Sayfa 967/1078 İlkİlk ... 46786791795796596696796896997710171067 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 7,729 - 7,736 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Ben Mustafa KOÇ 'u ara ara hatırlarım ve üzülürüm...
    ....
    ...
    ...
    Hiç
    Hiç ama hiç aklımdan çıkarmıyorum. Her daim aklımda tutmaya gayret ediyorum. Hayata bakış açımı değiştiren en önemli olaylardan biridir benim için.
    Öyle ya da böyle bireysel anlamda konuşuyorum. Bir şekilde sofraya koyacak bir dilim ekmek bulabilirim diye düşünürüm hep. Ya bu imkana sahip olamayanlar. Dün hanımla markete gitme fırsatım oldu. Bir süredir dışarıya markete falan çıkmıyordum . Ama oradaki fiyatları görünce aklım gitti. Hele süt fiyatları inanılmaz yerlere gelmiş pandemi dönemi süresince bu marketlerin serbest rekabet yüzünden akılalmaz rakamlarda ürünler sattığını farkettim. Hayat gerçekten inanılmaz pahalı oldu. Bu çok önemli bir konu aslında. Hatırladığım kadarıyla ünlü bir siyasetçi "iktidarı sadece tencere güçleri devirebilir" demişti. Çok önemli bir cümle . Dilerim 15 Temmuz da kalkışma ile başaramadıkları işi tencere güçleri ile yapmayı planlamamıştır bu dengesizler. Yoksa bizi çok ama çok zor günler bekler ufukta.
    Geçen gün arkadaşım sordu ne durumdasın diye . iyiyim dedim. Sonra bi an düşündüm. Biz 25 dolara TUPRS alırken onlar bize sattılar ve dolar aldılar. Şimdi o dolarları %50 hadi çok oldu % 40 arttı. Geri gelip o aldıkları dolarları yine bize satıyorlar 7.50 den. Bu sefer gidip 25 dolara sattıkları TUPRS ı 10 dolardan satın alıyorlar. Ne kadar zaman geçti üzerinden 1 sene oldu olmadı. Vay canına bee. ! tek kurşun atmadan adamlar bizim olan fabrikayı bedavaya getirdiler. Ha bu arada o doların basım maliyeti 0.10 cent değil.
    Adamlar topsuz tüfeksiz tek kurşun atmadan ekonomik olarak bizim topraklarımızdaki fabrikalara sahip oluyorlar. buna kimse de dur diyemiyor.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Hiç
    Hiç ama hiç aklımdan çıkarmıyorum. Her daim aklımda tutmaya gayret ediyorum. Hayata bakış açımı değiştiren en önemli olaylardan biridir benim için.
    Öyle ya da böyle bireysel anlamda konuşuyorum. Bir şekilde sofraya koyacak bir dilim ekmek bulabilirim diye düşünürüm hep. Ya bu imkana sahip olamayanlar. Dün hanımla markete gitme fırsatım oldu. Bir süredir dışarıya markete falan çıkmıyordum . Ama oradaki fiyatları görünce aklım gitti. Hele süt fiyatları inanılmaz yerlere gelmiş pandemi dönemi süresince bu marketlerin serbest rekabet yüzünden akılalmaz rakamlarda ürünler sattığını farkettim. Hayat gerçekten inanılmaz pahalı oldu. Bu çok önemli bir konu aslında. Hatırladığım kadarıyla ünlü bir siyasetçi "iktidarı sadece tencere güçleri devirebilir" demişti. Çok önemli bir cümle . Dilerim 15 Temmuz da kalkışma ile başaramadıkları işi tencere güçleri ile yapmayı planlamamıştır bu dengesizler. Yoksa bizi çok ama çok zor günler bekler ufukta.
    Geçen gün arkadaşım sordu ne durumdasın diye . iyiyim dedim. Sonra bi an düşündüm. Biz 25 dolara TUPRS alırken onlar bize sattılar ve dolar aldılar. Şimdi o dolarları %50 hadi çok oldu % 40 arttı. Geri gelip o aldıkları dolarları yine bize satıyorlar 7.50 den. Bu sefer gidip 25 dolara sattıkları TUPRS ı 10 dolardan satın alıyorlar. Ne kadar zaman geçti üzerinden 1 sene oldu olmadı. Vay canına bee. ! tek kurşun atmadan adamlar bizim olan fabrikayı bedavaya getirdiler. Ha bu arada o doların basım maliyeti 0.10 cent değil.
    Adamlar topsuz tüfeksiz tek kurşun atmadan ekonomik olarak bizim topraklarımızdaki fabrikalara sahip oluyorlar. buna kimse de dur diyemiyor.
    Buna dur diyecek bir yapılanmanın ayak seslerini duyar gibiyim...

Birileri içten yıkmaya, birileri dıştan yıkmaya ve ele geçirmeye çalışırken, birileri de muhafaza edip korumaya çalışıyor...

Kim gâlip gelirse o muzaffer oluyor... Bu tür mücadele edenlerin sayılarının artması tek temennimiz...

Yoksa adamlar bedavaya ülkeyi ele geçirmeye çalışıyor ama başarabilecekler mi? Bence hayır...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku

Bu dünyaya bir eser, bir buluş, bir fikir verebildim mi? İşte tüm gayret bunun için...
    Tek çözüm üretmek
    Tarlada buğday pirinç domates
    fabrikada otomobil, telefon
    Fikir alanında
    Sanatta
    Müzikte
    Her yerde
    Ü R E T M E K
    Katma değerli, kendi kaynaklarımızdan, daha az dışa bağımlı, ama daha çok dışarı satabilecek ürünler
    fikirler, tasarımlar projeler
    sonuç Ü R E T M E K
    Bize düşen bu üstadım üretmeliyiz.
    Herkes sahip olduğu, eğitimini aldığı branşta, profesyonel olduğu alanda üretmeliyiz. Eserler bırakmalıyız ardımızda. Elbette kalanlara da bu eserlere sahip çıkmayı ve üzerine bir tuğla daha koymayı öğretmeliyiz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    ...

Dur bak bu örnek çarpıcı olmadı diye düşünürken Rothschild ailesinin Baron u kalpten ölmüş.. Adam dünyanın servetine sahip. Dünya diyorum öyle böyle değil.
    .....
    "Rothschild ailesi kimdir?
    Rothschild ailesi, Rothschild hanedanı veya kısaca Rothschildler, 18. yüzyılın sonlarında doğru, Yahudi bankacı Mayer Amschel Rothschild (1744-1812) tarafından kurulan ve Avrupa'nın çeşitli merkezlerinde bankalar kuran Frankfurt merkezli Yahudi bankacı ailedir.

Ailenin Avusturya ayağının beş nesli 1816 yılında Habsburg İmparatoru II. Francis tarafından miras sistemiyle geçen baronluk verilmesiyle Avusturya soylusu ilan edilmiştir. Ailenin İngiliz ayağı ise Kraliçe Victoria'nın izniyle Avusturya'da sahip oldukları Baron unvanını İngiltere'de de kullanma olanağına kavuşmuştur.9. yüzyıl boyunca ailenin, en büyük özel ve modern tarihin en büyük servetini oluşturduğu öne sürülmektedir."

Kaynak: Wikipedia

Hani bazen diyorlar ya üst akıl kim. Kim bunlar.
    ben bilmiyorum kim olduklarını. Kardeşim benim kazandığım helal parayı o banka yardımıyla benden faizle alan kim

5. Tünaydın arkadaşlar dükkanı erken açmışsınız kolay gelsin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Tünaydın arkadaşlar dükkanı erken açmışsınız kolay gelsin.
    merhaba abi, Sabah evdeki görevlerimi erken bitirdim Kahvaltı hazırlama, temizlik, ütü, balkondaki domatesler falan

7. [IMG]Rockefeller ailesi veya Rockefeller hanedanı, dünyada finansal olarak en büyük servete sahip ailelerinden biri olan, petrol endüstrisi, politika, ve bankacılık işleri ile ilgilenen Amerikalı ailedir. Amerikan petrol endüstrisi tarihinde bir devrim yaratan Standard Oil'den sonra, 19. yüzyılın sonu ve 20. yüzyılın başlarında John D. Rockefeller ve kardeşi William A. Rockefeller Jr. tarafından kuruldu. Chase Manhattan Bank'n sahibi olmasıyla bilinen aile, günümüzde Birleşik Devletler'in en büyük, dünyada ise sayılı büyük ailenin içindedir.[1][2][/IMG]

Birde bunlar var.

8.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    merhaba abi, Sabah evdeki görevlerimi erken bitirdim Kahvaltı hazırlama, temizlik, ütü, balkondaki domatesler falan
    Belli oluyor zaten söylemene gerek yok selim.

Sayfa 967/1078 İlkİlk ... 46786791795796596696796896997710171067 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •