Sayfa 623/1078 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 4,977 - 4,984 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Hangi renkleri değiştirmemi istiyorsan ve hangi renklerin olmasını istiyorsan belirtmen yeterli.
    Osilatörün renklerini üstadım. Biraz koyu olsa yeter sanırım
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Nasıl bu şekilde iyi mi?

Olmadıysa renk söylemeniz yeterlidir...

İşi o kadar esnek yaptım ki;

- Sistemleri yazarken artık uygulamaya karışmama gerek yok. Bağımsız bir dosyada PHP ile sistemi kodlamam yeterli oluyor...

Örnek:

GanHiLo Sistem 'in kodları...

Kod:

$close = $arr->c;
    $high  = $arr->h;
    $low   = $arr->l;
    $HiLoLookBack =  $Oscillator[1];
    $HLd = IIF(Compare($close, Ref(SMA($high, $HiLoLookBack),-1), ">"), 1, IIF(Compare($close, Ref(SMA($low, $HiLoLookBack),-1), "<"), -1, 0));
    $HLv = ValueWhen(Compare($HLd, 0, "!="), $HLd, 1); 
    $HiLo = IIF(Compare($HLv, -1, "=="), SMA($high, $HiLoLookBack), SMA($low, $HiLoLookBack));
    $color = IIF(Compare($HLv, -1, "=="), "Orange", "Blue");
    $color2 = IIF(Compare($HLv, -1, "=="), "red", "green");

Plot($upperIndicators, $HiLo, 'GannHiLo(' . $Oscillator[1] . ')', $color, "solid", null, null, 0, 0, 3);
    Plot($upperIndicators, "c", 'Close(' . $Oscillator[1] . ')', $color2, "solid", null, null, 0, 0, 2);

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3. Sayın T/A eline emeğine sağlık,tüm arkadaşlara'da hayırlı hafta sonları dilerim.
    Piyasa'ya gelirsek bir müddet'tir yapılan hareket şu'dur.Akşam abooo dow fena düşmüş,sabah eksi açılan piyasa,akşama kadar mal toplama,yatay veya hafif eksi-artı kapanış,Akşama abooow dow çökmüş,aynı hareketlere devam.
    Bu Dow zaten 21.500-22.000 aralığına inecek,yabancı takası artıyor,bekleyip göreceğiz.

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Sayın T/A eline emeğine sağlık,tüm arkadaşlara'da hayırlı hafta sonları dilerim.
    Piyasa'ya gelirsek bir müddet'tir yapılan hareket şu'dur.Akşam abooo dow fena düşmüş,sabah eksi açılan piyasa,akşama kadar mal toplama,yatay veya hafif eksi-artı kapanış,Akşama abooow dow çökmüş,aynı hareketlere devam.
    Bu Dow zaten 21.500-22.000 aralığına inecek,yabancı takası artıyor,bekleyip göreceğiz.
    Teşekkür ederim...

DOW çok uzun soluklu düşemez..!!!

Benim yıllar önce yaptığım zaman ve mekân analizine göre önümüzdeki en az birkaç yıllık bir süreçte DOW inanılmaz seviyelere gelecek. Artık daha önce görülen o düşük seviyeler bir daha görülmemek üzere geride kalmıştır.

Çünkü DOW artık yeni bir döneme girmiştir ve düşe kalka bu yükselişini gerçekleştirecektir...

İlgili grafiği yanılmıyorsam daha önce paylaşmıştım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    Abi sorun bende. F5 yapmamışım. Ben gidip yatayım.
    Özürlerimi iletiyorum Hayırlı geceler diliyorum
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Abi sorun bende. F5 yapmamışım. Ben gidip yatayım.
    Özürlerimi iletiyorum Hayırlı geceler diliyorum
    Sayfayı yenilemeyi unutmamak lâzım...

Gerçi ben sizin yerinize içeriği yeniliyorum ama sizin de en azından 1 defa ilk başta yenilemeniz lâzım...

Allah rahatlık versin...

7. Size tebriklerimi sunuyorum.
    Duruma hakim olmak adına iki üç ay geriden okudum. Daha önceki sisteminizi de çok beğenmeme rağmen sürekli güncellemek durumunda kalmanız makul gelmemişti.
    Sitenize ( tablet ile) bakabilme şansı buldum. Tasarım hoş olmuş.
    THY günlük seçiminde sol üstteki veri (sanırım ort verisiydi) alakasız göründü. Normalde işlemlerimde matriks mobile kullanıyorum. Mobilde halihazırda bu seviyede grafik hizmeti veremiyorlar. Halen üzerinde çalışıyorlarmış. Zannım o ki siz onlardan evvel bu işi halledeceksiniz.

Azminiz ve eski/yeni takdire şayan çalışmalarınız için sizi tekrar gönülden kutluyorum. Saygılar.... Sağlık ve afiyetle kalın inş.

Alıntı Originally Posted by Akıncı_T Yazıyı Oku
    Size tebriklerimi sunuyorum.
    Duruma hakim olmak adına iki üç ay geriden okudum. Daha önceki sisteminizi de çok beğenmeme rağmen sürekli güncellemek durumunda kalmanız makul gelmemişti.
    Sitenize ( tablet ile) bakabilme şansı buldum. Tasarım hoş olmuş.
    THY günlük seçiminde sol üstteki veri (sanırım ort verisiydi) alakasız göründü. Normalde işlemlerimde matriks mobile kullanıyorum. Mobilde halihazırda bu seviyede grafik hizmeti veremiyorlar. Halen üzerinde çalışıyorlarmış. Zannım o ki siz onlardan evvel bu işi halledeceksiniz.

Azminiz ve eski/yeni takdire şayan çalışmalarınız için sizi tekrar gönülden kutluyorum. Saygılar.... Sağlık ve afiyetle kalın inş.
    Çok teşekkür ederim, beni mutlu ettiniz...

Bahsettiğiniz sol üst köşedeki veri aslında kapanış +/%değişim verisidir. Kısaca son kapanışa göre %kaç primli veya zararlı onu gösteriyor. İlk bakışta anlaşılmamasına şaşırmamak lâzım. Siz dediğinizde ben de baktım, inanın bu neden böyle diye ben şaşırdım... Sonradan aklıma geldi ki; son barın ROC (%değişim Oranı) 'nı oraya yazdırmıştım ki ilk bakışta gün içinde hissenin durumunu hemen görebileyim diye...

Daha açıklayıcı olması adına yanına bir de o anki fiyatını yazdıracağım bu şekilde daha net olur sanırım...

Böyle bir geri dönüş olduğunda çok seviniyorum. Hatalarımı ve programın çalışmasındaki eksiklikleri bana bildiriyor olmanız benim açımdan çok önemli... Bu tip geri dönüşleri çok önemsiyorum...

Şu an için tabletten kaydırma ve zoomlama işlemleri sıkıntılı olacaktır ama onları eklemek çok zor olmasa gerek. İlk başta WM_Sistem 'i adapte edebilmek adına çok detayı atlayarak gidiyorum. En azından ilk etapta daha önceki olduğu gibi resim şeklinde ve otomatik olsa bile yeterlidir. Hareket vermek için sadece tabletteki eventleri bulmam yeterli olur...

Fakat tekerlekli fare kullanılan bilgisayarlarda hareket ve zoomlama çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Zaten işin en zor yanı da burası. Kayınca tüm verilerin kaybolmadan hatasız gidiş/gelişi bayağı uğraştırıyor. Üstelik bir de rengarenk...

Her zaman görüşlerinizi beklerim. el birliği ile daha güzel olacaktır...

Sayfa 623/1078 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •