Sayfa 803/1078 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813853903 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 6,417 - 6,424 arası.

Konu: Sistem Takibi...

1. Günaydın
    sağlıklı ve mutlu gün diliyorum

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3. Hayırlı günler...

Günümüz bereketli olsun...

Alıntı Originally Posted by aslanbey Yazıyı Oku
    Hocam hayırlı günler olsun kolay gelsin. .musait bir zaman alkim yorumunuzu yazarsaniz sevinirim
    ALKIM...

Hisse gayet sistemli bir şekilde hareket etmiş. Bu gün de aynı sisteme devam edeceğini düşünerek:

- Her geri çekilme %61.8 seviyesine kadar olmuş ve en azından %50 seviyesinin altına mutlaka gelmiş ve 2 defa %61.8 'i tam olarak görmüş, 1 defa ise çok yaklaşmış ama değememiş...

Bu bağlamda şu düşüşte sadece %38.1 seviyesine kadar geri gelmiş. Bu da demek oluyor ki ya eski sistemden vazgeçti ya da yeniden bir düşüş daha yaşayacak...

Sistem devam ederse %61.8 geri çekilme seviyesi olan 30.15 seviyesinin görülmesini beklemek gerekir...

Bir de şöyle bir tehlike var...

Osilatör 'e baktığımız zaman zirveleri oynuyor...

Görünen dalgalar büyük dalgalar. Grafik de haftalık. Bu durumda eğer uzun vadeli operasyon tamamlandı is bu durumda çok daha aşağıları beklemek süpriz olmaz...!

Bu durumda muhtemel seviye 23 civarı bir olarak karşımıza çıkıyor...

2008 dibinden düşünürsek de;

- 1.80 lira seviyelerinden başlayan yükseliş 53.80 seviyesine çıkmış...

Böylesi bir yükselişn 23 civarına akdar düşmesi normal sayılır ve kayıp olarak da düşünülmez. Dipten giren birisi için hâlen 10 kat ederi olmuş olur...!

O zaman nasıl bir strateji derseniz:

- Hâlen elinde olan birisi 50.00 seviyesinin altına geldiğinde satış çıkıp tekrar 53.80 zirvesini kırması bekleyebilir...

- Elinde olmayan ise bekleme devam. Yine 53.80 seviyesini geçmesini beklemek lâzım...

TUPRS sayfasında paylaştığım çalışma...

- 2008 krizi ve şu anki durumu Basit Hareketli Ortalamalarla merak edenler için bir çalışma...

Yukarıdaki grafiklerde benzemeyen bir durum var...!

O da 500 Günlük ortalamanın destek oluşturamamış olması...

Bu durumda destek oluşturan değeri araştırdığımız zaman karşımıza 353 Günlük Ortalama çıkıyor...

Bunu Joker olarak grafiğe eklediğimiz zaman oluşan durum ise aşağıdaki şekildedir...

Bu durumda ne düşünmemiz gerekir:

- Eğer 50 Günlük Ortalama olan 95.11 seviyesi geçilirse karşımıza çıkacak başka bir direnç kalmıyor...

- Hedef seviye ise 2008 krizinde 500 Günlük Ortalama yerine bu defa destek görevi gören 353 Günlük Ortalama seviyesi olacaktır...

- Bugün için bu seviye 119.71 seviyesidir...

Grafikte işaretlediğim bölgede ortalamalar buluşacak gibi duruyor...

2008 krizinden sonra bu hareket daha yavaş olmuş. Şimdi ise çok daha hızlı gidiyoruz. Korkutan nokta burası...

Her geçilen seviye devamında destek olacak diye umuyoruz...

2008 sonrasında 50 Günlük Ortalamaya ulaştıktan sonra bir düzeltme dönemine girmiş ve beklemiş, devamında bir hareket gelmiş...

Yine benzer bir hareket olabilir. O nedenle dikkatli olmak her zaman iyidir...

TUPRS başlığına yazdım ama burayı tâkip edenler için de yazayım...

Yukarıdaki çalışmanın hakkını vermek için 95 civarında satışa başladım ve test amaçlı 95 seviyesine 5.000 Lot satış yazdım, almadan düşürdüler...!

Düşerken satış yaptım ve elimde hâlâ bayağı TUPRS var...

1.000 lot bile satmak uğraştırdı...

Şu ana kadar net satış miktarım %40, satışta beklemede olan %35 hisse var...

Elimde net kalan %25. Tamamı giderse kalanı bana yeterli. Gitmezse yarın duruma bakarız...

Sattıklarımın yerine 3.40 kademesinden PETKM ve biraz da MRDIN 'leri yerine koymak için alım yaptım...

Sayfa 803/1078 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813853903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •