Sayfa 962/1078 İlkİlk ... 46286291295296096196296396497210121062 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 7,689 - 7,696 arası.

Konu: Sistem Takibi...

19.42 ort ile 3500 lota izin verdi dandanakan hocam

2.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    19.42 ort ile 3500 lota izin verdi dandanakan hocam
    İyi kapmışsın hayırlı olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Takas Çalışmasında 2 gündür takıldığım yeri nihâyet aştım.

Grafiklerde artık hangisi hangisi diye aramaya gerek kalmadı. Grafiğin üstünde maksimum noktasında kısa kod ile kurumu gösterme işlemi yaptım. Açıklaması da sol yan tarafta bulunuyor...

İstediğiniz hisse ve hisseye özel kurum varsa sorun yok hepsini halledebiliriz... :utangac

Deneme amaçlı ISCTR Takası...

Tekrar selam Sn T/A,

Sanki ikili, üçlü toplamlar da faydalı olacak..mesela İşC de CİTİ ve İŞYAT ın toplamı tek bir eğri ile gösterilir de, altına en büyük bunlar dışında 4 konursa ilginç bir görüntü var. Program iki dikey skalaya cevaz veriyor mu bilmiyorum ama, mesela CİTİ+İŞC toplamı sol skalaya göre, diğer 4 ü de sağ skalaya göre ölçeklendirilirse (4 lünün lehine büyültülürse dikeyde) çok farklı anlamlandırmalar yapılabilir gibi..

Tüpraş için de aynı, DEUTCHE ile CİTİ toplamı ayrı, diğerleri ayrı ayrı..mesela..

Yani,,orta vadede takas çok değişmeden de kuvvetli gir çıklarla/momentumla yönlendirme yapılabiliyor gibi...ya da işin doğası bu zaten

ya da takas değişmeden de fiyat 'beklentilerle', -olduğu dağılımla da yükselebiliyor çünkü aracının kendi içinde X fiyattan A miktar alanla satan eşitse bu analiz yönteminde bu net fark sıfır gibi ama aslında alan o fiyattan aldığı için para girişi var ve bu fark edilmiyor,

ya da oransal olarak daha küçük bir alımla fiyat desteklenebiliyor kritik dirençlerde alçalan kesimlerinde, ama aslında elde mevcut olandan daha fazla alım da yapılmıyor, sadece desteklenmekle yetiniliyor..gibi birşeyler..

Tabi burada gösterilmek istenene değil de, gerçekte olana da yoğunlaşmak adına, sanki küçük aracıların, bunların ikili, üçlü toplamlarının da grafikte daha iyi vurgulanması/gösterilmesi gerekiyor, oysa onlar büyük olanlara göre ölçeklenmiş skalada biraz fark edilemiyor gibi. Tabi toplu halde bu şekilde verilince. Bu programı elinde bulunduran elbette kutucuklardan seçerek/seçimi kaldırarak istediği görüntüyü sağlayabilecektir.

Yapıcı bir katkı olsun diye yazdım, yanlış anlaşılmasın saygılar

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Tekrar selam Sn T/A,

Sanki ikili, üçlü toplamlar da faydalı olacak..mesela İşC de CİTİ ve İŞYAT ın toplamı tek bir eğri ile gösterilir de, altına en büyük bunlar dışında 4 konursa ilginç bir görüntü var. Program iki dikey skalaya cevaz veriyor mu bilmiyorum ama, mesela CİTİ+İŞC toplamı sol skalaya göre, diğer 4 ü de sağ skalaya göre ölçeklendirilirse (4 lünün lehine büyültülürse dikeyde) çok farklı anlamlandırmalar yapılabilir gibi..

Tüpraş için de aynı, DEUTCHE ile CİTİ toplamı ayrı, diğerleri ayrı ayrı..mesela..

Yani,,orta vadede takas çok değişmeden de kuvvetli gir çıklarla/momentumla yönlendirme yapılabiliyor gibi...ya da işin doğası bu zaten

ya da takas değişmeden de fiyat 'beklentilerle', -olduğu dağılımla da yükselebiliyor çünkü aracının kendi içinde X fiyattan A miktar alanla satan eşitse bu analiz yönteminde bu net fark sıfır gibi ama aslında alan o fiyattan aldığı için para girişi var ve bu fark edilmiyor,

ya da oransal olarak daha küçük bir alımla fiyat desteklenebiliyor kritik dirençlerde alçalan kesimlerinde, ama aslında elde mevcut olandan daha fazla alım da yapılmıyor, sadece desteklenmekle yetiniliyor..gibi birşeyler..

Tabi burada gösterilmek istenene değil de, gerçekte olana da yoğunlaşmak adına, sanki küçük aracıların, bunların ikili, üçlü toplamlarının da grafikte daha iyi vurgulanması/gösterilmesi gerekiyor, oysa onlar büyük olanlara göre ölçeklenmiş skalada biraz fark edilemiyor gibi. Tabi toplu halde bu şekilde verilince. Bu programı elinde bulunduran elbette kutucuklardan seçerek/seçimi kaldırarak istediği görüntüyü sağlayabilecektir.

Yapıcı bir katkı olsun diye yazdım, yanlış anlaşılmasın saygılar
    Sn. Achiles değerli paylaşımlarınız ve katkılarınız için çok teşekkür ederim...

Geçen hafta sonu bilgisayarımda aşırı yüklenmeden dolayı kilitlenme oldu ve o esnada program da açık olduğundan bilgisayarı açmak için resetlemek zorunda kalınca program az da olsa hasar aldı. O nedenle o günden beridir bilgisayar ile uğraşıyorum...

Şimdi yeniden yükledim ve artık çalışmalara yeniden başlayabilirim...

Bahsettiğiniz konuyu ilk sıraya almıştım ama sizin bahsettiğiniz şekilde değildi. Şimdi sizin söylediklerinizi düşünüce çok daha mantıklı geldi ve sizin düşüncelerinizi de yansıtacak şekilde daha geniş çaplı bir çalışma yapmaya başlayacağım...

Öncelikle bir liste seçimi bölümü olacak ve oradan kaş grup yapılmak istendiği ve bu gruplara hangi hisselerin eklenmek istediği bilgileri girilebilecek. Bu sayede ekranda eğer listeli çalışma seçilmişse sadece bu listelere göre bir görüntü elde edilebilecek.

Ayrıca sol ve sağ eksen devreye girmeli ve sol eksen düşükleri ve sağ eksen büyükleri gösterecek şekilde düzenlenmelidir. Bu konuda da çalışma yapacağım inşaAllah. Ayrıca bir de ortaya eksen ekleyebilirim. Bu daha uğraştırıcı olur ama eğer işe yarayacak bir kullanımı varsa onu da halledebilirim diye düşünüyorum...

Sorun burada bu çalışmaları sizlerle paylaşırken nasıl en verimli şekilde programın sonuçlarını göstermek olacak...

Ben dediğiniz gibi istediğimi tıklayarak açıp kapatıp, değerlerine bakıp, istediğimi kalınlaştırıp inceltebiliyorum. Zamanı kaydırabiliyorum gibi gibi..

Zamanla bu sorunları istişare ile aşacağımızı ve yapabilirsem bunun WEB Tabanlı uygulamasını hazırlamayı düşünüyorum...

Gördüğünüz olumsuz yönleri de eleştirebilirsiniz. Hata varsa doğruya gitmek zorlaşır. O nedenle çekinmeden paylaşım yapanları ben çok seviyorum...

Tekrar teşekkürler...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

5. Herkese sağlıklı ve mutlu bir gün dilerim.
    Emeklerinize sağlık Sn.T/A

Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Herkese sağlıklı ve mutlu bir gün dilerim.
    Emeklerinize sağlık Sn.T/A
    Teşekkür ederim...

Birlikteliklerden güzel sonuçlar çıkıyor...

Hayırlı Cumalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

Takas Programı için zaman harcadığımdan buralara fazla yazamıyorum ama mutlaka sık sık kontrol ediyorum...

Hafta sonu Endeks analizimizi de güncelleme zamanı gelmiş.

Bizim 1.453 hedefi geçileli çok olmuş...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
    Huzurlu bir haftasonu dilerim.
    Dandanakan abim gelip fırça kaymadan burada olduğumu takipte olduğumu söyleyeyim.
    Haftasonu için isterseniz toplaşalım burada nasıl olsa dışarda bir yerde randevunuz olma ihtimali sıfır (rakamla 0 )
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Sayfa 962/1078 İlkİlk ... 46286291295296096196296396497210121062 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •