Sayfa 588/1078 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Sn.T/A
    Sisteme verdiğin emekler için teşekkürler.
    Grafikleri ile bizleri aydınlatan forumdaşlara da şükranlar.
    Hayırlı cumalar ve iyi hafta sonları dileklerimle..

Alıntı Originally Posted by alex123 Yazıyı Oku
    Sn.T/A
    Sisteme verdiğin emekler için teşekkürler.
    Grafikleri ile bizleri aydınlatan forumdaşlara da şükranlar.
    Hayırlı cumalar ve iyi hafta sonları dileklerimle..
    Çok teşekkür ederim...

Biraz geç gördüm sanki

Hayırlı Cumalar ve hafta sonları...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Grafikler ve Veriler Güncellenmiştir...

Temel Tablolar da güncellenmiştir...

Site Grafikler Linki: http://teknik-analiz.com/grafikler.html

NOT: Tabloların güncellenmesi için sayfayı yenileyin...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

Benim çizgilere göre de muhtemel senaryom şöyle Bist100 , 34 haftalık EMA ve 50 haftalık SMA yı aşağı kestikten sonra her seferinde en alt mavi çizgiyi dip yapmış. ( Uzatmalı baktığımda 2009 başındaki kriz çukuru hariç ) MACD ise her seferinde barlar maviye ulaştıktan sonra ikili dip yapmış. MACD'ın ikinci dibinden sonra barlar istisnasız 1-1,5 sene boyunca sürekli yükselen dipler yapmış. Benzer senaryoyu uygulayacaklarını tahmin ediyorum. MACD kuvvetle muhtemel ikili dip yapacak. Buna bağlı ilk dip oluşumu için haftalık barları önce yukarıda 34 EMA ya da 50 SMA ya dokundurabilirler... 103 veya 107 bin civarları... Akabinde MACD için ikinci diple beraber barların en alt mavi çizgiye dokunuşu gelebilir ve sağlamlaştırma tamamlanmış olur ... Çilenin bitişine dair son teyit için 34EMA-50SMA yukarı kesişimini takip ediyorum. En alt kalın mavi çizgi üzerinde yukarı kesişim geldi mi yeni senaryo başlar. Kabus senaryosu yazmak isterlerse yani 2009 kriz çukurundan bi tane de bu sene yapmak isterlerse barlar muhtemelen mavinin altında alçalan en üst kırmızı çizgiye dokunmak ister ... Böylece 2017 başında çok zor kurtulduğu alçalan kırmızı pitchforku tekrar test ederler. Ama kalın mavi çizgiye dokunuş benim senaryomda dip.

Bizim de tuzumuz olsun deyip kaçayım... Herkese Sevgiler... Saygılar...
     Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Benim haftalık senaryoya göre çorba kıvama geldi... pala MACD ilk ayak için triggeri bu hafta yukarı kestirir , barların en azından 34EMA 'ya dokunması için yolculuğu başlatır diyorum .... Trigger yukarı kestikten sonra ilk ayak oluşumlarını geçmişte 34EMA ya da 50SMA'ya dokundurarak bitirmiş... Sonra ikinci ayak için tekrar çalışmış ...

Son durum... 34 haftalık EMA ya dokunduk ... 50 haftalık SMA şu an 105553 ... Bakalım hangisinden sonra muhtemel ikinci ayak için çalışacak .... Tüm dostlara sevgiler...saygılar...

Bu hafta MACD başını nihayet aşağı çevirdi ... Triggerini kesmesiyle senaryodaki ikinci ayak oluşumu teyit edilir... İkinci ayak birinciye göre güdük kalabilir... Benim tahminime göre eğer başladıysa MACD ikinci dip oluşumu 45-60 gün civarı sürebilir... Bu senaryoda barlar tekrar en alt kalın mavi çizgi ile nokta nokta mavi arasındaki kanala muhtemelen dokunabilir... Akabinde 1-1,5 yıl palayı biz elimize alırız diye düşünüyorum ...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Tüm dostlara sevgiler...saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

5.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Aylık'ta gözüken HO kesişimi'ne dikkat etmek lazım.102 ve 105 üzeri aylık kapanış yapabilecekmi'yiz.
    Yapamazsak 88.000 altı 80.000 trend çizgisine dokunmak isteyebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

Büyük fotoğraf için Aylık logaritmik USD/TL grafik daha iyi bir ölçek şu durumda ... Ben mavi ok işareti ile gösterilen medianın tam bar kopuş ile kırılamayacağını ve serbest piyasa rakamlarıyla 5.20 ler civarından dönüleceğini düşünüyordum... 5.20 civarında orta-uzun vade indikatörler zaten zirve yaptığı sırada daha da olağanüstü koşullar oluştu ve bunun getirdiği baskıyla indikatörlerdeki eski zirveler anlamsız duruma düştü . Beklentimin tersine sağlam direnç olacağını düşündüğüm üst çizgi kırıldı . Bu grafikte benim bakışıma göre önemli 2 pitchfork bulunuyordu. Birincisi 2001-2003 zirvesi ve 2002 dibi pivot alınarak çizilmiş kırmızı pitchfork. Bu kırmızı pitchfork'un üst kanalında aylık barlar 2006 yılına kadar gevşeyerek düşüş trendi devam ediyor .2006 da kanal üst çizgisini yukarı kıran barlar güç bulamayarak aynı yıl içinde tekrar gevşiyor . Akabinde kırmızı en üst median 2008 krizinde tekrar dokuşlarla test ediliyor. Bu önemli destekten güç toplayan barlar bugüne kadar seyahat edecekleri ve ikinci önemde olan yeşil pitchforku oluşturuyorlar. Barlar 2017 ye kadar yeşil pitchfork'un alt kanalında yükselen dipler yapıyor ve ivmeleniyor. 2017 yılında hem yeşil medianın üst kanalına geçiyor hem de alçalan kırmızı pitchforka ait nokta-nokta ile gösterilen çok önemli trigger çizgisine ulaşıp kırıyorlar. Kırmış olduğu orta medianı ve trigger çizgisini 2017 sonunda tekrar dokunuşlarla test eden barlar buradan onay alarak nihayetinde bu hafta en üst yeşil medianı yukarı kırıyor ve yükselen ince mavi medianın önemli duruma gelmesine sebep oluyor .Eğer en üst yeşil median bu ay yukarı kırılmış olmasaydı mavi pitchforkun çizilmesi gerekmeyecekti ve destek - direnç olarak yeşil pitchfork çizgilerini takibe devam edecektik. Şu an orta mavi median uzun bir barla kırıldı. Bu kırılım barların muhtemelen en üst mavi mediana dokunma hedefinde olduğunu gösterir. 8.50-9.00 civarı ... Artık orta-uzun vadede ilk önemli destek ise en üst yeşil median durumunda .Burası 2019 başına kadar 4.85-5.00 bandından geçiyor. İkinci önemli destek ince mavi en alt median olacak.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Sevgiler...Saygılar...
    Aylık logaritmik USD/TL bakışım ... Burada da bulunsun Sevgiler...Saygılar...

En üst yeşil mediandan ayrıldıktan sonra hiç onay almadan ince orta mavi medianı yukarı kıran aylık barlar üzerinde tutunamadı ve orta mavi medianı aşağı doğru zoom yaparak kırdılar. Şu an ütopik gözükse de en üst yeşil mediana orta-uzun vade dokunarak onay almaları beklenir. Bu yeşil çizgi yılbaşına kadar 4.92-5.00 bandında gözüküyor.

Sağlama amaçlı Ichimoku Kinko'ya baktığımızda ise ara trend Pembe Tenkan-Sen şu an 5.23 civarında. Ana trend kırmızı kijun-sen 4.83 civarında. Daha önceki gevşemelerinde mavi kapanışlar her şekilde pembe Tenkan-sen'e ulaşmış gözüküyor. Kırmızı kijun-sen' e ise maalesef 2011 yılından bu yana çok yaklaşmış ama hiç dokunamamış....

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... sevgiler...saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

7. Hafta boyunca 14 euro destek oldu,tabi bun'da euro'nun değer kaybı'da söz konusu.
    Haftalık 14 euro altı kapanışlar başlar'sa kanal alt bant 12.65 euro civarları.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Hisselerin Haftalık/Günlük HO'ları-I

Endeksteki düşüşle birlikte Ulusal Pazar hisselerinden
    5 haftalık HO üzerinde seyredenlerin oranının % 20'ye
    (68/329) gerilediği görülüyor.

5 Haftalık HO üzerinde, 5 Günlük HO altında olanlar :
    Oran : % 9 (30/329)

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Sayfa 588/1078 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •