Sayfa 673/1078 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: Sistem Takibi...

1. Sayın T/A Emekleriniz için çok teşekkür ederiz.
    Sağlıklı mutlu günler dilerim.

Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Ben size WM tüm dönemler tablosundan birşey danışacağım.Belki ben anlayamamış,yanlış düşünüyor olabilirim
    Örneğin 12,9,2019 tarihinde EMEKEL haftalıkta yeşil okla AL vermiş,ertesi gün 13,9,2019 da kırmızı (geri)okla BEKLE ye dönüşmüş vede 3 bardır ifadesi var.
    Ben bunu anlayamadım
    1-Haftalıkta yönler hergün değişebiliyormu?
    2-Eğer değişiyorsa bugün AL durumunda olan Yarın 3 bardır BEKLE durumunda olması normalmi?
    Müsait zamanınızda kontrol edip cevaplarsanız memnun olurum.
    Saygılar.
    Sayın T/A Emekleriniz için çok teşekkür ederiz.
    Sağlıklı mutlu günler dilerim.
    Ben teşekkür ederim...

Bugün biraz araştırma imkanım oldu ve sizin sorunuzun cevabını buldum...

Haftalık grafikleri hafta sonu güncelliyorum ama Günlük grafikleri hergün güncelliyorum. Bu nedenle tablolar da otomatik olarak oluşuyor.

Yani Tablolar aynı anda tüm dönemleri aktif olarak gösteriyor.

Bu durumda tam da sizin bahsettiğiniz tarihte yani 12 'sinde grafik üzerinde de işaretlediğim gibi Haftalık grafikte değişiklikler olmuş ama grafik yüklenmediği için değişiklik görünemediğinden durum fark edilmiyor...

Şöyle ki;

- Ayın 10 'una kadar Haftalık bazda grafik ALMA konumunda idi.

- Fakat 11 'inde gelen yükseliş ile Haftalık konum değiştirmiş ve AL durumuna geçmiş. Bunu zaten Tablodan görebiliyoruz. İlk AL verdiği gün sayılmadığı için burada "0" Gün göreceğiz...

- Yine 12 'sinde de oluşan bar hâlen haftalığın konumunu AL 'da tutuyor. Çünkü aynı haftanın içindeyiz ve kapanış o ana kadar ki son. Dolayısıyla 12 'si... Yine burada da "0" göreceğiz haliyle...

- Fakat 13 'ünde gelen düşüş yönlü Bar ile haftalık için son değer bu defa bu bar olduğundan AL için yeterli şartları sağlayamadığından tekrar haftalıkta Yeşil bar olmaktan çıkmış ve kırmızı bar olmuştur. Hal böyle olunca da daha önceden de kırmızı barlar devam ettiği için bunların toplamını bize bildiriyor. Yani son bar o ana kadarki haftalığın son değeri olmuş oluyor.

- Günlük 'de ise şartlar hep yeşil olmaya devam ettiğinden değişen bir şey yok ve günler artmaya devam ediyor...

Sizin de sorduğunuz gibi

1-Haftalıkta yönler hergün değişebiliyormu?
    Görüldüğü üzere her günün kapanışı o haftanın son değeri olarak kabul edildiğinden değişmiş oluyor.

Her günün etkisi tek tek görülebilsin diye zamanında böyle kodlamışım. Hafta sonunu bekleyip karar vermemişim. Bilemiyorum hangi durum doğru?!

Zaten hafta sonu geldiğinde ve kapanış netleştiğinde en kesin durum kendini belli ediyor olacak. Lâkin ben işlem yaparken Haftalık 'taki ve aynı zamanda Aylık 'taki değişimleri hemen bildirerek sizlere daha fazla yardımcı olacağımı düşünmüştüm...

Umarım sorunuza net olarak bu defa cevap verebilmişimdir...

Son düzenleme : T/A; 16-09-2019 saat: 20:49.

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Iyi akşamlar Sn. T/A
    Titiz çalışmalarınıza teşekkürler. Ziyadesiyle istifade ediyoruz.
    Saglıklı günler dilerim.
    Hurmetler.

4. Emekleriniz için tekrar çok teşekkür ederiz sayın T/A
    benim datalar konusunda hiç bir bilgim yok, sizin gibi değerli paylaşımcıların bilgilerinden faydalanmaya çalışıyorum.
    Doğru olan hangisidir bilemiyorum, ben kendi fikrimi söylüyorum.
    Haftalık için konuşuyorum,
    her gün sonu o haftanın son günü gibi algılanması olabilir.veya cuma günü hafta sonu algılanmalıdır.
    fakat haftalıkta yeşil AL oku sonrasındaki gün ya AL devam etmeli (0)yada SAT a dönüşmeli.AL dan sonraki gün BEKLE ye dönüşmesi,hele 3 bardır BEKLE de olması çok yanıltıcı olmuş oluyor.(bence)
    saygılar

Haftalık için konuşuyorum, her gün sonu o haftanın son günü gibi algılanması olabilir.veya cuma günü hafta sonu algılanmalıdır.
    fakat haftalıkta yeşil AL oku sonrasındaki gün ya AL devam etmeli (0)yada SAT a dönüşmeli.AL dan sonraki gün BEKLE ye dönüşmesi,hele 3 bardır BEKLE de olması çok yanıltıcı olmuş oluyor.(bence)
    saygılar
    Bu iş biraz Nasrettin Hoca 'nın durumuna benziyor...

Sen de haklısın...

Lâkin Haftalık grafiğe bakıldığı zaman sizin bahsettiğiniz gibi yaptığımızda 2 hafta SAT/ALMA konumunda iken, hafta içi gelen gelip geçici bir sinyal ile AL konumuna ve akabinde AL devam etmesi (TUT konuma geçmesi zaten mümkün değil, çünkü aynı hafta içerisinde olduğumuzdan hep AL verecek ve "0" gün görünecektir...) haftalık bazda pek geçerli ve tutarlı bir durum olmayacaktır.

Zaten hafta sonu grafiğe bakıldığı zaman aradaki AL/TUT hiç görünmeyecek bile.

Bu durumda çıkar yol bulunamıyor...!!!

En sağlamı grafiklere bakmak... Baktınız bir problem var, hemen grafiğe başvurun. Orada tüm dönemleri inceleyip durumu net olarak görebilirsiniz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,954
    Sevgili Üstadım hayırlı akşamlar,
    Bugünkü agresif hareket yüzünü bir nebze olsun güldürmüştür umarım. Ortalıkta hikayesi dolaşmaya başladı bile. Grup etkinleşmeye başladı.
    Bu arada sitedeki grafikler üzerinde trendler gördüm. Destek takibi için mi yapmıştın abi onları
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Sevgili Üstadım hayırlı akşamlar,
    Bugünkü agresif hareket yüzünü bir nebze olsun güldürmüştür umarım. Ortalıkta hikayesi dolaşmaya başladı bile. Grup etkinleşmeye başladı.
    Bu arada sitedeki grafikler üzerinde trendler gördüm. Destek takibi için mi yapmıştın abi onları
    Hayırlı akşamlar Selim...

MRDIN 'den yüzümün gülmesi için daha çoook yükselmesi gerekir. Malum yıllardır ben bekledim, o düştü...!!!

İnşaAllah güzel günler de gelecektir...

Grafik üzerindeki Trend Çizgilerini bir yerde gördüm ve test etmek için grafik üzerine ekledim. Otomatik olarak çiziliyor. Bir süre takip edelim. İşimize yarıyorsa bu şekilde devam edelim. "İşe yaramıyor, dahası kafa karıştırıyor" derseniz, yeniden silebilirim...

Alıntı Originally Posted by alex123 Yazıyı Oku
    Iyi akşamlar Sn. T/A
    Titiz çalışmalarınıza teşekkürler. Ziyadesiyle istifade ediyoruz.
    Saglıklı günler dilerim.
    Hurmetler.
    Teşekkürler...

İyi akşamlar...

Sayfa 673/1078 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •