Sayfa 630/1078 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 5,033 - 5,040 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Sevgili üstadım, Sayın bilgem, başlık takipçisi değerli abilerim, sevgili dostlar...
    Hepinize mutlu bir sene dilerim. Bol kazançlı bir yıl geçirmenizi temenni ederim.Sağlık sıhhat ve mutluluklar sizlerle olsun.
    ...
    güzel dilekleriniz için teşekkürler sayın selim bey. dileklerinize yürekten amin diyorum.

bu vesileyle başta sizin ve tüm sevdiklerinizin, başlığı takip eden tüm dostların ve sevdiklerinin, sıkıntı ve dertlerinden kurtulduğu, umduklarına nail oldukları, korktuklarından emin oldukları, huzur, sıhhat, mutluluk ve bereket içerisinde bir 2019 geçirmelerini can-ı gönülden diliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    ...
    Az önce Eski Sayfamız olan http://www.teknik-analiz.com/grafikler.html yönlendirme ile bundan böyle yeni platforma geçiş yapacaktır...

Sayfa önce açılacak akâbinde yönlendirme gerçekleşecektir. Eskinin de görünmesi, unutulmaması için böyle düşündüm...

Artık istediğiniz gibi yine imzamdan "Grafikler" olarak giriş yapabilirsiniz...
    Aklınızdan geçen hayata geçmedikçe huzur bulamadığınızdan emek ve zamana acımayıp üstünüze düşenin fazlasını yaptınız. Bu durumda bizim de üstümüze düşeni yapmamız şart oldu. Her günün sonunda verileri yenileme külfetinden kurtulduğunuza sevindik. Elinize, emeğinize sağlık.

Yeni yılınız kutlu olsun. Sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk, huzur içinde nice senelere erişmenizi dilerim.

---
    ***ALYAG*** BORSA İSTANBUL A.Ş.( Borsa İstanbul A.Ş. Duyurusu )
    ...

Payları Ana Pazar'da işlem gören Altınyağ Kombinaları A.Ş. (Şirket) ile ilgili olarak, Şirket tarafından KAP'ta yayımlanan özel durum açıklamalarında da duyurulduğu üzere Şirketin ve bağlı ortaklığının gayrımenkullerini, tüm makine parkı ve demirbaşlarını devretmesi, çalışanlarını işten çıkarması ve üretim faaliyetlerini sona erdirmesi nedenleriyle, Kotasyon Yönergesi'nin 35. maddesinin 1. fıkrasının (ğ) bendi kapsamında Şirket paylarının Yakın İzleme Pazarı'na alınmasına ve Kotasyon Yönergesi'nin 35. maddesinin 3. fıkrası kapsamında Şirket paylarının işlem sırasının 25/12/2018 tarihinden itibaren Yakın İzleme Pazarında tekrar açılmasına karar verilmiştir.
    https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    ...

Sayın bilgem sizden küçük bir ricam olacak. Endeks / YABTKSORAN için
    bir yorum rica edebilir miyim
    Yabancı takas oranlarının yerli/yabancı aracı kurum bakiyeleri yerine MKK
    kayıtlarından yola çıkılarak yerli/yabancı yatırımcı portföyleri üzerinden
    hesaplanması gerekiyor. MKK eskiden bu bilgileri kamuoyu ile paylaşırdı.
    Şimdi baktığımda böyle bir veriye ulaşamadım.

İş Bankasının günlük olarak açıkladığı donelere baktığımızda yabancı takas
    oranının BIST in 100 binin üzerini gördüğü Temmuz ayında % 61 seviyesine
    düştüğü, döviz fiyatlarının zirve yaptığı Ağustos ayından itibaren yükselişe
    geçerek 90 bin seviyesine gerilediğimiz geçtiğimiz hafta % 66 seviyesine
    tırmandığı anlaşılıyor.

Bu artış/azalışları esas alırsak yerli ve yabancı yatırımcılar farklı zamanlarda
    farklı yönde hareket ediyor ve farklı yatırım araçlarında pozisyon alıyor.
    Yabancılar BIST in geleceğine yerlilerden daha fazla güveniyor ve pozisyon
    arttırıyor. Her ne hikmetse yemeği yabancı yatırımcı yerken hesabı sürekli
    yerli yatırımcı ödüyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Panoroma

* İçerisi ile dışarısı arasındaki korelasyon bozuldu. Geçen hafta dış borsalar
    yükselirsen BIST % 1,5 oranında geriledi. Bunu gören yerli yatırımcı artık şu
    noel tatili bitsin deyip hacı bekler gibi yabancı yatırımcının yolunu gözlemeye
    başladı.
    * Gerçekleşen primlere bakılırsa geçen hafta % 5 in üzerinde yükselen
    Ulusal Pazar hisselerinin oranı % 6 oldu. Aylık bazda durum daha iyi, oran
    % 16 yı geçiyor. Demek ki borsadan para kazanmak için doğru seçim yapıp
    sabırla beklemek gerekiyor.
    * Yükseliş trendlerinde hisselerin azı düşüp çoğu çıktığı için kerameti
    kendimizden biliyoruz. Düşüş trendlerinde ise zarar ettikçe suçu teknik
    analizde buluyoruz. Halbuki periyodları belirleyen, indikatörlere bakıp
    hisseleri seçen biziz.
    * Teknik analizin tek bir kusuru var. Bütün hisseler için aynı beden elbise,
    aynı numara ayakkabı üretiyor. Haliyle 40 numara ayakkabı, 42 beden
    elbise kimine bol, kimine dar geliyor. Geçmiş fiyat hareketlerinden yola
    çıkarak uygun ölçüyü belirlemek bize düşüyor.
    *İşin aslı düşüş trendlerinde borsada olmak akıntıya karşı kürek çekmeye
    benziyor. Ne kadar çabalarsak çabalayalım, harcadığımız onca efora rağmen
    bir adım ilerleyemiyoruz. Hep söylediğim gibi 3U formülünü uygulamak;
    uygun zamanda, uygun fiyattan, uygun hissede olmak gerekiyor.

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Aklınızdan geçen hayata geçmedikçe huzur bulamadığınızdan emek ve zamana acımayıp üstünüze düşenin fazlasını yaptınız. Bu durumda bizim de üstümüze düşeni yapmamız şart oldu. Her günün sonunda verileri yenileme külfetinden kurtulduğunuza sevindik. Elinize, emeğinize sağlık.

Yeni yılınız kutlu olsun. Sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk, huzur içinde nice senelere erişmenizi dilerim.
    Sizin de yeni yılınız kutlu olsun Üstadım... Nice sağlıklı ve mutlu yıllara...

Aklımda durup da sürekli kafamı meşgul edeceğine sorunu çözmeyi tercih ediyorum...

Aklımda daha neler var neler ama ne zaman belli olmaz. Şartlar elverirse hepsi hallolur...

En azından şimdilik işimizi görecek kadar WM_Sistem 'i platforma aktardım. Devamı yavaş da olsa olur... Ne de olsa KaplumBOĞA formasyonundayız, borsanın bir yere uçup kaçtığı yok. Düşmesin yeterli...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    2019 İlk Çeyreği BIST 100 Endeksi Değişiklikleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    2019 İlk Çeyreği BIST 50 ve 30 Endeksi Değişiklikleri

Matriks kullanan arkadaşlardan bir ricam olarak. İlgilenen olursa çok memnun olurum...

Dün de bahsettiğim gibi grafikleri Sosyal Medyada paylaşmak için, özellikle de Twitter, bir çalışma yapıyorum.

Benim kendi açımdan bir sorun yok. Doğrudan kendi adıma grafikleri Twitter Post olarak paylaşabiliyorum. Dün gece birkaç deneme yaptım...

https://twitter.com/TeknikAnaliz27/s...35974788161536

Fakat iş sizlerin mesajını göndermeye geldiğinde işler karışıyor!!!

Sadece Yazı ve Link gönderebiliyorum. İnternette kaç gündür aratıyorum ama hepsi sadece Link yollamanın mümkün olduğundan bahsediyor! Resim gönderilemiyor...!!!

Bazı siteler (Medium gibi) paylaşımlarını görsel olarak Twitter Card olarak yapabiliyor. Bu şekilde yapmaya kalkarsam işi farklı bir şekle dönecek ve uzayacak...

Bilgiğim kadarı ile Matriks grafiklerini Twitter 'da paylaşma imkanı sağlıyor. Bunu Link olarak mı yapıyor yoksa Resim de oluyor mu? Sanki resim var gibi hatırlıyorum. O nedenle sizden ricam bir paylaşım örneği göstermeniz.

- Twitter tuşuna basınca açılan pencerenin ekran görüntüsü ve twitt 'in kendisini görmem gerekiyor.

İşlemlerin hızlı olması açısından acilen bunu öğrenmem lâzım. Olmadı Matriks satın almam gerekecek. Sırf bunun için şu durumda değmez...

Özelden yazmak isteyen olursa oradan da yazabilir..

Şimdiden teşekkürler...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Sayfa 630/1078 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •