Sayfa 685/1078 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Hayırlı Günler...

XU100...

Herşey güzel görünse de, tüm dirençler geçiliyor olsa da korkmamızı gerektiren bir durumdan bahsetmeden geçemeyeceğim...

Benim kanımca beklenen Yükseliş Trendi başladı...

Lâkin her trend gibi bu da inişli ve çıkışlı olacaktır. Bu nedenle olası dalgalardaki olası düzeltmelerin can sıkıcı bir hâl almaması için tedbiri her zaman elde tutmak gerekiyor. Stopları mâkul seviyelerde çalıştırmak şart...!!!

Düzeltme bittiğinde tekrar yoluna daha hızlı bir şekilde devam edeceğini düşünüyorum. Fakat şimdi grafiğin üst kısmında bulunan Osilatör bize:

- En tepeye kadar geldim...!!!

diyor. Buradan illa düşmesi gerekmez. Bir süre daha yol alabilir ama artık dikkatli olmamızı tembih ediyor...

Olumsuz bir durum algıladığınızda durumun farkında olmamız gerekiyor...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

CandleStick grafiğini de destekleyici olarak eklemekte fayda var...

@DonKişot Üstadın dediği gibi:

- Elin oğlu binlerce dolara para ile satıyor...!!!

Bizde bedava...

Kıymetini bilene...

3. Endex haftalık resim,kanal üst bandı'na geldi.Düzeltme devam eder ise 106.500-105.500,seviyelerine bakalım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Yabancı Borsalar ve BIST

Dış borsalar Aralık 2018 deki dip sonrasında taban ve tavanlarını sürekli yukarı attı. DJI bu hafta 27.700 ü görüp tarihi zirveye ulaştı. DAX ise tarihi zirvesine 300 puan yaklaşıp 13.300 lere erişti.

XU100 ile yabancı borsalar arasındaki korelasyon son yıllarda bozuldu. Borsamız yılbaşından bu yana dalgalı ve yatay bir seyir izledi. BIST Ocak 2018 deki 121.500 zirvesine yaklaşmak bir yana 19 aydır 106 bin seviyesini görmedi.

Haziran başından bu yana aylık grafikler düzeliyor, talep artıyor, momentum yükseliyor. Ancak Sn. T/A in paylaştığı takas oranlarına göre son 18 gündür yabancı sürekli hisse satarken yerliler alıyor.

Yerli oyuncular rahat, yabancılar ise tedirgin. Bizde her şeyin güzel olacağına dair umut, elin oğlunda ise para var. Ve ne yazık ki borsaların çarkı umutla değil, parayla dönüyor.

Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Elin oğlu yükselişi satış yönünde değerlendirince BIST teki yabancı payı yılın en düşük seviyelerine geriledi.

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831

Haziran başından bu yana aylık grafikler düzeliyor, talep artıyor, momentum yükseliyor. Ancak Sn. T/A in paylaştığı takas oranlarına göre son 18 gündür yabancı sürekli hisse satarken yerliler alıyor.

Yerli oyuncular rahat, yabancılar ise tedirgin. Bizde her şeyin güzel olacağına dair umut, elin oğlunda ise para var. Ve ne yazık ki borsaların çarkı umutla değil, parayla dönüyor.

Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Elin oğlu yükselişi satış yönünde değerlendirince BIST teki yabancı payı yılın en düşük seviyelerine geriledi.

eloğlu kazanıyor....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    #XU100 Takometre

22 Kasım / 107 Bin üstü Yeşil Hat

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

sayın T/A ve Donkisot yararlı bilgiler için teşekkürler...

Alıntı Originally Posted by MADEN_AVCISI Yazıyı Oku
    sayın T/A ve Donkisot yararlı bilgiler için teşekkürler...
    Eksik olmayın.... Biz teşekkür ederiz...

Sayfa 685/1078 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •