Sayfa 787/1078 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837887 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 6,289 - 6,296 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Malum derin bir kriz içerisindeyiz tabi'ki önce sağlık ama hazır eve kapanmışken boş durmamak adına araştırma yapıp çalışmak lazım.
    Nakitte olanlar için sorun yok bir sürü ucuzlayan hisse doldu ortalık.Fakat hissede yakalananlar bu krizdeki zararı telafi edebilecek hatta iler'ki dönemde kara geçebilecek sektör değişimlerini yapabilirler diye düşünüyorum üstadım.
    Bu konuda benim düşüncem, Gübre sektörü,yenilenebilir enerji, altın maden şirketleri,bilişim şirketleri olabilir,petro kimya olabilir.
    Ben Petrol sanayisini kendime seçtim ve o yönde pozisyonlarımı ayarladım...

Diğer sektörler de güzel tesbit...

Fakat bendeki sıkıntı biraz da satacağım zaman oluyor. Satmak isteyince satamıyorum. Bunun acısını çok yaşadım. O nedenle artık içerisinde rahat hareket edebileceğim hisseleri seçmeye çalışıyorum...

MRDIN 'i bile elden çıkarken hâlen uğraşıyorum. Neyse ki çok şükür artık satışlarımı bitirdim.

Her zaman olduğu gibi yine açık açık yazayım:

- MRDIN 'in 4/5 'ini satmak zorunda kaldım. Kalanlar bedavaya kalanlar...

- Yerine PETKM ve TUPRS ile bir tane de spekülatif hisse aldım. Onu burada yazmıyorum, hem riski yüksek hem de spekülatif. Çok canlar yakabilir. Benimle de spek şu anda uğraşıyor ama düşürdükçe aldığım için benim ortalama düştüğünden sorun yok. Almaya başladığımdan bu yana yeniden %50 düştü desem yalan olmaz...!!!

İstenilen ve yapabileceğim bir çalışma olursa elimden geldiğince yapmaya çalışırım...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Ben'de portföy değişikliğine gittim üstadım,dediğim gibi içecek sektörü örn.aghol,kozaa,naten,hektaş,petkim,gibi sektörlere yoğunlaştım,tüpraş'ta olabilir.

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dilerim...

Açılış güzel oldu, devamı da gelir inşaAllah...

1. Dalga 'nın düzeltmesinin boyutunu göreceğiz ve takip edeceğiz artık...

"2. Dalga olacak mı?" diye gözlemleyeceğiz...

4. Sağlıklı mutlu gün diliyorum.

5. Endex'in durduğu yer manidar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,968
     Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku

Söz daha başlık altına mesaj yazmıycam. Şimdi Don Kişot bilgem gelip ağzımın payını vericek

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    ..
    Grafiğe baktığımız zaman her zaman BRENT fiyatı ile TUPRS 'ın fiyatının paralel hareket etmediğini gördüm.!

Oluşan kanal hareketleri ve benzerlikler de dikkat çekici...!!!
    Dişine bir kere kan değdi o namussuzun. Taa 125.xx li rakamlarda yukarda mal çıkmak derdinde olduğu belliydi. Üzgünüm. Ama söylemezsem çatlarım. O namussuz var ya; gözünü 59.xx lu rakamlara dikmiş. Birçok tahtada para bırakabilme becerisini gösteren ben bile anladım valla. PETKM hala gözüm üzerinde. Tek tek uzak mesafe atışları denemeleri yapmama rağmen ne kadar zarar olursa olsun deyip pozisyon taşımaya cesaret edemedim. Düşüşe rağmen hala nakit pozisyonumu koruyorum. Şu meşhur COVİD-19 tanıma kitini yapan laboratuvarın sahibi olan holdingle bugün itibariyle vedalaştım.
    Banka...
    Anasını sattığımın, Türkiye nin en çok müşterisine ve en çok kredi kartı olan banka olmasına rağmen hala gözü aşağıda. Çok şükür sadece 1000 lot almışım ki yoksa kafayı yedirtirdi. Ben ki 1 sene pozisyon taşımaya eyvallah ederim. Ya nası bir tezgaha geldi xu100.
    Açık konuşmak gerekirse bugünkü yükseliş tepki mi yoksa Sevgili Dandakan abimin en son attığı grafik gibi daha yeni başlıyoruz zevk almaya bakın mı diyecek bunu 1-2 vakte kadar anlayacağız.

Malum derin bir kriz içerisindeyiz tabi'ki önce sağlık ama hazır eve kapanmışken boş durmamak adına araştırma yapıp çalışmak lazım.
    Nakitte olanlar için sorun yok bir sürü ucuzlayan hisse doldu ortalık.Fakat hissede yakalananlar bu krizdeki zararı telafi edebilecek hatta iler'ki dönemde kara geçebilecek sektör değişimlerini yapabilirler diye düşünüyorum üstadım.
    Sevgili abim, bu hafta oturdum bol bol film seyredince, bu aslında üst akıl olan gerizekalıların sahip olduğu Holywood ta bizler için hazırladıkları geleceğin portresini çıkartmaya çalıştım. En kısa vademiz 3 gün olan bizlere uygun bir hisse bulamadım. Gelecek için yatırım yapan bu deyyusgiller üstadım T/A nın dediği gibi

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    ..

Bu nedenle borsa üzerinden dünyadaki ucuzlayan değerli markalar toplanıyor. Özellikle de saldırlar zaten bu hisseler üzerine oluyor...
    düsturundan yola çıkarak, piyasalar darbeyi yedi. Dolar ahım şahım yükselmedi, Altın göreceli olarak aşağı düşüş eğiliminde, BTC, ETH oda farklı değil, yani coin işinin de suyu çıktı

Polisiye filmlerinden bir anektod "Parayı takip ederseniz gerçeği bulursunuz"

Eeee bu para nereye gitti abi. biri bu sorunun cevabını versin bari.

Diyeceğim o ki; daha henüz iş bitmedi.
    Daha bunun mücade aşaması sorunlu..
    Politika olarak devlet bu konuyla başedebilmek için; şahsi görüşüm, yani uygulamalardan edindiğim izlenim.
    İngiltere gibi bütün vatandaşlar virüse karşı bağışıklık kazansın diye ortalığı karıştırmayacak. Daha uzun bir zaman dilimine yayarak virüsün toplum içinde yayılmasına müsaade edecek. Yoksa sağlık sistemi çöker. Bu da onarılmaz başka sorunlar çıkarır. Ekonomik olarak zaten durum vahimken birde virüs yüzünden ortaya çıkacak olan iş gücü ve insan kaybı onarılmaz yaralar açar. Daha itinalı bir şekilde yavaş yavaş . Bu kabul edilebilir bir gerçek.
    Sonra?
    Kalan sağlar bizim yola devam
    Son düzenleme : selimtogrul; 24-03-2020 saat: 15:38.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

7. Doğru söylüyorsun Selim,piyasalardan o kadar para çıktı,üstüne üstlük herkes para basmaya başladı paralar nerede.
    Paralar şuan bence nakit keş olarak bekliyor,öncelikle tüm piyasaların dip oluşumunu tamamlaması gerekir ancak ondan sonra piyasa kendine yön verecektir.
    Faizlerin sıfır olduğu ortamda,piyasalar alıma geçtiğinde,Petrol,altın ve hisse senedi piyasalarına yönelirler diye düşünüyorum.
    Tabi ilk olarak kendi Ülke senetlerini alırlar,o sırada bizede artan kırıntılar kalabilir.

Hayırlı Günler...

Sağlıklı ve güzel bir gün olsun inşaAllah...

Yine dandikler hızla tavan olmuş...!!!

Bu iyi bir şey değil. Demek ki daha kötüsü var...!!!

Sayfa 787/1078 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837887 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •