. Gayrimenkul sertifikası da halka arz fiyatının oldukça uzağında.

ancak bahsettiğimiz şirket Mavi... Öncelikle bu halka arzda maviyi ekiz ya da diğer küçük şirketlerle karşılaştırmak en az BİM ile MAVİ arasında korelasyon kurmak kadar hatalı.

Fiyat konusunda çokça eleştiri var, bu normal. ancak teorik olarak aktif büyüklüğü devasa olmayan bir hava yolu catering şirketine euro üzerinden oldukça iyi bir fiyat ödedik ve iyi karlar da ettik. Demek istediğim, alıcı olunca bir ilan sitesinde 100.000 TL'ye ilan verilmiş bir arabaya "abi 60 vereyim" diyen adam durumuna da düşmemek lazım.

yabancıya ayrılan kısmın tamamen karşılandığı duyuruldu. Benim endişem fiyat falan değil, sadece endeksin bir miktar fazla değerlenmiş olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla "endeks çekilirse" ne olur onu kestiremiyorum. Yalnız bu risk şu an hisse yatırımlarının tümü için geçerli genel bir risk. Maviye özel değil.

Ne yapacaksın diyenlere yanıtım, "Neden olmasın?"

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 5/164 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •