Sayfa 164/184 İlkİlk ... 64114154162163164165166174 ... SonSon
Arama sonucu : 1470 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: CCOLA - Coca Cola İçecek

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Hayrlı olsun
    Sağol dostum olanların yanında çok az, ama alım gücüme göre çok fazla. Lakin bgc nin istisnasız her gün satması bıktırdı.tam baskı unsuru yaptılar. Bilerek kademeye satacağını koymuyor. Bu hafta satmaz dediydim ama gene satıyor. 45 bin satıcılı bgc

2.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Hedefim ilk başta 25 bin kişinin kola ihtiyacını sağlayan bir büyüklüğe ulaşmak,sonra 100 bin.
    Bi ufak şehrin sağlayıcısı olmak.
    hocam bu hesabı çok sevdim, hisse sahibi olmayı ekrandaki soğuk sayılardan çıkarıp şirketle organik bir bağ kurmuşsunuz. bu hesabı elimdeki şirketler için yapacağım

(şirketin litre bazında yıllık toplam üretimi / ödenmiş sermaye * sizin pay) = toplam üretimden sizin paya düşen litre miktarı

gibi temel bir hesapla mı ulaştınız bu hesaba

3.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Sağol dostum olanların yanında çok az, ama alım gücüme göre çok fazla. Lakin bgc nin istisnasız her gün satması bıktırdı.tam baskı unsuru yaptılar. Bilerek kademeye satacağını koymuyor. Bu hafta satmaz dediydim ama gene satıyor. 45 bin satıcılı bgc
    77-78 TL leri 3. çeyrek bilanço sonrası taban yaparsa güzel olur. Yukarılarda daha iyi rakamlar görebiliriz. Şirket değeri / ciro ~ 1,25 civarı.

Ben aslında pek ciro üzerinden şirket değerlemesi yapmıyorum ama matriks stockeys de gördüğüm kadarıyla tahtanın ağaları ciroya korele hareket ediyor

Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    hocam bu hesabı çok sevdim, hisse sahibi olmayı ekrandaki soğuk sayılardan çıkarıp şirketle organik bir bağ kurmuşsunuz. bu hesabı elimdeki şirketler için yapacağım

(şirketin litre bazında yıllık toplam üretimi / ödenmiş sermaye * sizin pay) = toplam üretimden sizin paya düşen litre miktarı

gibi temel bir hesapla mı ulaştınız bu hesaba
    Teşekkürler. Borsaya aslında en doğru bakış açısı budur. Bir araba 50 li treden ayda 2 kez depoyu dol dursa , or taklığınıza göre ayda kaç arabaya benzin s ağlayıcı olduğunuzu bulursunuz.
    örneğin diğer bir kağıdım olan ANHYT'ta yönettiği fon büyüklüğüne göre,fonun 3,85 milyon TL'sini ben yönetiyor gibiyim. Gerçek bir yatırımcı olaya böyle bakmalı bence. inşallah sizler için hayır lı sonuçlara vesile olur.

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    77-78 TL leri 3. çeyrek bilanço sonrası taban yaparsa güzel olur. Yukarılarda daha iyi rakamlar görebiliriz. Şirket değeri / ciro ~ 1,25 civarı.

Ben aslında pek ciro üzerinden şirket değerlemesi yapmıyorum ama matriks stockeys de gördüğüm kadarıyla tahtanın ağaları ciroya korele hareket ediyor
    inşallah 80 altı hiç bir zaman olmaz sn. wasaban. CCOLA her zaman ciroya göre fiy atlanıyor. Gelecektecde böyle olacak,çünkü Kola istisnasız kar yazacak bir şirkettir. istisnalar tabi ki olabilir.
    Bilan çoyu 4 gözle bekliyoruz. B GC ardına şekeri gelsede.
    En az 90 tl olm ası gereken ka ğıdı,borsa yükselişinde hareket ettirmediler. Oysa 330 ml, kutu Kola satış fiy atı 5 tl oldu bile! 200ml kola satış fiyatı 2, 5 tlden 3,5 tl oldu bile! 200 ml de artış yüzdesi 40,yani %40.
    pakistanda filan böyle artış olmasına gerek yok çünkü o pazarlar bizim için döviz girdisi olan yerler ve türk lirası artık ne yazık ki çöp oldu ve bu muamele devam edecek.

Sn. wasaban işmende bist+ viop hacmi neyse CcOLA'da ciroyu buna benzetebiliriz. Ama işmen ciro daha frekanslı,CCOLA ciro belirli bir açısı olan eğimli idi. Ama artık exponansiyel artışlar bekIiyorum.
    Ve pek yanılmam...

Bgc gene satışta, her gün bıkmadan veriyor. Kendilerini tebrik ediyorum

8.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Bgc gene satışta, her gün bıkmadan veriyor. Kendilerini tebrik ediyorum
    Satsın, gitsin PEPSİ CO. alsın

Sayfa 164/184 İlkİlk ... 64114154162163164165166174 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz