Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon
Arama sonucu : 72 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Bıldır bu zamanlar ne demişiz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

19.06.2019 Facebook'ta paylaşmışım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    24 Haziran 2018 ·

Hazır seçim yasakları da yürürlükteyken magazine sarılalım...

Haber başlığı şöyle:

Şarkıcı Serdar Ortaç'ın eşi Chloe konulu...

"Chloe'yi çıldırtan soru: Niye çocuk vermedin kocana?"

Aklıma kebapçı-türkücü Tatlıses'in neden tahsilini geliştirmedin sorusuna verdiği yanıtı getiriverdi bu başlık:

- Urfa'da Oksford vardı da gitmedik mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Bora Yaşar
    4 Temmuz 2016 ·

(Facebook)

Müjde...Shakespeare'den sonra Cervantes'in de kökeni belli oldu...

Sırada Göethe var...Biraz kritik ama olsun..
    .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    5 Temmuz 2015 ·

(Facebook)

Hollywood'un Al Pacino'lu bildik spor filmlerinden birini izliyorum...Üstüste dördüncü maçını kaybeden Amerikan futbol takımı maç sonunda rahiplerinin önderliğinde diz çöküp dua ederken, rahip konuşmasının bir yerinde şöyle diyor:

- Siperlerde ateist olmaz...

Nereye çekerseniz çekin...

"Ateistler ödlek olur" dan, "savaşanlar tanrı için savaşırlar"a...

Laf saçma olunca, al birinden vur ötekisine, bir anlam kazandırmak zor.

Şu ABDliler, aslında detaya inerseniz çok tuhaf insanlar. Muhafazakarlıkta neredeyse İŞİD'le yarışacaklar...Düşünün bizde her futbol takımının bir imamı olduğunu...Biz mi daha dindarız onlar mı? Özde farkı yoktur: Her din bir özel takımdır...Diğer takımları aşağılar...Öyle insan sevgisi, yaradandan ötürü sevgiyle yaklaşmalar falan satış taktiğidir. Palavra yani.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    8 Temmuz 2018 ·

(Facebook)

Eveet...Nerede kalmıştık?

Dünyaya bakarken, iyi ve kötüyü ayırdederken, sempatimizi harcarken, mensup olduğumuz kurum, mezunu olduğumuz okul, üniversite, üyesi olduğumuz dernek ve kulüp, bir tesadüf sınırları dahilinde doğduğumuz il ve coğrafya temelinde yaklaşma alışkanlığındayız.

Oysa örneğin, mezunu olduğum Mülkiye'den son elli yılda çeşitli siyasi eğilimlerde bir çok "iyi" ve "kötü" işlemlerinden yakındığımız onlarca insan yetişti.

İyi insan olarak niteleyeceğim Galatasaraylılar (kulüp taraftarı olarak) tanıdım. Kötülerini de.

Yozgat'tan iyi insanlar da çıktı. Kötüleri de.

Bu ülkeye zarar veren CHP liler de tanıdım, hayırlı işler yapanlar da.

Demem o ki, dünyada gerçekleşen olaylara, o olaylara neden olan "iyi insan" ve "kötü insanlar" temelinde yaklaşırsak, nereden yetişmiş olursa olsun, hangi bölgenin, hangi düşüncenin adamı olursa olsun, iyinin yanında, kötünün karşısında durursak, kamil insanın amacı olan iyiye, doğruya ulaşmamız o kadar mümkün olacaktır.

Kulüpleşmekten, dernekleşmekten, şövenleşmekten kaçınıp, "benim okulumdan mezun olanlar, benim siyasi partimden olanlar ve onların yaptıkları herhalükarda iyidir, doğrudur, ahlaklıdır, güzeldir" demekten ne kadar uzaklaşırsak, bu düşünce merkezli bir dünyadan yararlanan "kötüniyetli -kötü insanlar" da o kadar yalnız ve savunmasız kalırlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    9 Temmuz 2015 ·

(Facebook)

Çorum’da “yemekhane krizi” patlak verdi. Valilik, “boya-badana” gerekçesiyle yemekhanesini Ramazan ayında kapattı. Oruç tutmayan personel tepki gösterdi. Konu, Meclis gündemine taşındı. Vali Ahmet Kara ise, SÖZCÜ’ye “Evet, bilerek Ramazan’da kapattım. Oruç tutmayan gitsin çarşıda yemek yesin” dedi.

-------

Sözde laik devletin bu işbilir valileri, nedense her yıl ramazan ayında, yemekhanelerde tadilat ve onarıma başlarlar. Tam da bir ay sürer.

Dün Fransa'da yaşayan bir arkadaşımız, ateistler neden kendi durumlarını açıklamıyorlar mealinde birşeyler yazmıştı.

Ben de kendisine burasının Türkiye olduğunu, mahalle baskısının insan için en büyük baskıyı oluşturduğunu ifade etmiştim.

Hele hele devlet baskısı (devlet laik bir devlet olmasına karşın) çekilecek bir dert değil.

Bir vali "oruç tutmayan gitsin çarşıda yemek yesin" diyorsa, hem haddini bilmezlik hem de tehdittir bu ifadesi.

Çorum'da Ramazan'da çarşıda yemek yemenin olanaksız olduğunu o vali bilmiyor mu?

TÜrkiye Cumhuriyetinde geldiğimiz nokta bu...

Gelecek yıl bunu da arayacağız demektir...

Not: Bakalım bu yıl Ramazan'da da aynı şeyler olacak mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Güneş tutulmasının burçları nasıl etkileyeceğine kafa yoruyoruz da
    akıl tutulmasının insanımızı nasıl etkilediğiyle ilgilenmiyoruz...

(Facebook- 13.07.2018)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    14 Temmuz 2018 ·

(Facebook)

Ormancılık alanında da 2023 hedeflerine yürüdüklerini ve 7 milyar fidana ulaşmayı planladıklarını söyleyen Pakdemirli, şu anda 4.4 milyar fidana ulaştıkları bilgisini verdi.

--------------

Onyüzbinmilyon baloncuk yuttum...

Bunlar ne yer ne içer bilmiyorum.

Ama görevlerinin bizleri aptal yerine koymak olduğundan eminim.

Malum Binali Yıldırım bir gün konuşmasında aynen " 4 milyar 39 milyon fidan diktik, inanmayan gitsin saysın" demişti.

Aynen Nasreddin Hocanın, "gökyüzünde na kadar yıldız var?" sorusuna verdiği yanıt gibi...

Akıldışı iddialarının tek savunması, inanmayanların nasolsa aksini ispat edemeyecekleri inancı.

Utanmazlık dediğin de tam budur zaten.

Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •