Sayfa 1/33 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 260 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Tepkisizlik Tabloları...

Tepkisizlik Tabloları...

Merhaba arkadaşlar;

Üç farklı periyotta, iki adet indikatörle, değişik parametreler kullanarak fiyat indikatör uyumsuzluğunu (tepkisizliği) ölçmeye çalışacağız. Birincisi DI. İkincisi StochRSI. Günlük, haftalık ve aylık olmak üzere üç adet de periyot belirledik.

DI için 13, 21, 34 veya 10, 20, 30 gibi istediğiniz bir time periods seçebilirsiniz. Bunu seçerken günlük, haftalık ve aylık periyotlar için farklı farklı seçebileceğiniz gibi tek değer de alabilirsiniz. Ben tek değer aldım.

StochRSI için 4 değişik formül kullandım ve tüm periyotlara uyguladım. 3 adet periyot ve 4 adet StochRSI formülü olduğu için toplamda 12 adet tabloya ulaştım. DI tek değer olduğu için tablo sayısını etkilemedi.

DI KONUM= +DI’nın –DI ya göre konumunu belirtmektedir.
    1= BEKLE, 2= SAT, 3= AL, 4= TUT sinyalidir.

DI SİNYAL SONRASI GEÇİŞ SÜRESİ (BAR)= DI’nın 3= AL sinyalini verdikten sonra geçen süredir.

DI SİNYAL SONRASI TEPKİ %= AL=3 sinyalinden sonra bugün kapanışı itibari ile gerçekleşen değişimdir.

Bilindiği üzere StochRSI kullanılırken ya 0.50 ekseninin yukarı ve aşağı geçişleri AL-SAT olarak yada 0.20 yukarı geçişi AL, 0.80 aşağı geçişi SAT olarak kullanılmaktadır. 0.30 ve 0.70 eksenlerini de buna dahil edebiliriz. Veya sizler de değişik iki değeri eksen olarak kullanabilirsiniz. Ben iki adet eksen seçtim ve adlarına da X ve Y ekseni dedim. Kapanışın bunları yukarı geçtiği bar sayılarını ve geçtiği andaki tepkilerini bugünkü kapanışa göre ölçtüm.

X ve Y eksenlerinin tepkilerini günlükte % 5 ve altı, haftalıkta % 10 ve altı, aylıkta da % 20 ve altı olmak üzere filtreledim. DI’da filtreleme yapmadım sadece yukarıda belirttiğim rakamların dışında kalanları kırmızıya boyayarak dikkat çekmek istedim.

20/02/2017

1. MAKRO

2. MAKRO

3. MAKRO

4. MAKRO

5. MAKRO

6. MAKRO

7. MAKRO

8. MAKRO

9. MAKRO

10. MAKRO

11. MAKRO