Sayfa 790/1078 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: Sistem Takibi...

1. Üstad emeğine sağlık paylaştığın bilgilere tamamı ile katılmakla beraber şunu ilave edeyim bunca emek ve zaman harcayıp yazılan çizilen bütün bilgiler,insanlar tarafından göz ucuyla bakılıp geçiliyor ve unutulup gidiyor.
    Maalesef tembellik,hazırcı tutumlar,umursamazlık vs had safhada,emeksiz yemek olmaz ama yeni nesil hazıra alıştırıldı.
    Hepimizin evladı var elimizden geldiğince onları yetiştirip,Ahlak ve çalışmanın önemini anlatıp buna göre yaşam tarzlarını belirleyip sürdürmeyi öğrettik.Şimdiki nesilde kimin çocuğuna baksam ebeveynleri tek laf söylettirmiyor,çocukları ne isterse yerine getirip onlara Kral ve Kraliçe muamelesi ile yaklaşıyorlar.Bu şekilde yetiştirilen çocuklarda hazırcı oluyor maalesef.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Artık her günümüz tatil oldu...

Bir çalışma yapıp en geç pazar akşamına kadar paylaşmaya çalışırım inşaAllah...
    amma çok şey istemişim yahu

elinize emeğinize sağlık

Donkişot ,Dandanakan,Selim ağbi ve tüm üstatlara

saygı ve sevgilerimi iletiyorum

Sağlıklı kalın
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Üstad emeğine sağlık paylaştığın bilgilere tamamı ile katılmakla beraber şunu ilave edeyim bunca emek ve zaman harcayıp yazılan çizilen bütün bilgiler,insanlar tarafından göz ucuyla bakılıp geçiliyor ve unutulup gidiyor.
    Maalesef tembellik,hazırcı tutumlar,umursamazlık vs had safhada,emeksiz yemek olmaz ama yeni nesil hazıra alıştırıldı.
    Hepimizin evladı var elimizden geldiğince onları yetiştirip,Ahlak ve çalışmanın önemini anlatıp buna göre yaşam tarzlarını belirleyip sürdürmeyi öğrettik.Şimdiki nesilde kimin çocuğuna baksam ebeveynleri tek laf söylettirmiyor,çocukları ne isterse yerine getirip onlara Kral ve Kraliçe muamelesi ile yaklaşıyorlar.Bu şekilde yetiştirilen çocuklarda hazırcı oluyor maalesef.
    Ne güzel yazmışsınız...

Boş poh pohlarla büyütülenler sonunda gerçek dünyaya atıldıklarında bir hiç olduklarını anlayınca başlıyor tüm sıkıntılar...!!!

Anne babalar çok yanlış yapıyor. Benim yakın çevremde de böyleleri var. Çok uyarıyorum ama dinleyen yok. Benim çocuklar küçükken benim yetiştirme şeklime laf edenler şimdi kendi çocukları ile baş edemiyorlar. Hepsi mongol ve edep bilmez haldeler. Başarısızlık da hât safhada oluyor. Fakat onlar kendilerini başarılı sanıyor maalesef...!

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    amma çok şey istemişim yahu

elinize emeğinize sağlık

Donkişot ,Dandanakan,Selim ağbi ve tüm üstatlara

saygı ve sevgilerimi iletiyorum

Sağlıklı kalın
    Senin sorduğun sor 1 cümle ama yanıtı kaç sayfa oldu...

Dışarıdan bakıldığında 1-2 çizgi gibi duruyor ama bunun ruhunu yakalayıp ortaya koymak için günler geçiyor...

Alıntı Originally Posted by dow1973 Yazıyı Oku
    Açık ayrıntılı anlaşılır ve keyifle okunabilir bir yazı olmuş.tesekkürler sayın T/A
    Teşekkür ederim. Faydalı olduysa ne mutlu bana...

6. [QUOTE=Dandanakan;3992076]

21 Aralıkta'ki grafikte açıklamalar üzerinde yazıyor.

Güncel hali, kanal içinde kapanışlar yapamamış.Ortalama üzeri kapanış yapabilecekmiyiz son iki günde onu izleyelim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
    "Bir saniyesine bile hakim olamadığınız hükmedemediğiniz bir hayat için fırıldak olmanın alemi yok" diyebilecek kadar engin bir öngörüye sahip olan rahmetli bir siyasi parti liderimiz aslında karşı karşıya olduğumuz güçlerin gücünün farkında idi belki. Kendisinin düşüncelerine ve parti fikirlerine çok sıcak bakmasam da aslında aynı bayrağa ve aynı amaca hizmet ettiğimize inanıyorum. Bu sebeple belki de rahmetli benden, sizden bir fatiha bekliyor. Tüm vefat etmiş büyüklerimize ve bizim gözümüzün açılmasına vesile olan sevgili üstadım T/A babanızın ruhuna bir fatihayı bekliyorlar.

Niye böyle bir giriş yaptım bizim konumuzla ne alakası var diyebilirsiniz. Öyleyse konuya şurdan bakalım. Aşağıda o meşhur The Economist dergisinin 2020 kapağını gözönüne alın derim :

Resimde IN2020 bölümünde 2020 nin ilk iki rakamı yani 20 rakamı sadece kırmızı dikkat ederseniz diğer 20 yeşil. Sanki biri bizlere bir mesaj veriyor. yılın ilk yarısı kırmızı geri kalanı yani sanki Haziran ayından sonra ortalık yani 2020 yeşillenecek diyor.
    Öyleyse bize verilen bu ipucundan devamla önümüzdeki günlerin, geçirdiğimiz OCAK-ŞUBAT_MART aylarının devamı gibi olacağı fikri bende hakim.
    Bunu daha önce "analiz" konusu hakkında fikrimi beyan ettiğimi düşünerek değerlendirmenizi rica edeceğim.
    Ancak şunu aklımızdan çıkartmamakta fayda var.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    ...
    Sözün özü:

- Birileri ciddi satış yapıyor ve çıkıyor.

- 2020 zirvesi yeteri kadar yüksek olmadığı için bu düşüşte fiyatlar çok çok ucuz kaldı. Çünkü zaten çok yükselmemişti...

- Eğer ve eğer bu ayı (Mart) kanalın altında kapatmaz isek, bunun bize olumlu yönde etki edeceğini,

- Yok eğer bu şekilde kanalın altında kapatırsak;

- En iyimser tahminle 6xbin seviyelerinin çok yakın olduğunu, ek kötü senaryoya göre ise, 50bin 'li seviyelerin üst seviyelerine kadar sarkabileceğimizi gösteriyor. Muhtemelen 55bin ve yukarısı...

Şunun şurasında 2 iş günü kaldı. Eğer yarından itibâren güzel bir haber gelip de 96bin seviyelerine atak olmazsa;

- Hepimize geçmiş olsun...

Benim ek tesellim:

- Yükselişler çok fazla olmadığı için düşüşlerin de çok fazla olmaması gerektiği düşüncem...

İnşaAllah buralar dip seviyelerdir...

Bekleyip göreceğiz...
    Buraya kadar ki düşüncelerinize katılıyorum.

Ancak öyle bir şey olmalı ki, burası tamam işte yıkıldığı herşeyin bittiği an diyeceğimiz bir an olmalı. Daha sonumuzun geldiğini düşünmememin sebebi sadece yukarıdaki resim değil.
    Bu COVID19 salgınıyla birlikte başlayan ekonomik çalkantıların ardından ÇİN e baktığımızda aslında ARALIK sonu OCAK başı gibi başlayan proje aslında kartondan aslan olan AMERİKA ve AVRUPA ekonomilerinin borsa değerlerinden anlaşılabiliyor. Bir an için düşünün:
    Olacakları siz biliyorsunuz. Elinizde dünyayı satın alabilecek kadar nakit paranız var. Birden almak istediğiniz varlıklar varolan değerlerinin yarısına ve bazıları 3/1 oranına gelmiş. siz olsanız ne yaparsınız?
    Son düzenleme : selimtogrul; 29-03-2020 saat: 21:29.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

8. [QUOTE=selimtogrul;4287243]"Bir saniyesine bile hakim olamadığınız hükmedemediğiniz bir hayat için fırıldak olmanın alemi yok" diyebilecek kadar engin bir öngörüye sahip olan rahmetli bir siyasi parti liderimiz aslında karşı karşıya olduğumuz güçlerin gücünün farkında idi belki. Kendisinin düşüncelerine ve parti fikirlerine çok sıcak bakmasam da aslında aynı bayrağa ve aynı amaca hizmet ettiğimize inanıyorum. Bu sebeple belki de rahmetli benden, sizden bir fatiha bekliyor. Tüm vefat etmiş büyüklerimize ve bizim gözümüzün açılmasına vesile olan sevgili üstadım T/A babanızın ruhuna bir fatihayı bekliyorlar.

Niye böyle bir giriş yaptım bizim konumuzla ne alakası var diyebilirsiniz. Öyleyse konuya şurdan bakalım. Aşağıda o meşhur The Economist dergisinin 2020 kapağını gözönüne alın derim :

Resimde IN2020 bölümünde 2020 nin ilk iki rakamı yani 20 rakamı sadece kırmızı dikkat ederseniz diğer 20 yeşil. Sanki biri bizlere bir mesaj veriyor. yılın ilk yarısı kırmızı geri kalanı yani sanki Haziran ayından sonra ortalık yani 2020 yeşillenecek diyor.
    Öyleyse bize verilen bu ipucundan devamla önümüzdeki günlerin, geçirdiğimiz OCAK-ŞUBAT_MART aylarının devamı gibi olacağı fikri bende hakim.
    Bunu daha önce "analiz" konusu hakkında fikrimi beyan ettiğimi düşünerek değerlendirmenizi rica edeceğim.
    Ancak şunu aklımızdan çıkartmamakta fayda var.

Selim bu kapağı daha inceden analiz etmek lazım,altta TRUMP sonra BREXIT var devamındaki harfleri çözen malı götürür gibi

Sayfa 790/1078 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •