Sayfa 837/1078 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 6,689 - 6,696 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Bir süredir takip ettiğim ve ara sıra paylaştığım bir sistemde oluşan oluşum çok dikkatimi çekti...

Aynı oluşum hem PETKM ve hem de USDTRY için benzer şekilde oluştu...

Şimdi bu durumda her ikisi de aynı tepkiyi mi verecek...?

Yoksa farklı tepki vermelerini gerektirecek farklı şartlar mı mevcut...?

Her ikisi de Beyaz göstergeyi fiyat üzerinde seans arasında kırdılar ve AL sinyali verdiler ama kapanışa doğru tekrar geri çekilerek AL sinyali vermekten vazgeçip eski konumlarına geldiler...!!!

Şimdi bu durumda ne yapılabilir. Bu ve benzeri sorulara cevap verebilirsek, ileride kendimize yön verirken daha gerçekçi ve doğru kararlar almakta faydamız olur...

Her 2 durumda da AL seviyesi daha yukarıya taşınmış oldu. Bakalım ilerleyen günlerde bu seviyeler nasıl davranacak?

Ben 2 'sinin de aynı şekil davranacağını düşünmüyorum. Burada canlı canlı bir test yapmış olacağız. "Teknik Sistemler ve sonuçları önceden tahmin edilebiliyor mu?" göreceğiz...

Burada karar vermek için kendi Osilatörümü referans olarak kullanacağım...

PETKM için Mavi gösterge düzeltme yaparak Yeşil göstergeye değmiş ama aşağı kesmemiş durumda. Üstelik Mavi, Kırmızı ve Gri göstrgeler kafayı kaldırmış durumdalar...

USDTRY için ise; Mavi Gösterge 100 seviyesine ulaşıp düşüşe geçmiş, Yeşili aşağıya kesmiş ve tekrar alttan Yeşile doğru geliyor. Yeşili kesmediği için hâlen her hareket tepki olarak kalacaktır...

Bu durumda PETKM için olan durum daha avantajlı bir hâlde gibi görünüyor...

Şimdi bunun ne önemi var diye düşünebiliriz.?!

Aslında çok önemi var:

- Bir tarama sistemi yaptığımızı varsayarsak; gün içerisinde Beyaz göstergeyi fiyatın gün içinde yukarı kestiği ama gün sonunda tekrar aşağı gelerek kesmekten vazgeçtiği durumları buldurup ona göre hisse tespiti yaparak

- Bu hisseleri AL olarak düşünecek miyiz?

- En azından hangisini daha sıkı tâkip etmeliyiz ve AL sinyali gelirse hangisine daha fazla güvenmeliyiz?

sorularına cevap bulabiliriz...

Bu paylaşımdaki asıl amaç ise;

- İleride yapmayı planladığım tarama listelerinde kullanacağım şartları belirlemek.

- Bu sayede işe yarar tarama formülünü belirlemek...

Nasılsa kimse ilgilenmedi, yoruma da gerek yok sanırım...

Yorumsuz olarak grafiklerin 2 gün sonrası için güncel hâli...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

ASELS...

Bende ASELS yok. O nedenle rahatça yorum yapabilirim...

Aslında çok almak istedim ama fırsatı zamanında kaçırdım ve bir daha almak kısmet olmadı diyelim...

Fakat sürekli özel bir ilgim var ve tâkip ederim...

Kısmet olursa bir gün inşaAllah alabilirim...

Fakat şu an bu fiyatlardan alamam. Bana biraz pahalı geliyor. alabilmem için ucuzlamasını bekliyorum. Belki daha çok beklerim ama nasılsa elimde yok o nedenle acelem de yok...

Grafiği Haftalık olarak inceledim...

Görünen o ki;

- Yarın 34.69 civarına kadar bir yükseliş gösterip daha sonra kâr satışları ile düşüşe geçecek gibi duruyor...

- Bilançosu da gelmiş. Net kâr artsa bile yine Nakit Akışında sıkıntı var bahanesi de hazır...

- Grafiğin nakış gibi işlendiği belli oluyor. Yapanı tebrik etmek gerekir...

- Düzeltmenin ise 27 - 28 arası bir seviyeye kadar olmasını bekliyorum...

- Eğer bu seviyelere beklediğim gibi düşerse işte o zaman bu hisseye girmeyi ciddi ciddi düşünürüm...

Grafiğin üst kademelerinde olası formasyon hedefleri var ama bizi şu anda onlar değil, yarından sonra düzeltmenin gelip gelmeyeceği ilgilendiriyor...

Eğer yükseliş ilerleyen zamanlarda devam ederse, üst kısımlar zaten otomatik olarak görüneceklerdir. Şimdilik görünen kadar kısmı yeterli olacaktır...

Hayırlı Günler...

Sağlık, mutluluk ve esenlik diliyorum...

4. Hayır lı günler. .kolay gelsin hocam
    Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

Alıntı Originally Posted by aslanbey Yazıyı Oku
    Hayır lı günler. .kolay gelsin hocam
    Teşekkür ederim...

Cümlemize kolay gelsin. Çok hareketli günlerden geçiyoruz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,954
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Nasılsa kimse ilgilenmedi, yoruma da gerek yok sanırım...

Yorumsuz olarak grafiklerin 2 gün sonrası için güncel hâli...
    Petkm de olmanın verdiği sıkıntıdan olsa gerek düşünüyorum. Hani insan bazen düşünür ya alayım işte şuraya gelsin satayım psikolijisi var ya. Belki size uğrayan odur sevgili üstadım. Aslına bakarsanız ortalık renklenip her yer alınmasına rağmen uyuz hisse yerinde sayınca diye düşündüm. Ben öyle oldum bir ara. Herkesin atı koşuyor benimki start box tan bile çıkamadı diye dert ederdim. Sonra zaman içinde bunun neden ve sonuç ilişkilerini kurmaya başlayınca. Aslında hiç de öyle dert edilecek bir durum olmadığını farkettim. Hani hep diyoruz ya elimizde 2 tane silahımız var biri bilgi biri de sabır.
    Bilmem sanki birden içimden geldi sabrınızın test edildiğini düşündüm Üstadım. Son zamanlarda borsaya akın eden bir rivayete göre 200.000 bir başka rivayete göre 100.000 yeni yatırımcıdan bizim başlığa pek düşen olmadı sanırım bu dönemde. Bu iyi mi kötü mü tartışılır. Ne alsa uçan kaçan olan bir dönem yaşıyoruz. Herkesin aldığı mal 1-2 hafta sonra yeşillenmeye başlıyor. Özellikle yan tahtalarda bayram havası var. Burayı uzun zamandır takip edenlerde iyi veya kötü bir nası desem kendine has bir tarz geliştirdi. Sizin bahsettiğiniz tarama aslında bu başlık altında birçok kez dile getirdiğimiz hani hayalimiz denebilecek tarzdan bir konu. Aslında çok çok önemli. Bunu bir siz bir de başlığı takip edenler biliyor, farkında. Ancak en önemli sorunumuz bizim size destek veremiyor olmamız. Ya da sizin engin bilgilerinizin yanında bizim içine katkı yapacak kadar külliyatımız olmayışından kaynaklanıyor diye bir düşünceye sahibim.
    Bu vesileyle hakkıma düşen sözü söylemiş olmamın rahatlığıyla kenara çekileyim. Bütün abilerime sevgi saygı ve hürmetlerimi sunuyorum
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

7. Doğru yermi bilmiyorum ama , RHEAG topiği yokmu hisse.net te?

Alıntı Originally Posted by streak Yazıyı Oku
    Doğru yermi bilmiyorum ama , RHEAG topiği yokmu hisse.net te?
    Sizin için baktım ama ben de göremedim...

Yönetime bildirirseniz açabilirler diye düşünüyorum...

Sayfa 837/1078 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •