Sayfa 857/1078 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    Deneme

deneme
    BENDE TOPİK KAPANDI SANDIM

HAYIRLI GECELER OLSUN
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

İyi hafta sonları...

Sayfa açıktır; yazan ve paylaşım yapan olduğu sürece de açık kalacaktır...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3. Burada küreci üstadlar çok
    teknik analizde onay nedir diye soran arkadaşa (teknik analizci bir arkadaş çok sık kullanıyor bu onay kelimesiini, onaya gelmiş, yada onay almış diye)

''son ky yada keriz silkelemesi demek, doğru bir tanım olur sanki'' dedim.

doğru bir tesbitmidir? üstadlardan onay almak istedim.
    şimdiden teşekkürler.
    Son düzenleme : dobra; 27-06-2020 saat: 16:40.

Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    Burada küreci üstadlar çok
    teknik analizde onay nedir diye soran arkadaşa (teknik analizci bir arkadaş çok sık kullanıyor bu onay kelimesiini, onaya gelmiş, yada onay almış diye)

''son ky yada keriz silkelemesi demek, doğru bir tanım olur sanki'' dedim.

doğru bir tesbitmidir? üstadlardan onay almak istedim.
    şimdiden teşekkürler.
    Ben küreye bakmıyorum, kürem yok mâlesef. Kendimi Üstad da saymıyorum fakat bu sayfanın sahibi olarak sorunuz boşta kalmasın diye bir şeyler yazayım...

ONAY demek, bir şeyin olduğunun ispat 'ı demektir...

Oluşan olay sahte ise onaylanmaz ve geri döner, ONAY geldiği zaman ise gelişen olayın sahte değil gerçek olduğunu anlarız...

Her Sistemin 'in kendine göre bir onayı vardır. RSI kullanan birisi için bu 30/70 seviyelerinin kırılımı olabileceği gibi başka başka şeyler de olabilir...

Aşağıdaki ARCLK grafiğinde (size özel) OK 'larla gösterdiğim yerlere dikkat ederseniz, oralarda bir onay işlemi olmuş ve yükseliş/düşüş devam etmiştir...

İçinde bulunduğumuz durum için ne desek yalan olur. XU100 Grafiğine bakarsak:

- Daha önceki zirveye ulaşırken yapmış olduğu trendin bir benzerini yaptığını ve boyutunun ise geçildiğini görüyoruz...

- Daha önceki trende göre boyu eşit olsaydı hedefi: 113.295 olacaktı. Şu anda bu seviyeyi geçtik...

- Fibo oranlarına göre baktığımız zaman ise ne ilginçtir ki, önceki trendin aynısını yapıyor ve hedefi de ilginç bir şekilde aynı seviye çıkıyor...

Keriz silkeleme veya K/Y dökme işlemi var mı yok mu, zamanla göreceğiz...

5. Teşekkürler üstad!
    kullandığım terim yada kelime (her ne ise) için çok çok özür diliyorum.

Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    Teşekkürler üstad!
    kullandığım terim yada kelime (her ne ise) için çok çok özür diliyorum.
    Rica ederim, benim açımdan sorun yok...

7.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Ben küreye bakmıyorum, kürem yok mâlesef. Kendimi Üstad da saymıyorum fakat bu sayfanın sahibi olarak sorunuz boşta kalmasın diye bir şeyler yazayım...

ONAY demek, bir şeyin olduğunun ispat 'ı demektir...

Oluşan olay sahte ise onaylanmaz ve geri döner, ONAY geldiği zaman ise gelişen olayın sahte değil gerçek olduğunu anlarız...

Her Sistemin 'in kendine göre bir onayı vardır. RSI kullanan birisi için bu 30/70 seviyelerinin kırılımı olabileceği gibi başka başka şeyler de olabilir...

Aşağıdaki ARCLK grafiğinde (size özel) OK 'larla gösterdiğim yerlere dikkat ederseniz, oralarda bir onay işlemi olmuş ve yükseliş/düşüş devam etmiştir...

İçinde bulunduğumuz durum için ne desek yalan olur. XU100 Grafiğine bakarsak:

- Daha önceki zirveye ulaşırken yapmış olduğu trendin bir benzerini yaptığını ve boyutunun ise geçildiğini görüyoruz...

- Daha önceki trende göre boyu eşit olsaydı hedefi: 113.295 olacaktı. Şu anda bu seviyeyi geçtik...

- Fibo oranlarına göre baktığımız zaman ise ne ilginçtir ki, önceki trendin aynısını yapıyor ve hedefi de ilginç bir şekilde aynı seviye çıkıyor...

Keriz silkeleme veya K/Y dökme işlemi var mı yok mu, zamanla göreceğiz...

Hocam, fibonacci 0 noktası ne baz alınarak belirleniyor

Uyguladığım Fibonacci:

- Fibonacci Extension 'dır...

Ayrıca bir de:

- Fibonacci Retracement var...

Extension olan ileri hedefleri BOĞA piyasasında hesaplarken, Retracement ise AYI piyasalarında geri alım seviyesi olarak çalışır.

Şu anda Geri Alım seviyelerini için önemli olan 115.420 seviyesidir... Bunu gösterebilmek için grafiğe Retracement (Geri Alım Olan) Fibo ekledim...

Ayrıca bahsettiğiniz "0" noktası ise Elliot Sayımları prensibi olarak düşünürsek, 1. ve 2. dalgaya uygulanır ve 2. dalganın bitişi bize sizin "0" olarak gördüğünüz noktayı verir.

Artık hedeflerimiz bu noktadan itibâren Fibonacci oranları nisbetince devam edecektir diye düşünüyoruz...

Tâ ki, bu düşüncemizi değiştirecek olan bir düşüş miktarı yaşanana kadar...!!!

Kafanıza takılan şeyler olursa sorabilirsiniz...

Sayfa 857/1078 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •