Sayfa 247/359 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347 ... SonSon
Arama sonucu : 2870 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: BURCE - Bursa Çelik Döküm Sanayi

1. Ya neye göre hangi habere göre nereden biliyon neymiş ucuz kalmış çok güzel olacakmış bu fiyatlarda zor bulunurmus ya 7 lerde deniyordu bunlar kızdığım bu söylemek istediğim bu yaz bildiğin varsa dinleyelim tedbir alalım. Bize önayak ol ee gece rüyasında kanatli BURCE görüyor sabah yazıyo hisse uçacak aha bende yıllarca bekledim bı kanatlı kuş olmasını

2. Olmuyor işte güzel kardeşim olan sadece kuş gibi hafif bir hisse fabrikadan bağımsız bir hisse genel yönetim giderlerine bı baksaniz sanki Pentagon savunma ya iş yapıyor bide ARGE kurmuş ARGE nin amacı belli ne yapacağı sen iyiki bi mobil kırıcı yaptın oda olmasa nolurdu bilmem başınızı agrittik kusura bakmayın iyi geceler ben sadece benim yüzümü kara çıkarıp sizler kazanmasını isterim

3. Ben kendi adıma sizin söylediğiniz şekilde hiçbir şey yazmadım, böyle bir durumu bilmek benim için imkansız desem yeridir,

Ama işin aması şu var, genel geçer olan iki analiz mantığı var biri temel biri teknik analiz biri gelip bunlara göre bir hesap kitap yapar ve buraya koyarsa saygı duyar, okurum okuduklarımdan kendimce birşeyleri öğrenmeye çalışırım, ama bu yazılanda bir yorumdur sonuçta illa olacak diye asla bakmam, sonuçta burası bir forum ve paylaşım platformu, akıl akıldan üstündür derler, burada bedavaya akıl veren olursa almaya çalışırım, gevezelik yapan olursada onu da okur güler geçerim
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

4.  Alıntı Originally Posted by mrbrs Yazıyı Oku
    Olmuyor işte güzel kardeşim olan sadece kuş gibi hafif bir hisse fabrikadan bağımsız bir hisse genel yönetim giderlerine bı baksaniz sanki Pentagon savunma ya iş yapıyor bide ARGE kurmuş ARGE nin amacı belli ne yapacağı sen iyiki bi mobil kırıcı yaptın oda olmasa nolurdu bilmem başınızı agrittik kusura bakmayın iyi geceler ben sadece benim yüzümü kara çıkarıp sizler kazanmasını isterim

Sn. mrbrs, hepimiz borsada az çok tokat yemiş insanlarınız

Kendi adıma artık dayakta yiyeceksem bunu en güzel atıldığı yerde ve bildiğim şekilde yemeyi tercih ediyorum
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

5. Ben zaten sizi kast etmedim zaten benim yazdigima gulun geçin gerçekten sadece boş konuşma benimki

6.  Alıntı Originally Posted by mrbrs Yazıyı Oku
    Ben zaten sizi kast etmedim zaten benim yazdigima gulun geçin gerçekten sadece boş konuşma benimki
    Lütfen yanlış anlaşılmasın ben size gülüyorum manasında yazmadım, söylediklerimi biraz açayım, benim gözümde emek verilerek yazılmış her yazı okumaya değerdir,

Şimdi atıyorum; eğer bir kişi gelip bahçesindeki tavukların yumurtlama sayıları ile borsa/hisse arasında makul bir bağ kurar ve buna dayanan yorumlar yaparsa bunu bile okurum, ( evet biraz abartı bir örnek oldu ama bazen buna benzer yıldız falı şeklinde analizler yapılıyor, hatta şunu itiraf edeyim bazıları çok makul oluyor hatta bazen tutuyor, ister şans diyelim ister başka bir şey ama oluyor bazen...)

Ama burada her gün hisse için dayanağı olmayan olumlu yazı yazmak ne kadar yanlışsa, dayanağı olmayan olumsuz yazı yazmakta hatalıdır yazanı vebal altında bırakır.

Şimdi yine sizin alıp sattığınız ADESE yi örnek verelim elinde hisse olan bir forumdaş hisse hakkında yazılan onca olumsuz yorumun birinden etkilenmiş ve fiyatı 2 TL civarındayken satmış olsun, şimdi bu adamın günahına girenler vebal almış olur mu olmaz mı, bu adama karşı kul hakkına girmiş olurlar mı olmazlar mı,

Ben tüm bu sebeplerle yazdıklarıma dikkat etmeye çalışıyorum, mutlaka hatamız oluyordur ama insanız sonuçta affola diyelim ne yapalım

7.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Gecenin sorusu şöyle olsun;

Avro/TL Eylül 2018 kapanış fiyatı 7,03 TL idi,

Avro/TL bugünkü kur 5,95 TL, farz edelim Avro nun yıllık kapanışı bu fiyattan olsun, bu şartlarda bizim bilançoya etki eden Kur Farkı Finansman GideRi ne olur,
    Lütfü hocam finansman giderinin düşmesini geçtim, son çeyrek hiç ama hiç kar yapamasa bile favökün 3 kata yakın olduğunu söyleyebilirim. Sizin dediğiniz kur beklentisiyle beraber senelik favökte 4 katlık bi artış beklemek yanlış olmaz diye düşünüyorum. Bence de fazlasıyla iç açıcı bi bilanço şimdilik, umarım daha iyiye gider.

Selamlar, sevgiler.

Sn mrbrs 7 yıldır bekliyomuşsunuz, sabrınızı da takdir ettim sabır olmadan olmuyo çünkü, ama 7 yıldır 9 aylıklarda 1 kere bile, 1 milyonun üstünde faaliyet karı gösterebilir miyiz, gösteremeyiz. Yani şimdinin farklı olduğunu vurgulamak için söylüyorum.
    Selamlar.
    Kolay olacak mı? -Hayır
    Buna değecek mi? -Kesinlikle evet

8.  Alıntı Originally Posted by erdem06 Yazıyı Oku
    Lütfü hocam finansman giderinin düşmesini geçtim, son çeyrek hiç ama hiç kar yapamasa bile favökün 3 kata yakın olduğunu söyleyebilirim. Sizin dediğiniz kur beklentisiyle beraber senelik favökte 4 katlık bi artış beklemek yanlış olmaz diye düşünüyorum. Bence de fazlasıyla iç açıcı bi bilanço şimdilik, umarım daha iyiye gider.

Selamlar, sevgiler.

Sn mrbrs 7 yıldır bekliyomuşsunuz, sabrınızı da takdir ettim sabır olmadan olmuyo çünkü, ama 7 yıldır 9 aylıklarda 1 kere bile, 1 milyonun üstünde faaliyet karı gösterebilir miyiz, gösteremeyiz. Yani şimdinin farklı olduğunu vurgulamak için söylüyorum.
    Selamlar.
    Sn. Erdem ellerinize sağlık,

Ben direkt gönderdikleri bilançoda yazan rakamlara bakıyordum siz daha güzel hesap etmişsiniz,

Bilanço sayfa 37 de Kur Farkı Finansman GideRi 3.74 Milyon TL olarak verilmiş, yine sayfa 42 de Dolar ve Avro değişiminin şirketin mali tablolarını nasıl etkileyeceği verilmiş buna göre Avro kuru bu fiyatlarda kapanırsa Kur Farkı Finansman GideRi 1,1 Milyon azalacak ve 2,65 Milyon TL olacak..

Link : https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...66f89721e64177

Yine iyi yada kötü şirket Bagfaştan tahsil edemediği para için dava açmış, alacaklarının peşine düşmüş...

Şirketin sitesinin linkini attım çünkü orada adam koymuş şu firmaya şunu şunu sattım bir tanede bundan satacağım diye yazmış koymuş yani hiçbirşey satmasa onu satacak,

Birde şirket işçi sendikası ile yaptığı zam anlaşmasını yolladı ( bakın bir çok firma işçi çıkarırken adamlar biz zammı Enflasyon oranında yapacağız diyorlar, herkes devletten yardım bekliyor ama bu şirket hiçbirşey olmamış gibi düzgün bir şekilde işçinin bile hakkını gözetiyor, demek ki işçisinden vaz geçmeye niyeti yok, yada şöyle diyelim onlara ihtiyacı var üretim devam ediyor...)

Bunlar şirket hakkında bizim görebildiklerimiz, bu durum fiyata bir günde yansıyacak yada fiyat şu olacak diyemem ama benim görebildiğim kadarıyla işleri iyi,

En azından şirket boğazına kadar borçlu değil, yada alacaklılar kapıya dayanmış vaziyette değil, işçilere yol vermiş yada zorunlu izne çıkarmış değil, paletli kırıcı elek üretmiş kimse bunu küçümsemesin altı üstü kobi uzay mekiği mi üretecekti...

Sayfa 247/359 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •