Sayfa 867/1078 İlkİlk ... 367767817857865866867868869877917967 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 6,929 - 6,936 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    çok çok teşekkürler, pasifte 1 lota bağlı zincir emirler dediğiniz gibi "payı hissettirmiş " oluyor.
    dediğiniz gibi 5dak grafikler ortalama 3-5 gün, günlüklerde ortalama 1 aya kadar trade yapma imkanı sağlıyor.
    sayenizde kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz, tecrübelerinizi aktardığınız için tekrar teşekkür ederim.
    dediklerinizi grafiklere uygulayınca aşağıdaki görüntüleri elde ettim.
    grafikler aylık logaritmiktir. bir kaç örnek....
    ...
    ...
    örneklere bakılınca aklıma takılan soru ise niçin kısa-orta-uzun vade kavramlarında teknikçiler farklı bar sayıları kullanmıyor?
    dediğiniz gibi zamansallık sabırla ilişkili olduğuna göre barların etkisi niçin hesaba katılmıyor ?
    bu konuda bir kaç kelam esirgemezsiniz, tecrübelerinizden bahsederseniz, mutlu olurum sn selimtogrul, teşekkürler...
    Bakın yanlış yerden bakıyorsunuz. İlk cümle çok önemli.
    Teknik analizin en başına gidin ve ilk cümleyi hatırlayın doğadaki estetiğe göze görünen güzelliğe ve algıya dikkat edin.
    Her zaman dilim içinde aynı periyot olunca ne kadar estetik ve güzel görünüyor. Öyle değil mi..
    İç içe geçmiş birbirini tamamlayan zerafet harikaları.

sn selimtogrul,
    hazır sizi bulmuşken bir konuda daha tecrübelerinizi okumak isterim.
    grafikler aylık logaritmik 200barlı relativdir.
    ..
    ..

örneklere istinaden sizler bir metayı değerlerken, kıyası genellikle neye göre yapıyorsunuz?
    tl-usd-altın ya da başka bir şey mi? Yani kazançta kıstas sizce ne olmalıdır?
    Kar algısı kişiye göre yaptığı trade çeşidine göre değişir. Yani piyasanın özeti de budur zaten. Mesela bugün 1,00 baz fiyattan alıp aynı gün 1,03 fiyattan satan da kazanç elde eder. Ancak 1.00 dan alıp birkaç gün bekleyip 1,10 satanda .
    mesele sizin bakış açınız. Risk algınız.Almak istediğiniz mercedes mi yoksa tofaş olsun ayağımı yerden kessin de diyebilirsiniz.Standart yok. Ahmet Mergen bi cümlesinde 1 e 2,5 diye bir kelam etmişti. Gerisini siz düşünün
    Son düzenleme : selimtogrul; 03-07-2020 saat: 15:25.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

2. Teşekkürler....
    Son düzenleme : @yörük@; 03-07-2020 saat: 14:56.
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    bu da son sorum olsun, inşaAllah kızmazsınız, çünkü çizgilerin arkasına gizlenmiş tecrübeleri öğrenme gayretindeyim,
    bir meta değerlerken, ona etki eden döngüler ile kıyaslama ne kadar sağlıklıdır? Ya da o döngüler hesaba katılmazsa başarı oranı düşmez mi?
    Bence siz bir müddet ara verin. Çünkü aradığınız şey sonsuz güzellik. Hayat böyle değil. Bakın beni yanlış anlamayın.
    Asla unutmayın bir zarın üst üste her seferinde 6-6 gelmesi ihtimali ne kadarsa sizin isabet oranınız ondan daha zor.
    Kendinizi bir savaşa giden asker gibi düşünün. En son yaptığınız savaştaki yaralarınız iyileşene kadar, eksikliklerinizi tamamlayana psikolojik olarak tekrar hazır olana kadar durun ve D Ü Ş Ü N Ü N..
    Ben bunca bilgili insanın içinde nasıl para kazandım. Bu nasıl gerçekleşti. Hesap ekstrenizdeki muhasebe kadar diğer tarafta da muhasebe yapmanız gerek.

4. sn selimtogrul,
    İç içe geçmiş birbirini tamamlayan zerafet harikaları. Bu cümleden tekniğin farklı periyot içindeki yani saatlik-günlük-haftalık bakmak gibi anladım. İnşaAllah yanlış anlamamışımdır.

Sn T/A, dediklerinizde yerden göğe kadar haklısınız, hayaller bitip gerçekler ortaya çıktığında, dediğiniz gibi hazırlıklı olmak, uyanık olup rehavete kapılmamalıyız. Sizlerin tecrübesi sayesinde kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Hepinize teşekkürler...

5.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Bence siz bir müddet ara verin. Çünkü aradığınız şey sonsuz güzellik. Hayat böyle değil. Bakın beni yanlış anlamayın.
    Asla unutmayın bir zarın üst üste her seferinde 6-6 gelmesi ihtimali ne kadarsa sizin isabet oranınız ondan daha zor.
    Kendinizi bir savaşa giden asker gibi düşünün. En son yaptığınız savaştaki yaralarınız iyileşene kadar, eksikliklerinizi tamamlayana psikolojik olarak tekrar hazır olana kadar durun ve D Ü Ş Ü N Ü N..
    Ben bunca bilgili insanın içinde nasıl para kazandım. Bu nasıl gerçekleşti. Hesap ekstrenizdeki muhasebe kadar diğer tarafta da muhasebe yapmanız gerek.
    Eyvallah sn selimtogrul,
    dediğinizi anladım, tecrübe bu olsa gerek, çok çok teşekkürler...
    şuan ki kazançlar dediğiniz gibi bilgi ve teknikten ziyade tesadüf...
    aynen bilgim olmadan, tecrübe olmadan kazanılan gelip geçicidir...
    rehavete kapılmamak için ara verip, düşünmek gerekiyor... Önerinizi kulağıma küpe yaptım...
    Sağolun, teşekkürler...

(aynı zamanda gönlü geniş, arınmış, rasyonel akıl kullananlardan, çünkü bu topikteki çoğu yazan bu özelliklere sahip, müthiş bir ortam var ama niçin hareketli değil orayı anlayamıyorum, sanırım "vebal" kavramından)
    yardımcı olan herkese teşekkür ederim şimdiden...
    Bu sayfalarda şunu AL, şunu SAT olmadığı için ve hisse pazarlanmadığı için pek yazan yok...

Bir ara bilgi açısından bir şeyler paylaşılıyordu ama talep ve ilgi azalınca bu sayfalar böylece selamlaşma sayfası gibi oldu...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    bu da son sorum olsun, inşaAllah kızmazsınız, çünkü çizgilerin arkasına gizlenmiş tecrübeleri öğrenme gayretindeyim,
    Yukarıda koyu renkli alandaki cümleyi kurabilecek zekaya sahip birine söyleyecek bir şey bulamıyorum. Bakınız iyi niyetinizini anlıyorum ve diyorum ki hayat bu değil. Gerçek bu değil şu zaman diliminde yaşadıklarımzın gerçek hayatla bağını kurmaya çalışın. Ülke hatta dünya pandemi krizi yaşadı. Ekonomik olarak en kötü bilançoların gelmesi arifesindeyiz ve bu borsa o kadar abuk subuk kağıtlarla buraya kadar geldi. Peki bilançolar gelmeye başlayınca 1-2 haftaya yada 1 -2 aya kadar ne olacak sizce. Biraz düşünün. Her hissenin bir hikayesi olmalı gidebilmesi için. Yani benim ya da sizin ya da diğerlerinin bu hisseyi alması için bir sebep gerekli . bana o sebebi bulun.

8. hocam, 6929 nolu iletideki alıntıları silerseniz, memnum olurum.
    canı gönülden teşekkürler, hepinize selamlar, saygılar...
    İyi ki varsınız...

Sayfa 867/1078 İlkİlk ... 367767817857865866867868869877917967 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •