Sayfa 839/1078 İlkİlk ... 339739789829837838839840841849889939 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 6,705 - 6,712 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Sermaye Piyasası Kurulunun 21/05/2020 tarihinde onayladığı izahname çerçevesinde
    Borsa Birincil Piyasa'da halka arzı gerçekleştirilen Bayrak EBT Taban Sanayi ve
    Ticaret A.Ş.'nin, 21.250.000 TL nominal değerli sermayesini temsil eden payları
    Kotasyon Yönergesinin 8'inci maddesi uyarınca kota alınmış olup, halka arz edilen
    9.250.000 TL nominal değerli payları 04/06/2020 tarihinden itibaren 3,28 TL/pay baz
    fiyat ve "BAYRK.E" kodu ile Borsamız Ana Pazar'da (Grup 1) işlem görmeye başlayacaktır.
    Eklenecek bir hisse daha çıktı...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Petkm de olmanın verdiği sıkıntıdan olsa gerek düşünüyorum. Hani insan bazen düşünür ya alayım işte şuraya gelsin satayım psikolijisi var ya. Belki size uğrayan odur sevgili üstadım. Aslına bakarsanız ortalık renklenip her yer alınmasına rağmen uyuz hisse yerinde sayınca diye düşündüm. Ben öyle oldum bir ara. Herkesin atı koşuyor benimki start box tan bile çıkamadı diye dert ederdim. Sonra zaman içinde bunun neden ve sonuç ilişkilerini kurmaya başlayınca. Aslında hiç de öyle dert edilecek bir durum olmadığını farkettim. Hani hep diyoruz ya elimizde 2 tane silahımız var biri bilgi biri de sabır.
    Bilmem sanki birden içimden geldi sabrınızın test edildiğini düşündüm Üstadım. Son zamanlarda borsaya akın eden bir rivayete göre 200.000 bir başka rivayete göre 100.000 yeni yatırımcıdan bizim başlığa pek düşen olmadı sanırım bu dönemde. Bu iyi mi kötü mü tartışılır. Ne alsa uçan kaçan olan bir dönem yaşıyoruz. Herkesin aldığı mal 1-2 hafta sonra yeşillenmeye başlıyor. Özellikle yan tahtalarda bayram havası var. Burayı uzun zamandır takip edenlerde iyi veya kötü bir nası desem kendine has bir tarz geliştirdi. Sizin bahsettiğiniz tarama aslında bu başlık altında birçok kez dile getirdiğimiz hani hayalimiz denebilecek tarzdan bir konu. Aslında çok çok önemli. Bunu bir siz bir de başlığı takip edenler biliyor, farkında. Ancak en önemli sorunumuz bizim size destek veremiyor olmamız. Ya da sizin engin bilgilerinizin yanında bizim içine katkı yapacak kadar külliyatımız olmayışından kaynaklanıyor diye bir düşünceye sahibim.
    Bu vesileyle hakkıma düşen sözü söylemiş olmamın rahatlığıyla kenara çekileyim. Bütün abilerime sevgi saygı ve hürmetlerimi sunuyorum
    Ben orada açık olmasa da bir mesaj vermeye çalıştım...

Bir süredir yeni bir sistem üzerinde çalışıyorum ve sistemi test ediyorum...

İstedim ki birlikte test edelim. Fakat ben testleri bedavaya yapmıyorum. Sistemi gerçek zamanlı denemek için mutlaka gerçek para ile denerim. PETKM için de hatırı sayılır bir işlem yapmışlığım vardı...

Ayrıca elinde dolar olanları da uyarma gereği hissettim ve sistemin mesajını dolaylı olarak vermeye çalıştım...

Çok şükür şimdiye kadar pek yanılmadım ama beklemişliğim vardır. Örnek OYAKC... Eski kodu ile MRDIN...

Sonuç ortada ve gidişatın yönü önceden tayin edilebiliyormuş...

Bunu sağlayan yine bizim meşhur mavi/yeşil göstergemiz. O gösterge olmadan bu yeni bulduğum sistem bir işe yaramayabiliyor ve hatalı sinyal verebiliyor...

Şimdi sinyalleri inceleyip şartları belirlemeye çalışıyorum. Daha sonra ortaya yep yeni bir sistem çıkacak inşaAllah...

Dediğim gibi bu yeni sistemi ben yapmadım, hazır buldum. Fakat benim mavi/yeşil osilatörle olan ilişkisini keşfedince her şey değişti...

Sözü fazla uzatmadan grafiklerin son hallerini yakın plan vereyim...

Şu an artık sistemin bir sinyali yok. Sinyal verildi ve işlemler olup bitti...

Yeni sinyallere bakmak lâzım...

Daha önce XAUUSD için bir şeyler yazmıştım ve olası bir düşüş beklentim olduğunu söylemiştim...

Bu piyasayı yapan güçlü eller istediği şeyi istediği gibi yönlendiriyor. Para onlarda çünkü...

O nedenle altına da bir altın vuruş yapacaklardır...

Düşecek demiyorum; çöktü gibi gösterip, milletlerin elinden alıp sonra çok anormal fiyatlara yükseltip yeniden milletlerin eline bırakacaklar...!!! diye bir düşüncem var...

Olur olmaz bilemem. Zaten şu an altınla işim yok ama takip ediyorum...

Bu aşamada yeni sistemi burada da kullanarak takip ediyorum ve dün SAT işleminin yapılması gerektiğini gösteren durumu sizlerle de paylaşayım. Bizim Osilatör olmasa evvelsi günkü SAT demek istediğini ve dünkü hareketin onay olduğunu anlayamayacaktık...

Dün yükselir gibi yapıp tepki vermiş ama bizim gösterge bunu kabul etmemiş ve bugün olanlar mâlum...

Devamı şu aşamada beni ilgilendirmiyor. Ben destek ve direnç kırılımları ile ilgileniyorum. Kırdığı anda ve benim tahmin ettiğim yöndeyse sorun yok, başarılı demektir...

Bunu hızlı piyasalarda kullanılabilir. Sistem tam oturursa VIOP ve Foreks piyasalarında iş yapabilir. Fakat ben o piyasalarla ilgilenmiyorum...

Belki bir gün ilgilenirim. Elimizin altında sistem hazır bulunsun, gün gelir lâzım olur...

Bu arada MOST göstergesi de güzel çalışıyor. Gerçi hâlen SAT vermedi ama farklı şekilde kullanınca daha çok işe yaradığını görüyoruz. Yine bizim mavi/yeşil ile birlikte destan yazıyor...

2. grafik MOST göstergesi ile olan...

PETKM sayfasında paylaştığım yorumum:

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    PETKM için analiz yapmayı seviyorum ama çok yorucu bir hisse...!!!

Yatırımcısını sinir ettiği inkâr edilemez...

Bu hisse için bir çok yönden analiz yapmak mümkün. İşin ilginç tarafı hepsi aynı yere çıkıyor. Birileri güçlü bir elle bu hisseyi şekillendiriyor...

Birçok arkadaşın bu hissede gözünden kaçan bir olay var. O nedenle bu hissede uzun vadedeki tüm grafikler ve formasyonlar patladı veya bize patladı gibi gösterildi...!!!

Biz yine de istenmeden ani gelişen olaylar karşısında istenmeden düşülen bir durum diyelim, bir kasıt aramayalım. O durumdan şu anda bahsetmeyeceğim ama herkesin basitçe anlayabileceği ve Teknik Analizin en sevilen formasyonu TOBO ile bir grafik hazırladım...

İç içe geçmiş 2 tane TOBO var. Bunu hacimden net olarak görebiliyoruz. Özellikle detaylı çizdim. Çok sadede çizip yollayabilirdim. Sadece hedefleri göstersem de yeterliydi ama ben işin mantığını ve olabilirliliğini göstermeye çalıştım...

Bu sadece bir çalışmadır. Olur olmaz devamı gelir gelmez orası için bir şey diyemem. Farklı bir bakış açısıyla formasyon çalışması olarak değerlendirmek gerekir..?!

NOT: Grafik üzerindeki gösterge MOST göstergesidir...

5. Herkese sağlıklı ve mutlu hafta sonu tatili diliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Grafiği Göz Atmaya Değer Hisseler 7/6

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

7.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Bugün seans açılmazdan önce biraz zamanım vardı ve twitter 'e şöyle bir göz atma imkânım oldu...!!!

Gördüklerim hiç hoşuma gitmedi...!!!

Herkes resmen hisse pazarlamacılığına çıkmış...

Herkes Üstad olmuş ve müridleri var...

Attı mı hedefi tam 12 'den vuruyor...!!

Şifreli hisse grafikleri falan filan...

Yaklaşıyor demek ki faciâ dolu günler...

Kendinizi koruyun ve kimseye ben dahil itibâr etmeyin...

Özellikle de dandik hisselere girip de kendinizi riske atmayın. Çoluk çocuğun rızkını bu çakallara yem etmeyin...

Nereden döneriz bilemem. İşâretlerini alırsam buradan yazmaya çalışırım ama siz bu günden itibâren dikkatli olmaya çalışın...

Allah kısmet ederse ben de hedeflerim gerçekleşince bu piyasadan bir süreliğine uzaklaşacağım...

Gelecek hiç hoş durmuyor maalesef...!!!
    Çok doğru tespitler üstadim sizle aynı fikirdeyim ben yavaş yavas kazandiklarimdan çıkıp yeni hisse almıyorum olanlar da dursun fiziki altın toplamaya devam uzun süre ytd...

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir kimseye al tut sat yat gibi tavsiyeler değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    XU100

Fiyatlarla göstergeler arasında negatif uyumsuzluk var. Yine de oyunun ne zaman
    ve nasıl biteceğini ne oyuncular, ne seyirciler; bir tek yönetmen bilir.

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Sayfa 839/1078 İlkİlk ... 339739789829837838839840841849889939 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •