Sayfa 678/1078 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 5,417 - 5,424 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Açıkçı gelemez. Kredili işlem de olmaz. Şimdi tadından yenmez. Zaten ortada doğru dürüst mal da yok. Uygun yerlerden giren günsonu cebine harçlık bile koyar.
    Hazır xu100 kızıla boyanmışken alınacak tek kağıt bu. uzun zamandır sabrediyordun abi. Rabbim yolunu açık etsin: Hayırlı uğurlu olsun.
    Harekata katılan tüm askerlerimizin yolu açık olsun ayağına taş değmesin Rabbim hepsini korusun.
    Eyvallah Selim...

Hayırlısı ile hârekât askerlerimiz zarar görmeden tamamlanırsa, hem ülke olarak hem de yatırımcı olarak hepimiz rahat nefes alacağız. Rabbim tüm askerlerimizi korusun...

MRDIN benim için uzun vadeli bir proje idi ve şimdi ilk adımı gerçekleşmiş oluyor. Daha henüz inşaatlara başlanmadan olan hareketler dikkat çekici. Adamlar alıma geçtiğinde ortada mal bulamıyorlar. Kendi mallarını evirip çevirip hisseyi yukarı sürüyorlar.

Görebildiğim kadar ile sabah 5.70 're kadar yukarı gittiler ama üst kademeler bomboş olunca malsız yukarı sürmek istemediler ve tekrar geri gelip dökülenleri toplamaya başladılar ve bunu gün boyu tekrar tekrar denediler. Düşüyor izlenimi vererek dökülenleri topluyorlar...

Göstergelere göre buralarda dinlenmesi gerekir. Mal olmadığından daha fazla yukarı sürmelerinin bir anlamı da olmuyor. Ortadaki oyun çok büyük. Öyle 3-5 yüzbinlik lotlarla bir şey elde edemezler...

O nedenle şu sıralar olası bir düzeltmenin olabileceğini göz ardı etmemek gerekir. Çok düşürmek işlerine gelmez. En güzeli yataya sarmak olabilir. Zar zor topladıklarını düşükten yeniden kaptırmak istemezler. Dediğim gibi plan çok büyük...!!!

Benim satmak gibi bir düşüncem yok. O nedenle sakin sakin bekliyorum denebilir. Planın sonunu tahmin ettiğimden bu durumlar benim için önemli değil. Bıraktım karışmıyorum. Kendi kendilerine çarpışsınlar. Piyasadaki mallar kimin eline geçerse işi o götürecektir...

Ben temettümü alır keyfime bakarım. İnşaAllah hayırlısı ile beklenen kâr geçmiş yıllara baktığımda hisse başı 1 TL ve üstü olabiliyor. Bu durumda daha ne isterim ki... Fiyatın bir önemi bu durumda benim açımdan önemli değil...!!!

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Eyvallah Selim...

O nedenle şu sıralar olası bir düzeltmenin olabileceğini göz ardı etmemek gerekir. Çok düşürmek işlerine gelmez. En güzeli yataya sarmak olabilir. Zar zor topladıklarını düşükten yeniden kaptırmak istemezler. Dediğim gibi plan çok büyük...!!!
    Hayırlı Cumalar...

MRDIN özelinde geldiğimiz noktanın resmidir...

3.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Bu sebepten endex grafiği üzerin'de ısrarla duruyorum.Tepeden dönüşte satmadık uzun vadeciyiz diye.Hiç olmazsa bu sefer yükseliş trendini yakalarsak aynı hatayı yapmayalım.

Endex mavi çizgiye geldi,inşallah buranın altın'da haftalık kapanış yapmaz,kanal alt bandı 85.500-86.000 civarı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,951
     Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Endex mavi çizgiye geldi,inşallah buranın altın'da haftalık kapanış yapmaz,kanal alt bandı 85.500-86.000 civarı.
    Sevgili Dandanakan abim,
    Senin karşısında saygı ile eğiliyorum
    Ama
    İşte bu ama ile başlayan cümle insanı kahrediyor. Birçok stop patladı. Benim diyen TA cıları madara etti bu endeks. Cuma ve bugün pazartesi anormal bir satış yedi. Yabancı alıyor ama alırken de aldıklarını pasife vuruyor. Çok güzel bir yere gideceğiz bu ayan beyan ortada. Ama o giderken biz ayakta kalabilecek miyiz. Bak işte bundan emin değilim. Herşeyin hayırlısı diyeyim.
    Umarım ekran başında kalıp saç baş yolan yoktur,bugünlerde buralardan satanlar yerine koyamayacakları rakamları görmezler
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

5. Aynen Selim şu ama var'ya,daha önce kurduğun cümleleri silip atar.
    Ben bu mavi çizgi altına pek ihtimal vermesem'de ortam her şeye gebe,Brezilya ile fark 10.000 puana çıktı,buralardan dönmemiz lazım normal'de.Daha önce milyon lotların uçuştuğu tahtalar bugün düşük hacimli gibiydi.Bakalım her şeyin hayırlısı selamlar.

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Sevgili Dandanakan abim,
    Senin karşısında saygı ile eğiliyorum
    Ama
    İşte bu ama ile başlayan cümle insanı kahrediyor. Birçok stop patladı. Benim diyen TA cıları madara etti bu endeks. Cuma ve bugün pazartesi anormal bir satış yedi. Yabancı alıyor ama alırken de aldıklarını pasife vuruyor. Çok güzel bir yere gideceğiz bu ayan beyan ortada. Ama o giderken biz ayakta kalabilecek miyiz. Bak işte bundan emin değilim. Herşeyin hayırlısı diyeyim.
    Umarım ekran başında kalıp saç baş yolan yoktur,bugünlerde buralardan satanlar yerine koyamayacakları rakamları görmezler
     Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Aynen Selim şu ama var'ya,daha önce kurduğun cümleleri silip atar.
    Ben bu mavi çizgi altına pek ihtimal vermesem'de ortam her şeye gebe,Brezilya ile fark 10.000 puana çıktı,buralardan dönmemiz lazım normal'de.Daha önce milyon lotların uçuştuğu tahtalar bugün düşük hacimli gibiydi.Bakalım her şeyin hayırlısı selamlar.
    Hayırlı Günler...

Her şeyin bir bedeli olduğu gibi şu anda içinde bulunduğumuzun da bir bedeli olacak elbette...

Önemli olan bu bedeli öderken yıkılmadan ayakta kalabilmek...

Kötü gidişin sonuna yakın olduğumuzu düşünüyorum. Önemli olan panik yapmamak, günlük düşünmemek...

Başkalarının beklediği şekilde hareket eden hata yapmış olacaktır. Elimizdekileri yabancılara kaptırmayalım yeter. Sonra yine en tepeden aldırtırlar...!!!

7. İki hafta'da iki ortalamayı delip geçen endex'te mavi çizgi destek görevini yaptı.Buranın altını ben şahsen beklemiyordum.
    Şuan gelen haberlere bakılırsa ABD ile bir anlaşma yapıldığı,yaptırımların kalkacağı söylendi.
    Bu durumda'da endex'in yukarı ivmelenmesi lazım izleyelim bakalım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Yapılan son karalama Üstadın beğenisine mazhar olduğundan bu köşeye kopyalanmıştır.

Haftalık Değerlendirme 19/10

BIST 2 haftadır geleneksel hale getirdiği Cuma çıkışını dün de sürdürdü ve % 3.7 yükseldi. Gelirken Üstad T/A in web sayfasına uğradım ve yanımda Gann yöntemiyle çalışan BIST grafiğini getirdim. Bakıldığında günlüklerde trend değişikliği izleniyor.

Dünkü % 4'e yakın yükseliş BIST in önceki hafta seviyesini geçmesine yeterli olmadı ve haftalık kapanış 600 puan aşağıdan gerçekleşti. Günlükler yukarı, haftalıklar aşağı gidiyor. Yani bir uyumsuzluk söz konusu. Durum haftalık grafikte daha net görünüyor.

Resmin bütününü görmek için biraz geri çekilip aylık grafiklere baktığımızda ise endeksin yıl başından bu yana 90-105 bin bandında gidip geldiği yani yatay bir seyir izlediği anlaşılıyor.

Bu zıtlıklar arasında doğru yolu nasıl bulacağımıza gelirsek:

Elbette önce piyasanın bize sunduğu fırsatları zamanında değerlendirmemiz gerek. Bunu yaparken enine-boyuna bir durum tespiti yapmamız şart. 3U formülünü uygulayıp uygun zamanda, uygun fiyattan, uygun hisseyi almamız; haftalık-günlük uyumunu gözetmemiz lazım.

Yakın gelecekteki ihtimallere göz atarsak:

Cuma günü endeks soluksuz yükselmedi. Sabah açıldığı yer neresiyse akşam oradan kapandı. Yükselişi sindirmek için Pazartesi-Salı bir miktar geri çekilme olursa paniklememek lazım.

Önümüzdeki Perşembe Merkez Bankası yeni bir faiz indirimi yapacak olursa endeks banka hisselerinin öncülüğünde aylık zirveye doğru yürüyüşe geçebilir. Diğer hisseler bu yürüyüşe katılır, yükselişten payına düşeni alır mı ondan pek emin değilim.

Sonuç olarak madem yatay bir piyasadayız o zaman yapılacak en güzel şey fiyatlar yükselince satıp biraz soluklanmak, düştüğünde uygun yerden tekrar pozisyon açıp beklemek. Folun üzerine oturan tavuğa özenirsek ayağımıza gelen fırsatları geri çevirmiş oluruz.
    https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Sayfa 678/1078 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •