Sayfa 659/1078 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 5,265 - 5,272 arası.

Konu: Sistem Takibi...

1.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Sanırım C dalgası yapıyor.
    Bakalım nerde sonlanacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,965
     Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Ara sıra yazın,selam verin ses gelsin,Selim hoca.Hem kar zarar kardeştir satmadık'tan sonra zarar olmaz
    .
    Bu söze bayılıyorum. Ahh ! birde o psikolojiyle başa çıkabilmeyi becerebilsek
    Sevgiler saygılar Dandanakan abim
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

3. Haftalık görüntü bu şekilde kanal alt bandına geldik,Yukarı dönüş başlamalı önümüzde'ki haftadan itibaren yoksaaaa,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,965

Haftalık görüntü bu şekilde kanal alt bandına geldik,Yukarı dönüş başlamalı önümüzde'ki haftadan itibaren yoksaaaa,
    Abi noolur iyi haberler lazım bize, iyi şeyler olacak deyiver,

5.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Abi noolur iyi haberler lazım bize, iyi şeyler olacak deyiver,
    Brezilya bowespa'dan 20.000 puan öndeydik,10.000 puan geriye düştük,normalde şimdi bizim yukarı gitmemiz lazım,öncelikle 87.000 yatay direncin üstüne atması lazım,çok kastılar bu aralar selim hoca izlemeye devam selamlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,965
    Brezilya bowespa'dan 20.000 puan öndeydik,10.000 puan geriye düştük,normalde şimdi bizim yukarı gitmemiz lazım,öncelikle 87.000 yatay direncin üstüne atması lazım,çok kastılar bu aralar selim hoca izlemeye devam selamlar.
     Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Günaydın, gününüz güzel geçsin.

Sn. T/A Gann çalışmalarına el attı ya ben de William Delbert Gann'ın söylediklerini tekrar okuyup anlamaya çalışıyorum.
    Ne yazık ki yaşlılıkta eski bilgiler akılda kalmıyor, yenilerini de kafamız almıyor.
    Giderken geride kalanlara nasihatler etmiş. Belki işinize yarar diye tavsiyelerini aşağıya kopyalıyorum.

GANN BAKIŞIYLA 28 ALIM-SATIM KURALI

1) Hiçbir zaman sermayenizin %10 undan daha fazlasını birgün içerisinde riske atmayın.
    2) Herzaman için bir zarar kesme noktanız olsun.
    3) Hiçbir zaman sermayenizden fazla alıp satmayın.
    4) Hiçbir zaman karınızın zarara dönüşmesine izin vermeyin.
    5) Trendin yönünden ve gücünden emin olmadığınız durumlarda piyasadan uzak durun.
    6) Zarara girildiği anda piyasadan çıkın, zarardayken daha fazla miktarı piyasaya sokmayın.
    7) Aktif piyasalarda veya senetlerde hareket edin.
    8) Riskinizi hem piyasalara hem de hisse senetlerine eşit dağıtın.
    9) İyi bir nedeniniz olmadıkça pozisyonunuzu kapatmayın.
    10) Kazançlarınızı ayrı bir hesapta tutun.
    11) Hiçbir zaman aşırı hırs ile kar etmeyi amaçlamayın.
    12) Hiçbir zaman piyasadan dikkatiniz kaybolduğu için çıkmayın veya beklemekten sıkıldığınız için piyasaya girmeyin.
    13) Pasiften alış yerine aktiften almayı tercih edin.
    14) Maliyet düşürmeyin.
    15) Ufak kazançlar elde etmek için büyük zararlara izin vermeyin.
    16) Pozisyon aldıktan sonra zarar kesme noktanızı ihlal etmeyin.
    17) Piyasaya çok sık giriş çıkışlardan çekinin.
    18) Her iki yöndede para kazanmaya eğimli olun.
    19) Hiçbir zaman senet pahalı veya ucuz olduğu için alım satım yapmayın.
    20) Direnç seviyelerini ve bölgelerini geçtiğini gördüğünüz senedi kademeli olarak almaktan çekinmeyin.
    21) Güçlü trend içinde olan senetleri kademeli olarak alın.
    22) İyi bir sebebiniz olmadan pozisyon değiştirmeyin.
    23) Zarar etmekte olduğunuz pozisyonda kurtarmaya çalışmayın, zararı kesin.
    24) Uzun dönemli kazanç ve kayıpların hemen ardından işlem yapmayın.
    25) Tepe ve Dip avcısı olmayın.
    26) Bilgisine güvenmediğiniz insanın tavsiyelerine kapılmayın.
    27) İlk zararınızdan sonra pozisyonunuzu azaltın; kesinlikle arttırmayın.
    28) Piyasaya yanlış bir zamanda girmeyin ve çıkmayın; veya doğru bir zamanda girip yanlış bir zamanda çıkmayın. Bu hatayı ikiye katlamak demektir.
    Sevgili Dandanakan abim, değerli bilgemin kaleme aldığı yukarıdaki yazıyı başucu kitabı haline getirdim, yaklaşık Şubat ayı başından bu yana nakitte bekliyorum. Arada suya girip çıkıyorum ama, öyle çook uzun süre kalmıyorum o yüzden biraz bunaldım, en azından para kaybetmemeyi öğrendim, bu vesileyle değerli bilgemin ellerinden hasretle öperim

7. Öncelik'le sayın T/A ve Donkişot üstad'a ben'de selam ve sevgilerimi ileteyim.
    Yukarıda'ki bilgiler uygulayabilen için gerçekten değerli bilgiler,fakat insanoğluyuz işte her daim uyamıyoruz kurallara.
    Ama en azından ihtiyaç olmayan meblağ ile bir yatırım yapmışız,şimdilik zarar'da olsada ihtiyaç olmadığın'dan sadece zaman kaybediyoruz diye teselli edelim işte kendimizi selim hocam

Öncelik'le sayın T/A ve Donkişot üstad'a ben'de selam ve sevgilerimi ileteyim.
    Yukarıda'ki bilgiler uygulayabilen için gerçekten değerli bilgiler,fakat insanoğluyuz işte her daim uyamıyoruz kurallara.
    Ama en azından ihtiyaç olmayan meblağ ile bir yatırım yapmışız,şimdilik zarar'da olsada ihtiyaç olmadığın'dan sadece zaman kaybediyoruz diye teselli edelim işte kendimizi selim hocam
    Selam ve hürmet bizden...

Bir süredir bu sayfadan da piyasalardan da rahatsızlığımdan dolayı uzağım...

Bu demek değildir ki; elimde hissem yok...!!!

Her daim %100 maldayımdır...

Malum ben yatırımlık düşünüyorum ve temettülerimi alıyorum...

Yukarıdaki maddelenmiş tavsiyeler çok güzel ve uygulayabilen mutlaka başarılı olur. Fakat duygusuz yatırımcı olmak şartı ile...

Duygulardan uzak kalamayanlar (benim gibi) uygun zamanda alıp yatırımcı mantığı ile satış için uygun zamanı beklemelidir. Beklerken de temettü alabileceği veya bedelsiz alabileceği hisseleri seçmelidir...

Benim şu anki stratejim bu yönde. Sürekli AL/SAT ile daha fazla kâr elde edilebilir ama bu durumda da sıkı çalışma, takip ve duygusuz olmak gerekiyor...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Sayfa 659/1078 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •