Sayfa 63/1078 İlkİlk ... 13536162636465731131635631063 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 497 - 504 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Teşekkürler hocam...
     Alıntı Originally Posted by trushan Yazıyı Oku
    Teşekkürler Hocam.

Allah işinizi gücünüzü rast getirsin....

Çok teşekkür ederim...

Hayırlı Dualarınızın kabul olması dileğiyle, hayırlı haftalar olsun...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Sevgili üstadım, merhaba
    Engin tecrübenize sığınarak bir sorum olacak size;
    Acaba bir hisseyi değerlendirmek için geçmiş 1 yıllık süre analiz için yeterli midir?
    Yoksa daha geriye gidip hissenin son 3-4 yılını değerlendirmek daha doğru mu olur ?

hocam grafiklerden çıkarım yapmaya çalışıyorum. Şişecama baktığımda trend yukarı ve yeşil. Yani güçlü al anlamınamı geliyor? Kırılma zamanını grafikten çıkarabilirmiyim?

Alıntı Originally Posted by mehmet emin Yazıyı Oku
    Sevgili üstadım, merhaba
    Engin tecrübenize sığınarak bir sorum olacak size;
    Acaba bir hisseyi değerlendirmek için geçmiş 1 yıllık süre analiz için yeterli midir?
    Yoksa daha geriye gidip hissenin son 3-4 yılını değerlendirmek daha doğru mu olur ?
    Merhaba...

Yapacağınız analizin türüne göre değişir. Benim Sistem için düşünüyorsanız 1 aylık bir süre bile yeterlidir. Sistem grafiklerini 1 yıllık periyot görünecek şekilde veriyorum. Burada asıl amaç; geçmiş performansına örnek oluşturması için...

Fakat hisse seçimi yaparken elbete çok daha başka durumlara da bakmak gerekeceğinden; 1 yıllık periyot yetmeyecektir. Bu durumda hafatlık grafiklere geçmenizi öneririm. Zaten 1 yıldan fazla geriye baklacaksanız buna günlük bakmanın artık bir anlamı kalmıyor!

Bahsettiğiniz gibi 3-4 yıl gibi uzun vadede bakıyorsanız yükseliş ve düşüşlerin nihayetini görmek açışısndan gereklidir. Sitedeki ASELS grafiği buna örnektir. Orada grafiği güncellemedim ama tam da tüm zamanların yukarı eğimli kanal direnç çizgisine değerek oralada dolanıp duruyor. %10 luk bir pay kaldığında durumun önemine binanen uyarımı yapmıştım..

Şimdi ASEL çıkış yapmaya devam etse bile ancal bu kanala değerek devam eder. Bu kanalı kırması çok zor. Kırarsa boyut değiştirir. İşte bu ibi şeyleri görebilek için uzun hatta çok çok uzun döneme ihtiyaç vardır. Bu durumda da Aylık grafikler imdada yetişiyor...

Alıntı Originally Posted by Babacan86 Yazıyı Oku
    hocam grafiklerden çıkarım yapmaya çalışıyorum. Şişecama baktığımda trend yukarı ve yeşil. Yani güçlü al anlamınamı geliyor? Kırılma zamanını grafikten çıkarabilirmiyim?
    Son oluşan Bar kırmızı yeşil değil. O nedenle güçlü AL durumu yok!

Ayrıca Osilatöre bakınca artık yorulma başlamış. Çopk fazla bir yolu kalmamış. Sistem ile hedef çalışması yapmadığımız için hedefi bu şekilde göremezsinzi. Hedef çalışması farklı yapılıyır. Fakat SPK kuralları gereği artık doğrudan hedef söylemek yaskalanmış olduğundan birşey diyemiyorum...

Hedef için detaylı bir çalışma gerekir. Bir önceki önceki mesajla birleştirince analizin türüne göre çeşitli verilere ve döenmlere ihityaç var... Teknik Analiz bölümüne girerek orada trendleri çiizip, formasyonlara bakabilirsiniz. Hepsini bir anda görmek imkansız ama düzenli bakınca her baktığınızda daha farklı şeyler göreceksiniz...

Birşey görüp de paylaşmak isterseniz onun hakkında bizler de kendi görüşlerimizi paylaşabiliriz...

Grafikler Güncellenmiştir...

http://teknikanaliz.site/grafiklinkleri.html

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Grafikler Güncellenmiştir...

http://teknikanaliz.site/grafiklinkleri.html
    CandleStick grafiklerde bir sorun var. Eski grafik duruyor. Şu anda yeniden yükleniyor..

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    CandleStick grafiklerde bir sorun var. Eski grafik duruyor. Şu anda yeniden yükleniyor..
    Sanırın sorun çözüldü...

Sayfa 63/1078 İlkİlk ... 13536162636465731131635631063 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •