Sayfa 921/1078 İlkİlk ... 4218218719119199209219229239319711021 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 7,361 - 7,368 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,918
     Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku

değerli üstadım, bilgem, Dandanakan abi Bir sorum olacak bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Yukarıdaki takas bir hisse senedine ait. bu tarihte BİST adlı aracı kurum 5 adet lot satmış . Bu nedir ? BİST kendi stok olarak hisse mi tutuyor. Yoksa bunun bir amacı var mı ?

BİST E SORU :

Borsa İstanbulda işlem görmekte olan XXXXX kodlu hisse senedinin 10-07-2020 tarihli işlemleri arasında BİST aracı kurum kodu ,ile 5 lot hisse senedi satışı yapılmış görülmektedir. Daha önceki tarihlerde aracı kurum lot kayıtlarında görülmeyen bu satış Kurum olarak BORSA istanbul kayıtlarında TAKASBANK dışında lot tutulduğunu mu göstermektedir.?

Bu miktarda lotun BİST tarafından satış amacı nedir?

CEVAP :

Aracı kurumun temerrüde düşmesi durumunda, temerrüde düşen üye adına Takasbank tarafından temerrüt işlemi gerçekleştirilmektedir. Pay Piyasası işlemlerinden kaynaklanan yükümlülüklerin yerine getirilmesinde, Pay Piyasası işlemlerinin takasını gerçekleştiren takas kuruluşunun düzenlemeleri ve ilgili diğer mevzuat hükümleri geçerlidir.

Önceki yapıda Takasbank tarafından T+3 sabahı Borsaya yapılan bildirim sonrasında Borsa tarafından XCH özel üye kodu ile yürütülmekte olan temerrüt işlemleri, BISTECH Sistemiyle birlikte temerrüde düşen üye adına (on behalf) doğrudan Takasbank tarafından gerçekleştirilmektedir.

Pay Piyasası’nda temerrüt işlemi hakkında bilgi için bakınız Pay Piyasası Prosedürü sf 96:

https://www.borsaistanbul.com/files/...-proseduru.pdf

Öğrenmiş olduk.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Mevlid Kandilimiz mübarek olsun...

Nice hayırlara vesile olmasını dilerim...

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Gann HiLo ile Multiple Time Frame çalışması...

Özet olarak:

- Günlükte aşağı kırılmış durumda...

- Haftalıkta ise 1.141 desteği var...

Grafiğin renklendirilmesi haftalığa göre yapılmıştır...

Uyarıyı alıp da devamını bekleyenler için MTF grafiğimiz...

Düşüş yönlü hareket devam etti ve haftalık desteğin altına gelindi...

Destek çalışacaksa bu hafta sonunu bugün için geçerli olan 1.163,97 seviyesinin üzerinde kapatmalıyız. Aksi hâlde haftalık düşüş de onaylanmış olur...

Cumhuriyet Bayramı 'mız kutlu olsun...

Hayırlı Cumalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını dilerim...

Dua edelim de destek çalışmış olsun...

Aksi halde işimiz çook zor...

Hayırlı Haftalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

Sayfa 921/1078 İlkİlk ... 4218218719119199209219229239319711021 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •