Sayfa 679/1078 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 5,425 - 5,432 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Üstada Gann Hi-Lo metodunun çalışma yöntemini sordum. İşe yarar umuduyla aldığım cevabı aşağıya kopyaladım.

"Burada birbiri içine girmiş birden fazla Sistem var. GANN Hi-Lo bunlardan sadece birisi ve grafik üzerinde bunu görebiliyoruz.

Diğer bir sistem ise Swing Analiz temelli fakat kodlaması farklı bir çalışma. bu da Mor-Turkuaz kanalını oluşturuyor.

Diğer Sistemler ise "tecrübe ile elde ettiğim bazı bilgilerin ortaya çıkan duruma otomatik müdahalesi" diyelim.

İşte o nedenledir ki, sistemi anlamaya çalışanlar tam olarak anlayamıyor. Çünkü hiç beklenmedik bir yerde Trend değişimi işareti veriyor...

Kırmızı ve Turuncu olayı ise:

Turuncular, tetiklemeyi işaret ediyor. Trend devam ederken veya ters yöne döndüğünde ilk sinyal veya sinyal tekrar tetiklendiğinde oluşuyor.

Kırmızılar ise düşüş yönlü devam anlamına geliyor...

Özetle: Turuncu tetik, Kırmızı devam anlamı taşır...

4 mum değil de, Swing temelli bir hesaplamanın sonucu Dirençleri ve Destekleri hesaplayıp, bunların sürekliliğini sağlayarak bir kanal oluşturuluyor. Bu kanallar kırılımı ile nihâî tetik (onay) gelmiş oluyor. Fakat bu onay gelmeden de sistem içeriğinden başka tetikler de geliyor.

İşin can alıcı yönlerinden birisi de; Tetik çok yönden gelebiliyor. Bu bir ön uyarı sistemi gibidir. Burada pozisyon alınabilir ama eğer işi garantili yapmak isteyenler hemen açılışta almak yerine başka şartlara da bakarlarsa daha isabetli işlem yapmış olurlar.

Örneğin, ertesi günün işlemlerinin kapanıştan yukarıda (AL için) devam etmesi ve altına düşmemesi gibi. Veya diğer göstergelerin durumları gibi. Platformda görünmese de sitedeki grafiklerde yukarıdaki Osilatör bize bu imkanı sağlıyor...

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Üstadım;

Platform üzerinden tüm hisse senedi grafiklerine erişilebilirken sitede sadece Ulusal Pazar hisselerinin grafikleri yer alıyor. Yeni Pazar düzenlemesine göre arada 30 hisselik bir fark bulunuyor. Sağlığınızı tehlikeye atmadan kısa sürede bu noksanlığı gidereceğiniz ümidiyle kolaylıklar diliyorum.

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Üstadım;

Platform üzerinden tüm hisse senedi grafiklerine erişilebilirken sitede sadece Ulusal Pazar hisselerinin grafikleri yer alıyor. Yeni Pazar düzenlemesine göre arada 30 hisselik bir fark bulunuyor. Sağlığınızı tehlikeye atmadan kısa sürede bu noksanlığı gidereceğiniz ümidiyle kolaylıklar diliyorum.
    Elinize sağlık Üstadım...

En son görüşmemizden bu yana bu konu hep aklımda ama bir türlü fırsat bulamadım!

İnşaAllah en kısa zamanda tüm hisseleri siteye de ekleyeceğim...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Elinize sağlık Üstadım...

En son görüşmemizden bu yana bu konu hep aklımda ama bir türlü fırsat bulamadım!

İnşaAllah en kısa zamanda tüm hisseleri siteye de ekleyeceğim...
    Merak etmeyin Üstadım unutmanıza fırsat vermem. Sık sık hatırlatırım.

Merak etmeyin Üstadım unutmanıza fırsat vermem. Sık sık hatırlatırım.
    Çok memnun olurum Üstadım...

İnşaAllah dua edin de tez zamanda ekleme imkanı bulayım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Çok memnun olurum Üstadım...

İnşaAllah dua edin de tez zamanda ekleme imkanı bulayım...
    Üstadım her zaman sağlığınıza duacıyım. Ancak işler yapılmak için benim avuçlarıma değil sizin elinize bakıyor.

Bilirsiniz benimle sohbet-muhabbet insanı yoruyor. Mekanı cennet olsun rahmetli ağabeyim "Sarıca arı gibisin, insanların huzurunu kaçırmak için iğneni hep hazırda tutuyorsun" derdi. Ama takdir edersiniz ki insanoğlu da rahatsız olmadıkça harekete geçmiyor.

Üstadım her zaman sağlığınıza duacıyım. Ancak işler yapılmak için benim avuçlarıma değil sizin elinize bakıyor.

Bilirsiniz benimle sohbet-muhabbet insanı yoruyor. Mekanı cennet olsun rahmetli ağabeyim "Sarıca arı gibisin, insanların huzurunu kaçırmak için iğneni hep hazırda tutuyorsun" derdi. Ama takdir edersiniz ki insanoğlu da rahatsız olmadıkça harekete geçmiyor.
    Teyakkuz halinde olmak iyidir. Millet olarak, sıkışmadan bir şey yapmayız...

XU100...

CandleStick Analizi...

Burada durum riskli bir vaziyette. Oluşan son formasyon AYI piyasasına geçişi gösteriyor olabilir...

Oluşan büyük GAP (Boşluk) riski arttıran bir durum...

Öyle ya da böyle yukarı şu an için zaman alacak...

Nihaî yön bence hâlen yukarı ama bu dengesiz hareketler durumu geciktiriyor...

Sayfa 679/1078 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •