Sayfa 302/1078 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402802 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: Sistem Takibi...

1.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Şimdi sizin durumunuz özel;
    1. Hisseyle geçmişten gelen bir bağınız var (size para kazandırdı)
    2. Hareketlerini biliyorsunuz,
    3. Zaten para da lazım değil, şeker tansiyon kolestrol olunca nası yencek para

diyelim ki;

öyle diyor ya, diyelim ki bi yerden para buldu.
    sizin hesaba göre 50,000 tl para kazanmak için toplam ederi 100,000x 4,30 = 430,000 tl para bağlaması gerekecek.
    E zaten faiz oranı %12
    bu durumda 430,000 x %12= 51,600 net kazanç elde edecek. ( Bu arada siz vergi de ödeyeceksiniz..)
    psikolojik olarak hiç indi-bindi, ekonomi battı, savaş çıktı derdi olmadan temiz para
    yanılıyor muyum?
    Benim bir bakmak lazım dediğim tlman dı, ama bugün gördüklerim hoşuma gitmedi bu hisse için, klasik Bist işte...

Mardin için Hesap doğru ama çimento sektörü de kriz olursa etkilenir ve karı düşer ödeyeceği temettü de düşer ayrıca boğa piyasasında bir çok hisse artarken sizin hisseniz artmıyorsa sinirleriniz sağlam olması lazım,

Temettü yatırımı için ben Sn. T/A nın dediği gibi hatırı sayılır bir portföy sahibi olmak lazım, az miktarla tatminkar bir miktar elde etmek zor olur
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    .....
    Her hissenin bir de yükselme anı vardır. Bunu da yer yer belirtiyorum ve Sistemin asıl amacı da bunu bulmak ve bulduğunda kaçırmamak!!!

Gel gör ki benim durumum biraz farklı. Ben geçmişten intikâm almaya çalışıyorum. Biliyorum yanlış yapıyorum ama zamanında bana atılan kazıkları şimdi tahta yapıcıya ben atmaya, atamasam da onu zorlamaya çalışıyorum...
    ...
    Şimdi anlaşıldı durum,
    Bi ara düşünmedim değil. Acaba nereye gidiyor diye

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Şimdi anlaşıldı durum,
    Burayı da ben anlamadım?

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Sonuna kadar haklısnız. Ben çok kere her hissenin alınması gereken miktarının günlük işlem hacminin %1-3 arasında olması gerektiğini yazdım.

Her hissenin bir de yükselme anı vardır. Bunu da yer yer belirtiyorum ve Sistemin asıl amacı da bunu bulmak ve bulduğunda kaçırmamak!!!

Gel gör ki benim durumum biraz farklı. Ben geçmişten intikâm almaya çalışıyorum. Biliyorum yanlış yapıyorum ama zamanında bana atılan kazıkları şimdi tahta yapıcıya ben atmaya, atamasam da onu zorlamaya çalışıyorum...

Şimdi MRDIN alacak birisinin en fazla 10bin lot alması lâzım. Daha fazlası tehlike anında satılamayacaktır ve Sistem zarar yazdıracaktır. Lâkin ben neden çok çok fazl aldım. Daha önce de söyledim. Biraz vefa borcu biraz da intikam için... Biraz da beklediğim ve hesapladığım birşeyler var. Ben olaya bu kadar büyük ve hızlı girmeseydim bir ihtimal şu anda MRDIN farklı konumda olabilirdi. İşte ben de yapılan bu planları bozmayı ve bunu göstermeyi seviyorum. Ben aldıktan sonra yükselmeyeceğini de biliyorum. Beni dökmek için ellerinden geleni yapacaklarını da biliyorum.

Fakat ben satmayacağım için sorun yok. Tam yükseleceği anı da biliyorum aslında. Oraya kadar bekleyip de toplayabilirdim. İşte o zaman ya bana alacak mal bırakmayacaklardı ya da yine inat edip bekleteceklerdi. Bekletirlerse değişen birşey olmayacak. Diğerinde ise derinliği az olduğu için bana yeteri kadar istediğim fiayttan mal alma fırsatı vermeyeceklerdi.

Günlük işlem hacmi malum. Ben şu anda elimdekileri 1 ayda topladım. Yükselmeye başladığında mümkün değil alamazdım...

Peki tek bir hisse şartmı diye sorarsanız: Tek hisse hatadır!!! derim ama dedim ya vefa borcu ve ödenmesi gereken bir hesap vardı...

Bu arada şunu da belirteyim. Ben tüm yatırımlarımı borsaya yapmıyorum. Asıl yatırımım arazi idi. Şu aralar arazi işi durağan olduğu için borsaya ağırlık verdim. Gerçi arazi işininde tadı kaçtı. Elimdeki araziler hep sorun çıkartır oldu. Malum bu işlerde içeride adamın olacak. Ben bu adam işi olayına karşı olduğum ve rüşvet vermediğim için benim araziler hep ya yeşil alan ya spor alanı ya bilemem ne oluyor. O nedenle ben de biraz kafa dinlemek için MRDIN aldım (diğer malum sebeplerden dolayı) birkaç sene gelirini alıp yiyeceğim... Sonrasına daha sonra bakacağım.

Bu arada Sistemi de en mükemmel şekle getirmeye çalışacağım. Bu yükselişlerin sonunda yeni bir çöküş kaçınılmaz olacaktır. 2020 sonları 2021 başları gibi olabilir. O zaman bu işe daha profesyonelce yaklaşacağım. Bu arada ben hazırlığımı yapmış olacağım. Benim oğlan da okulunu bitirmiş olacak. Ben sağlık nedeni ile yeteri kadar ilgilenemiyorum. Birlikte ikimiz o zaman ciddi ciddi trade ediyor olacağız diye temenni ediyorum.

O zamanda burada olan arkadaşlar bana eşlik edebilirler. Çok daha farklı bilgiler bulacaklardır... Siteyi tamalayabilirsem ve bizim oğlan alabilirse lisanslarını da alırsa açık ve net bilgiler paylaşabileceğim... Şimdi hisse trade noktalarını yazsam, hisse al/sat ismi yazsam sıkıntı olur. Sadece Sistem sonuçlarını paylaşıyorum. Kendi düşündüğüm hisseler yok ve işin aslı düşünmek de istemiyorum. Bu iş sonraki aşamalardır. Bakalım hayırlısı olur inşaAllah. Olmadı Temettü almaya devam ederim. Yeterki fabrikanın bacası tütmeye devam etsin...

Bu arada; eğer Sistemde gelişme olursa bunu zaten sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Siz farkına varmasanız da Sistem arka planda yer yer güncelleniyor. Çok yakında farklı Sistemler da paylaşacağım. Bunları da birlikte istişare edebiliriz. Ne zaman herşey hazır olur zaman ciddi ciddi mücadeleye hazır oluruz. Trade işi biraz zor.

Ayrıca hisse seçim işi bir o kadar zor. Temel Analiz bilmeden doğru hisseyi bulmak sadece içeriden bilgi almakla mümkür. O nedenle bu dönemde Temel Analize de eğilmeye başladım ve bunu sizlerle de paylaşıyorum...

Varsa başka birşey onlar hakkında da çalışma yapmaya gayret edeyim...
    Olayı çok net açıklamışsınız teşekkürler, çalışma ve paylaşımlarda gerçekten benim için çok değerli ama her şeyden önemlisi zaman içinde elde edilen tecrübeler bu tecrübeleri öğrenebilmek gerçekten paha biçilemez, geçen yıl bir büyüğüm bana söylediği bir cümle yatırım anlayışımı değiştirmişti şimdi yazsam yanlış anlayan çıkar ama bana çok faydası olan bir tek cümle, tabiki bir çok bilgide aktardı hatta sözünü dinlesem şuan çok ciddi miktarda kazanç sağlamış olacaktım ama bende inat ettim ve bir hisseye saplandım o hissede bana saplandı birazcık )
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Burayı da ben anlamadım?
    Şimdi anlaşıldı durum,
    Şöyle düşündüm;
    Zeki bir adam, o kadar emek harcayıp, zaman geçirip elinde imkan varken, onca fırsata ulaşabilecekken, uyuz eşşek (MRDIN) peşinde nereye gidiyor

Şöyle düşündüm;
    Zeki bir adam, o kadar emek harcayıp, zaman geçirip elinde imkan varken, onca fırsata ulaşabilecekken, uyuz eşşek (MRDIN) peşinde nereye gidiyor
    Çok şükür öyle çok para kazanayım diye bir derdim yok. Elimdekilere sahip çıkabilirsem bana yeterlidir. Fazlasında gözüm yok...

Yıllarca ne yapıldı ve hâlen yapılıyor:

- Küçük yatırımcı tabiri caizse söğüşlendi. Hele o ilk TCELL halka arz edildiğinde kimlerin canı yanmadı ki. Yıllar sonra çok kişiden üstelik de borsa ile işi olmayan birçok kişiden hâlâ bu kazığın acısını duymaya devam ettim.

2000 yılındaki saçma sapan o zirvelerden sonra süren 3 yıllık dip arayışı ve sonrasındaki yükselişler ve bu arada yine sönen ocaklar.

O aralar benim gençlik yıllarım ve elimde yeterince para yok. Bazı hisselerde beni de tuzağa çektiler. Çoğunu zararına satıp çıktım. Bazıları tahta kapandığı için hâlâ bekliyor. Çoğunun peşine bile düşmedim 10 yılı geçtiği için nereye gitti fikrim bile yok!!!

Bazı hisselerde tam ben sattım 10 dk. sonra aldı başını gitti... İşte burası bana çok koymuştu... Çok kereler de yükseliş yakalasam bile zamanında satamadığım için ya zararına sattım ya da yıllarca bekledim...

Tüm bunların sonunda bir daha bu duruma düşmemek için ve benim durumumda olanlar için arayışlara giriştim ve çalışmalar yaptım. Ülkenin paralarının ve alın teri ile kazanılan paraların bir zümreye peşkeş çekilmesine kendi çapımda engel olmaya çalıştım. Çeşitli yerlerde yardımcı olmaya çalıştım ama altyapı olmadığı için zor oluyordu. Sonraları işler değişti ve kendi çapımda birçok şey de buldum. Fakat benim en kötü huyum hâk edene hâk ettiğini vermek. Her 2 manada da...

Şu ana kadar birçok hissenin Tekniğini bozmayı başardım. Atılacak kazıklara bir nebze olsun set çektim. Kimisi biliniyor kimisi bilinmiyor. Sonra babam vefat ettiği zaman onun en sevdiği hisse olan MRDIN için özel çalışma yapmaya başladım. Dedim ya bir nevi vefâ borcu...

Ben bu hissede olduğum sürece neler olacak hep birlikte göreceğiz. Hep dedim diyorum. Bu hisse benim için özel ve kesinlikle tavsiye değildir. Sakın ola bulaşmayın, çok canınız yanabilir!!!

Madem konu hisse seçimine geldi. Bu konuda da sizlere ipucu vermeden gitmeyeyim:

- Şimdi ben neden 3 dönem grafik paylaşıyorum. Sadece günlük paylaşır ve trade için yeterli der giderdim. Oysa çok zorlanarak yazılımını yaptığım 3 dönemin grafiklerini sizlerle paylaştım. Buna dikkat eden oldu mu?

- Peki neden özellikle hergün çok kimsenin bilmediği ve ilgilenmediğini bildiğim halde CandleStick grafiklerini ve hem de 3 dönem paylaşıyorum?

- Neden grafiğin tepesinde bir Osilatör var? Sistem varken ona ne gerek var?

- Şimdi neden Temel Analiz paylaşabilmek için kendimi zorlayıp Veriler sayfasını hazırlamaya çalışıyorum?

İşte bunlar ve benzeri birçok kriter hisse seçiminde sizlere yardımcı olsun diye yapılıyor...

Tek tesellim bunların birilerinin işine yarıyor olma ihtimalidir. Eğer 1 kişi bile benim yazdıklarım sayesinde artık kayvetmiyor ve yol almaya başlamışsa ben görevimi yapmışım demektir.

Ben yıllarca Elektronik Müh. olarak çalıştığım işletmeye 1 tek yabancı teknik servis elemanı çağıttırmadım. Hiçbir elektronik kartı yurtdışına tamire yollamadım. İmkanlarım ölçüsünde yurtdışına tek bir kuruş bile çıkmasın diye uğraştım. Çok şükür oradaki görevimi tamamlayıp vaktimi şimdi buralarda aynı amaç uğruna değerlendirmeye çalışıyorum...

Benim yaptığımı şimdilik yapmayın. Lâkin söylediklerim önemli bilgilerdir. Ciddiye alan fayda görür. Zarar gören varsa lütfen yazsın ve ben de bugünden itibaren bu işi sonlandırayım...

Dediğim gibi ileride olaylar daha farklı olacaktır. O zaman daha koordineli bilgiler verebileceğim. Daha açık ve net bilgiler yazabileceğim...

Şimdi yapmam gereken kişisel görevler/işler var. Onları bir halledeyim ondan sonra bakın siz neler oluyor... Bu nedenle kendi kişisel hareketlerime kimseyi müdahil etmek istemem... Umarım çoğa kalmaz bu yükten de kurtulurum ve genele hitap eden nokta atışları yapabilirim...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

7. Eline saglik üstad, senin yaptığının yarisini bile bedava yapan adam yok piyasada, Allah razi olsun

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Sn. T/A gerçekten paylaşımlarınız paha biçilemez, sistem grafikleri zaten başlı başına bir emek ve tecrübenin sürekli paylaşımı, hep diyorum bu sistem benim dandik hissede bile gayet güzel çalıştı ama bundan yararlanmak için sinirler çelik gibi olacak insan disiplinli olacak ve hangi hisseyi ne kadarlık bir miktarla alıp satabileceğini kestirmesi lazım,

Bugün yine bir abiyle konuştuğum gibi son 1 yıldaki boğa piyasasında parasını 2 katına çıkaramayan borsadan çıkması lazım ondan yatırımcı olmaz dedik ve hemen yazdım biri ben biri sen diye

Su akarken testiyi doldurmak lazım, bir gün su kesilince kenara çekilip beklemek ve bu günleri geldiği anda fark etmek lazım

Sayfa 302/1078 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •