Sayfa 316/1078 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: Sistem Takibi...

1.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Bir süredir ben de bakmıyorum açıkcası...

Fakat en son yaptığım çalışmaya göre buradan yazdım mı hatırlamıyorum ama hedefimiz 15x.xxx seviyeleridir...

Abartı gibi gelmiş olabilir ama bunlar normal seviyelerdir.

Fakat bu seviyeye hemencecik gelemez. Bu biraz da orta/uzun vade hedef sınıfına giriyor.

O nedenle ilk etapta 123.5xx seviyesi bizim için çok önemlidir. Burayı kırarsa hiç kormam artık 150bin 'li seviyeler ufukta görünür.

Durum bu olsa da biz yine de Sistem 'e uyup, satmamaız gereken yerlerde satmazsak olası bir tehlikede düşüşe yakalanıp, trene bakar gibi bakıp dururuz!!!
    Teşekkürler, genel bir perspektifim olsun diye sormuştum, tabiki böyle bir hedefe dimdik gitmez her daim dikkatli olmak şart,, birde BİST’ten sıfırlar atılırsa yada en azından bu konuda bir tarih verilirse rahatlarız diye düşünüyorum, ayrıca içimi kemiren diğer konuda Bist te Ocak ayında alım olursa BİST’in yıl boyunca pek keyifli olmayacağı beklentisi oluşuyor, gerçi BİST’te bütün rutinler bozuldu bütün tabular yıkıldı desek yeridir
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Borsanın gözden kaçan belli kuralları vardır. Bunlar dönem dönem unutulur.

Eğer Boğa Piyasasına girmişsek Ayı piyasası unutulur veya tam tersi...

W.D.GANN
    bir zamanlar üzerinde çok araştırma yaptığım birisidir. O 'nun en dikkat çekici söylemlerinden birisi "Cycle" olayıdır. Birçok döngüden bahseder ve bunlar birbiri ile iç içe oluşurlar. İşte gerçek zorluk burada başlıyor. Büyük Cycle düşüş yaşarken daha küçüğü yükseliş yaşayabilir. Bunu çözebilen olayı çözmüştür...

Yıllar yıllar öncesinden bugünlere perspektif oluşturan bir çalışmam olmuştu. O nedenle şimdiki her düşüşü düzeltme olarak karşılıyorum. Bu grafiği bulabilirsem buradan paylaşırım...

Çok basit bir grafik ama işin özünü göstermeye yeterli oluyor...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Borsanın gözden kaçan belli kuralları vardır. Bunlar dönem dönem unutulur.

Eğer Boğa Piyasasına girmişsek Ayı piyasası unutulur veya tam tersi...

W.D.GANN
    bir zamanlar üzerinde çok araştırma yaptığım birisidir. O 'nun en dikkat çekici söylemlerinden birisi "Cycle" olayıdır. Birçok döngüden bahseder ve bunlar birbiri ile iç içe oluşurlar. İşte gerçek zorluk burada başlıyor. Büyük Cycle düşüş yaşarken daha küçüğü yükseliş yaşayabilir. Bunu çözebilen olayı çözmüştür...
    Abi n'aptın yaa.
    Sabah sabah yaktın bütün devrelerimi,..
    Cümleyi 3 kere okudum vallahi . bişey anlamadım. Kendime çay söyledim. Bir de sigara yaktım senin yüzünden

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Abi n'aptın yaa.
    Sabah sabah yaktın bütün devrelerimi,..
    Cümleyi 3 kere okudum vallahi . bişey anlamadım. Kendime çay söyledim. Bir de sigara yaktım senin yüzünden
    Kahvaltı yapmadıysan bir de kahvaltı yap. Ben de grafiği bulmaya çalışayım...

Eski Metastock çalışmalarının arasında duruyorsa oradadır. Daha önce paylaşmış olmam lâzım?

5.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Kahvaltı yapmadıysan bir de kahvaltı yap. Ben de grafiği bulmaya çalışayım...

Eski Metastock çalışmalarının arasında duruyorsa oradadır. Daha önce paylaşmış olmam lâzım?
    Ana trendi sizin ve bir kaç büyüğümüzün öngörüleri sayesinde yakaladık şükür, ama yanlış hisse seçimi nedeniyle yeterince yararlanamadık maalesef, şuan ki tedirginliğim birazda o yüzden derin bir düzeltme karımı süpürür korkum var

Ama ana trende olan inancınız devam ediyor benim anladığım bu, yanlışım varsa düzeltin lütfen
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    Bu haber sizin için üstad;
    Türkiye müteahhitler birliği ocak 2018 inşaat sektörü raporu yayınlandı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    ...
    Ama ana trende olan inancınız devam ediyor benim anladığım bu, yanlışım varsa düzeltin lütfen
    Sevgili lutfu001, sanırım sende benim gibi stop olmayı beceremiyorsun.

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Ana trendi sizin ve bir kaç büyüğümüzün öngörüleri sayesinde yakaladık şükür, ama yanlış hisse seçimi nedeniyle yeterince yararlanamadık maalesef, şuan ki tedirginliğim birazda o yüzden derin bir düzeltme karımı süpürür korkum var

Dediğiniz gibi trendi yakalamak bazen hatta genelde kazanmak anlamı taşımaz!!!

Bu nedenle doğru hisse seçimi çok önemlidir. Bu konuya da sıra gelecek ama dediğim gibi yavaş ilerleyebiliyorum...

Az önce bahsettiğim grafiği buldum ama çok net değil. Aşağıda paylaşıyorum.

Grafik 2009 senesinde işten ayrılmazdan hemen önce çizilmiş. Orada kısa notlar da almışım ama okunamıyor sanırım. Okuyabilen ne olduğunu anlayacaktır. Ben bu grafiği AmiBroker ile yeniden çizip paylaşacağım.

Grafik kısaca şunu diyor. 1897 yılından başlayan grafikte en büyük döngü 25 yıllıktır. W.D.GANN da aynı şeyi söylüyordu. Onun bir de 50 yıllık ve daha büyük dönemleri var. Ben o kadarına inmeden 25 yılda olayı sınırladım. Bize de yeterli zaten. Daha fazlasına ömrümüz kâfi gelmeyebilir bile!!!

Orada yazdığım gibi 2009 senesinden yaklaşık 4 sene sonra yeni Trend başlayacaktı. Alt tarafta hazırlamış olduğum 25 yıllık kareleri uygun yerlere yerleştiremiyorum. Metastock bu kadar ilerisine müsaade etmediği için kareler yerleşmiyor. Daha küçük döngülerin karelerini tâ o zamandan yelerine koymuşum. Şöyle bir 10 sene geçsin kareler yerlerine cuk diye oturur...

Grafiği çözünce görüyoruz ki;

- Bu 25 sene içerisinde önce bir düzeltme ve sonrasında yükseliş oluyor. Çok şükür düzeltme dönemi tamamlandı. Şimdi yükseliş dönemindeyiz. 200 tepesine 25 sene ekleyince tahmini yeni zirve 2025 senesini bulacaktır. Buraya kadar da iniş ve çıkışlar olacaktır. Bu inişler düzştme babında olsa da yer yer %50 seviyelerine kadar bile olabiliyor. Ortalama %38 seviyesi gibi...

Sözün özü DJI 'da zirve bitmeden bizde de bitmez. O nedenle 2021-20123 gibi bu zirveye çok yaklaşmış olacağız. Daha önceleri 2021 demiştim. Şimdi bu grafikle birleştirince ortaya şu çıkıyor. 2021 de bir zirve olacak ve akabindeki düşüşten sonra düzeltmenin yeni zirvesi eski tepeyi geçecek ve 2023-2025 arasında bir zirve daha yapacak veya en azından 2 'li tepe yaparak yeniden yaklaşık 15 yıllık bir düzeltme başlayacaktr...

O nedenle şimdi yanlış hissede bile olsak; eğer at değiştirmezsek bu dereyi geçeriz. Keşke hep önden gidene binilseydi daha daha çok kâr elde edilirdi ama olsun biz böyle de kazanırız. Zaten öyle kazananlar sonunda kazandıklarının daha fazlasını bırakıp çıkıyorlar. Hep kazanmaya alışan kumar oynar gibi olaya dalıyor!!!

Sayfa 316/1078 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •