Sayfa 688/1078 İlkİlk ... 188588638678686687688689690698738788 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 5,497 - 5,504 arası.

Konu: Sistem Takibi...

1. Bu ara'da endex'in haftalık resmi'de böyle.Çok pis kanal çizmişim bir türlü üstün'de kapanış yapama'dı.
    Ama sarı ortalama mavi'nin üzerin'de.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Ama ...

*Fitch ten sonra Moddy s de notumuzu iyileştirir diyorduk ama pas geçiverdi.
    *Geçen hafta BIST yükseldi ama Cuma günkü ataklarına rağmen DAX ve DJI geriledi.
    *Amerika ziyareti sonrası senatörlerin sesleri kısıldı ama kulis faaliyetleri yeniden
    başladı.
    *Yerlilerin payı 2 aydır arttı ama yabancıların takas oranı yılın en düşük seviyesine
    geriledi.
    *Endeks 110 bine henüz ulaşamadı ama 109 bini görüp hedefe çok yaklaştı.

Piyasa oyuncuları umutları yeşertmek için endeksi 110 bin üzerine atabilir. Fakat
    bunca ama bir araya gelince insan ister istemez mayınlı arazide yol aldığını
    düşünüp tedirgin oluyor. Ana yükseliş trendi sürse de bu arada geri çekilmeler
    görülebilir; çoğu yatırımcı bu salınımlardan yara alabilir. Aklımdan geçenleri
    paylaşmak istedim. Hayırlısı neyse o olsun.
    Son düzenleme : Don Kişot; 08-12-2019 saat: 11:23.
    https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,917
    Son düzenleme : selimtogrul; 08-12-2019 saat: 18:47.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

4. Sn.T/A ya neoldu arkadaşlar bilen varmı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,917
    Hey gidi günler heey

Aşağıdaki yazı 29-05-2018 tarihli sevgili üstadım T/A ya aittir. yazıyı tekrar okuyunca ürpertici bir bölüm gördüm.. Yazının tamamı aşağıda

"Son yorumumu hatırlarsanız 102bin civarına kadar; önemli bir durumda düşebileceğimizi yazmıştım. Şu anda bir süredir bu seviye etrafında destek bulmaya çalışıyor...

Görünen o ki önemli ve ciddi bir sorun var veya sorun oluşturulmaya çalışılıyor... Malum borsada her şey algıdır ve algılarımızla pek de güzel oynuyorlar!!!

Sizin yaptığınız tahminlere katılmamak elde değil. Şu anki duruma göre 112bin seviyesi neredeyse garanti bir şekilde olacak gibi bizlere gösteriliyor. Fakat 106-107bin civarında da ciddi bir direnç olması gerekiyor.

Ben yine daha önceki düşüncelerimi paylaşarak uzun vadede bir sorun olmadığı düşüncesindeyim. Şu anda algılarımızı bozuyorlar. Keşke elimde daha fazla nakitim olsa da borsaya daha fazla giriş yapabilsem...

Bu son düşüşte bir miktar daha alım yaptım o kadar. Malum olduğu üzere temettü için MRDIN hissesindeyim ve ayrılmaya niyetim yok...

Eğer işler çok kötüleşirse ufuktaki hedef 91bin seviyesinde. Oraya kadar gelmesini istemem ama "para kimdeyse güç ondadır". O nedenle istedikleri gibi çizebilirler.

Osilatöre bakacak olursa dibe 1 defa vurdu. Buradan toparlayacağı zaten belli olmuştu. Eğer bir defa daha vurursa o zaman artık kesin dip olma ihtimali de güçlenecektir.

Bu karışık dönemde sizlere yazabileceğim son şey:

- Eğer ciddi ciddi bir problem olacaksa önce herşey güzel, hatta fazlasıyla güzel olmalıdır ki; yabancılar rahatca mallarını çıkabilsinler. Bu da öyle 3-5bin puanla olmaz. Akabinde ise 2000 ve 2008 gibi düşüşleri bekleyebiliriz.

- Şu anki yaşadığımız şekildeki düşüşlerden birşey olmaz. O nedenle henüz gerçek problem başlamadı diye düşünüyorum...

- SAT/AL yapabilen bu durumda kazandı. Benim için değişen birşey olmadı! Hissem aynı seviyede duruyor...

Sistem 'e uyan birisi bu düşüşten kârlı çıkmış olmalıdır. Uymayan için diyeceğim birşey yok!

Grafiğe ihtiyaç var mı bilemedim? Son grafik halen geçerlidir. İsterseniz yeni grafikler de paylaşabilirim ama kafaları fazla karıştırmayın. Çok detaya girmeye gerek yok. Yapılmak istenen belli. Bu oyuna gelirsek, ne olacağı da belli...

Dediğim gibi ufukta eğer önce ciddi anlamda bir yükseliş yaşarsak (minimum 140bin) iste o zaman kara kara düşünmeye başlamak lâzım. Demektir ki; daha ileriki ufukta karanlık günler bizleri bekliyor. Şimdi güzelmiş gibi duran bu günlerin kıymetini bilelim o kadar...

Nostradamus gibi oldu kusura bakmayın ama "tarih tekerrürden ibarettir". "Ders almadığımız için tekerrür ettiğini" yazmaya gerek yok sanırım...

Oyuna gelmemek için onların taktiğini yapmak, oyunu kuralına göre oynamak lâzım:

- Onlar nasıl mal çıkıyorsa biz de öyle çıkmalıyız. Yani yükselirken... Şu ana kadar bir sorun yoktu ama bundan sonra sorun başlayacak hem de yükselişlerle başlayacak. O nedenle strateji değiştirmek lâzım...

Ben burada max. 100 kişiye ulaşıyorum ve bunların hiçbirisi yazdıklarımı uygulamayacak onu da biliyorum. Fakat vebali ben de kalmasın diye yazıyorum. Olabilir ki içimizden birisi kurallara uygun davranır; aç gözlü olmaz ve bu işlerden kârlı çıkar...

Geçen haftalarda ortalık ağlama duvarı gibi olmuştu.... Şimdi değişti...

Yazacak çok şey var ama yazmak istemiyorum. Vakti geldikçe daha önce yazdıklarıma bakarsanız neyin, nasıl ve ne şekilde olduğuna dikkat edin yeterli...
    "
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

İyi akşamlar...

Bir yere gittiğm yok, buralardayım ve yoğun çalışıyorum...

Hosting firması ile ilgili bir sorun yaşayınca sitede aksama oldu...!!!

Sorunu hallettim ama sorun devam ederken kimseden ses çıkmadığı için, ilgilenen olmadığını düşünüp güncellemeleri bıraktım...

Bu arada benzer sorunlar yaşamamak için o günden bu güne sıkı bir çalışma ile yeni bir yazılım geliştirdim.

Aslında bunu daha önce başarabilseydim Platform 'a hiç gerek kalmayacaktı.

Yeterli talep olursa benzer çalışmaları paylaşabilirim. Aksi halde enerjimi başka kanallara sevk edeceğim...

Aşağıdaki grafik canlıdır. Sayfa yenilendikçe güncellenmesi gerekir...

Bildiğim kadarı ile daha önce böyle bir şey yapılmadı...

Burada test amaçlı olarak XU100 grafiğini paylaşıyorum.

Bakalım çalışacak mı?

Not: Biraz gecikmeli gelecektir. Lütfen bekleyiniz...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    İyi akşamlar...

Bir yere gittiğm yok, buralardayım ve yoğun çalışıyorum...

Hosting firması ile ilgili bir sorun yaşayınca sitede aksama oldu...!!!

Sorunu hallettim ama sorun devam ederken kimseden ses çıkmadığı için, ilgilenen olmadığını düşünüp güncellemeleri bıraktım...

Bu arada benzer sorunlar yaşamamak için o günden bu güne sıkı bir çalışma ile yeni bir yazılım geliştirdim.

Aslında bunu daha önce başarabilseydim Platform 'a hiç gerek kalmayacaktı.

Yeterli talep olursa benzer çalışmaları paylaşabilirim. Aksi halde enerjimi başka kanallara sevk edeceğim...

Aşağıdaki grafik canlıdır. Sayfa yenilendikçe güncellenmesi gerekir...

Bildiğim kadarı ile daha önce böyle bir şey yapılmadı...

Burada test amaçlı olarak XU100 grafiğini paylaşıyorum.

Bakalım çalışacak mı?

Not: Biraz gecikmeli gelecektir. Lütfen bekleyiniz...

Hoşgeldin Sn. T/A.Grafik için teşekkür,eline sağlık.Bu graf. yola devam diyor acemi bana göre.Tabi doğrusunu ustadlar bilir.

Alıntı Originally Posted by baymetin Yazıyı Oku
    Hoşgeldin Sn. T/A.Grafik için teşekkür,eline sağlık.Bu graf. yola devam diyor acemi bana göre.Tabi doğrusunu ustadlar bilir.
    Demek ki grafik göründü...

İnanın şu aralar yazılım dışında bir şeyle ilgilenemedim...

Durumu bilmiyorum...

NOT: Grafik benim bilgisayar açık olduğu sürece görünür. Kapatınca görünmez. Göremeyenler yarın tekrar bakabilir...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Sayfa 688/1078 İlkİlk ... 188588638678686687688689690698738788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •