Sayfa 114/164 İlkİlk ... 1464104112113114115116124 ... SonSon
Arama sonucu : 1310 madde; 905 - 912 arası.

Konu: MAVI - Mavi Giyim San. ve Tic. A.Ş.

1. 1991 yılında İstanbul’da kurulan ve denim uzmanlığından aldığı güçle küresel moda dünyasında söz sahibi bir lifestyle markasına dönüşen Mavi; Türkiye, ABD, Kanada, Almanya, Rusya ve Avustralya’nın aralarında bulunduğu 35 ülkede 440’ı Mavi shop olmak üzere yaklaşık 5.500 noktada müşterileriyle buluşuyor.

Perfect Fit anlayışıyla müşterilerinin hayat tarzına, vücuduna ve kalite beklentisine mükemmel uyan jean’ler tasarlayan Mavi, 2019’da yaklaşık 9,7 milyon adet jean satışıyla dünya premium jean markaları arasında ilk sıralarda gösteriliyor. Mavi’nin küresel satışlarında, denim ürünler kategorisi %44, lifestyle giyim kategorisi %56 pay alıyor.

2. Mavi giyim satış ve karlılık olarak pandemiden olumsuz etkilenmiş ancak son üç aylık çok iyi gelebilir,artık sokağa çıkma yasağının olmayacağını varsayarsakki yüzyüze eğitimlerde başlıyor,aşı çalışmalarınında sonuna yaklaşıldığı bu günlerde olumsuzlukların gittikçe azalmaya başlamasıyla daha iyi bilançolar gelecektir.YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by tablet Yazıyı Oku
    Dagi diyim yüzde 200 bedelli sermaye artırımına gidiyor,mavi giyimden beklerken şimdilik dagi geldi darısı başımıza diyelim.ytd.
    Bedelli açıklayan tavan tavan gidiyor bakalım dagi kaç gün tavan çekecek ahh ulan mavi senden beklerken dagi den geldi hayırlısı olsun ne diyelim ytd.

4. GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ.....2021 YILINDA PİYASALAR

Ya sonra? Sonrası tufan mı?

Sert bir satış beklemiyorum. Aksine borsalarda en geç Aralık ayı içinde 2021 fiyatlamasının başlayacağı ve içinde ara negatif akımlar yer bulsa da önümüzdeki yılın ortalarına kadar hisse senedi piyasalarının değer artışı kaydederek güçlü bir ralliye imza atabileceği görüşündeyim.
    İşte bu ralliye doğru geri sayım sürerken Kasım ayı içinde yine limitli ve geçici kalacak (Eylül ayını çağrıştıran) yeni bir ara negatif akım ile karşılaşabiliriz.

Bazı okurlar neyin rallisi Covid aldı başını gidiyor diyebilir.

Evet salgın hız kazanıyor ve dünya genelinde günlük vaka sayılarında güçlü artışlarla karşılaşıyoruz.

Ancak ölüm oranlarında da (can kaybı/yeni vaka sayısı) çok güçlü bir düşüş var.

Dünya Covid ile nasıl savaşacağını öğrendi. Salgının tahrip kapasitesi görece azaldı.

Bir örnek ile ifade etmek gerekirse Fransa’da Nisan ayında 7500’e kadar yükselen günlük yeni vaka sayısı şimdi 20,000 seviyesine ulaştı.
    Ancak Nisan ayında 1400’ü bulan günlük can kaybı şimdi 70 kişi ile kısıtlı.

Covid 19 önümüzdeki 2-3 ay daha da hızlanmaya aday. Kuşkusuz kaybedilen her can kıymetli ancak konumuz piyasa ise fiyatlamaları belirleyen ekonomik aktivite üzerindeki etkisi ve Mayıs ayını çağrıştıran ölçüde genel karantinalar beklenmiyor. Velev ki ihtiyaç doğdu bunun aylarca süreceği düşünülmüyor.

Finansal piyasalar ile gerçek dünyanın takvimi arasında 6-9 aylık bir fark vardır. Piyasalar önden koşar ve görebildiği ölçüde yarını fiyatlar.

Piyasa aktörleri 2021 ortasından itibaren Covid’in etkisinin önemli ölçüde azalacağı ve ekonomik aktivitenin hız kazanacağı görüşünde.

Bu geçici bir canlanma olmayacak. Dünya ekonomisi sıra dışı farklı bir dinamik devreye girmezse 3-4 sene sürecek bir büyüme döngüsüne yelken açmaya hazırlanıyor.

İşte bu yılın sonunda başlayacağını düşündüğüm yeni ralli bu beklentinin fiyatlanışı olacak.

Ancak bir farkla...

2020 ikinci çeyreğinde krizden çıkışta yaşanan ilk ralliden aslan payını ABD borsa endeksleri aldı.

Ben 2021 rallisinde rollerin değişeceğini ve başta İngiltere İspanya Fransa Rusya olmak üzere yeni rallide en yüksek getirilere krizden güçlü şekilde etkilenen ülkelerin imza atacağını düşünüyorum.

Daha somut bir ifade ile krizden daha çok etkilenen ve borsaları görece geride kalanların 2021 ilk yarısında yüzde 40’ı bulan rallilere sahne olabileceği ABD cephesinde ise getirilerin yüzde 20 ile kısıtlı kalabileceği görüşündeyim.

TÜRKİYE PİYASALARI

S-400 testi haberi ve ABD’de Biden’in Trump ile arasındaki oy farkını açıp Türkiye hakkında olumsuz açıklamalar yapması Türk Lirası ve Borsa İstanbul’un geride kalan iki haftayı negatif ayrışma yaşayarak geçirmesine neden oldu.

Cuma günü BIST göreli iskontoda yeniden Eylül düzeyine yaklaştığı sırada bu hafta doğal gaz rezervine yönelik yeni açıklama yapılacağı haberi yurt içi piyasaları destekledi ve yaraların bir kısmı sarıldı.

Ben açıkçası Ocak sonuna kadar olan süreçte Türkiye piyasalarının dünyadaki akımdan yararlanma olasılığını yüksek buluyor kısa vadede BIST 100 özelinde yükselişin 1235 puan civarına kadar sürebileceğini ve 2021 ilk çeyreği içinde de 1350 puanın test edilebileceğini düşünüyorum.

ABD-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Biden seçilirse ABD ile ilişkiler nasıl olur derseniz el ele tutuşur halay çekeriz demek güç.

Ancak Demokrat bir iktidar senaryosunda ABD’de yeni yönetimin koltuğu devralması Ocak ayında gerçekleşir.

Türkiye’ye yönelik ilk hamleleri etkili bir yaptırım değil muhtemelen müzakere olacaktır.

Bu bakıma sert geçebilecek müzakerelerin ajandada yer bulması Şubat hatta Mart ayının konusu olacağa benziyor.

Öncesinde manşetlerde ABD değil Avrupa’yı görebiliriz ki ben Trump da kaybedecek olursa Ankara’nın ABD’ye karşı masaya daha güçlü oturabilmek için Avrupa ile ilişkilerde pozitif bir trendi sağlamaya yöneleceğini tahmin ediyorum.

İşte bu nedenle de önümüzdeki 3-4 aylık kesitte Türkiye piyasalarında yeni negatif ayrışmalar yaşanması riskinin olasılığını düşük buluyor küresel rüzgarın yurtiçi piyasaları destekleyeceğini düşünüyorum. Bir sonraki Pusula’da buluşmak dileği ile…

PUSULA – ABONELİK

Pusula Bigpara’da yayınlandığında haberdar olmak ve ücretsiz olarak tüm posta pusula gönderilerine yayınlandığı anda ulaşmak için abone olabilirsiniz http://pusulaninotesi.com/posta-pusula/

5. Faiz kararı bahane silkelemek şahane.ytd.

6. hissenin çoğu yabancılarda. kayıtlı sermaye tavanı 245.000.000 tl. şirketin %400 civarında bedelli veya bedelsiz sermaye arttırımı potansiyeli var. kötü endekste iyi duruyor. defter değerinin 5 kat üstünden işlem görüyor ancak şu ortamda normal. sermaye arttırımı bekliyorum ben kendi adıma. tahtası sığ hızlı hareket ediyor kısa vadeli alanları panikletip zarar ettirebilir. ytd.

Bu kağıt dalgalanma hakkında ne düşünüyorsunuz

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Neyse güzelleşmeye başladı

Sayfa 114/164 İlkİlk ... 1464104112113114115116124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •