Sayfa 821/1078 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871921 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 6,561 - 6,568 arası.

Konu: Sistem Takibi...

1. Günaydın,
    Tüm emeği sömürülenlerin günü kutlu olsun.

2. Güzel hafta sonları dilerim tüm arkadaşlara,
    Petkim usd bazlı grafik çalışmasına bir bakalım,
    Turuncu trend 0.48 cent altı stop olur tabi bana göre,yukarı tepkilerde sırası ile 0.53 - 0.56 ve turkuaz trend 0.59 cent izlenebilir.

Hayırlı Geceler...

Tüm hafta sonu fırsat buldukça MOST göstergesi üzerine çalıştım...

Formülü bir sır gibi saklanıyor. Orjinalini bilmiyorum ama eşdeğerini yapmayı başardım...

Aslında merak ettiğim gerçekten işe yarayıp yaramadığı idi... Birlikte karar verebiliriz...?

İlk grafik benim parametreleri düzenlemiş olduğum hâli, ikinci grafik ise orjinal parametreli hâli...

Daha farklı ayarlamalarla daha farklı sonuçlar da elde edilebilir...

Ben Matriks kullanyorum, AmiBroker kullanıyorum. O nedenle bu zamana kadar MOST 'u tecrübe etme imkanım olmadı. Malum MOST sadece Matriks için üretilmiş ve formülü gizlendiği için sadece Matriks kullanıcıları yararlanabiliyordu. Artık bu sorunu da aşmış oldum...

Bir süre takip edeceğim. Beraber yapabiliriz...

NOT: Grafik bizim TA_Sistem grafiği üzerine MOST bindirilmiş hâli. TA_Sistemin için AL/SAT durumlarını barların renginden anlayabileceğimiz için okları kapattım. MOST için ise AL/SAT için küçük üçgenler kullandım.

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Elim değmişken PETKM, TUPRS, USDTRY ve XAUUSD grafiklerini de ekleyeyim...

USDTRY için güzel çalışmış gibi duruyor. Özellikle trend zamanlarında destek oluşturmuş olması dikkat çekici...

TUPRS yorumum:

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Tarih tekerrür eder mi bilinmez ama ederse burada bulunsun...

İlk grafikteki hareketlerin neredeyse birebir benzerini yaşıyoruz.

Yarın bu sistemi bozarsa ne âlâ, bozmazsa ufak bir geri çekilme beklenebilir...!!!

6. Günaydın,
    Sağlıklı ve mutlu bir hafta diliyorum.

Hayırlı Günler...

Sağlıklı ve mutlu güzel bir ay, hafta ve gün olmasını diliyorum..

Hayırlı geceler...

Her ne kadar sayfaya gelip giden az olsa da bakıp giden fazlaca var.

O nedenle başka yerlerde yaptığım yorumları bu başlık altında da topluyorum...

PETKM yorumum:

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    PETKM için yaptığım basit ama bir o kadar da anlamlı çalışmayı sizlerle de paylaşmak istiyorum...

2008 dibinden başlayan trend 2018 yılında sona ermiş. Kanal net olarak görünüyor...

Burada takaslara bakacak olursak 2008 dibinde yabancı oranlarının şu anda güncel olan seviyelere yakın olduğunu söyleyebilirim...

2018 yılı başındaki zirvede ise %56.67 seviyesine kadar çıkıp, sonra dağıtıma başlamış...

Düzeltme süresini incelediğimiz zaman, yükseliş trendinin %23.6 seviyesinde milimetrik olarak son bulmuş olabileceğini fibonacci çalışmaları ile görebilmekteyiz...

Her şey tam olarak yerine oturuyor. Yine her şey yolunda giderse düzeltme bitmiş demek olabilir....

Yabancı alımları her gün artarak devam ediyor. Şu anda mal toplama dönemini yaşıyor. Bu aşamada zigzaglar çizerek piyasadan mal çekiyor olma ihtimalleri çok yüksek...

Eğer bir yerlerde bir şey ters giderse bu defa 2.36 seviyesi destek olarak çalışacaktır diye düşünüyorum. Fakat bu seviyeye kadar bugünden sonra düşeceğini pek sanmıyorum. Sadece olası bir beklenmedik olayda ancak bu işlem gerçekleşebilir...!!

Kabaca dalga sayımı yaptığımız zaman şu anda 5. ve son ana dalganın yapılmakta olduğunu düşünebiliriz...

Eğer içerisinde bulunduğumuz kriz zamanı yaşanmasaydı işaretlediğim düşüşün yaşanmayacağını düşünüyorum. Şimdi o düşüş esnasında kaybedilen mallar yerine konulmaya çalışılıyordur...

Hisse bekletse de oluşumunu tamamlamış gibi duruyor. Bunu anlayabilmek için düşen kanalı kırması ve 4.20 üzerinde kalarak yukarı yönelmesi gerekiyor...

Yok eğer işaretlenen bölge planlı ise ve uzun vade kanal kırıldı ise hepimize geçmiş olsun...!!! Daha çoook süründürür...!!!

Elden gelen bir şey yok, beklemeyip göreceğiz...

Sayfa 821/1078 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •