Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
Arama sonucu : 72 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Bıldır bu zamanlar ne demişiz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    15 Temmuz 2015 ·

(Facebook)

Seksolog hoca Ali Rıza Demircan'ın oral seks konusundaki hikmetli sözlerinden sonta konuya bu kez de Cüppeli Ahmet Hoca maydanoz olmuş.

Oral seks konusunda döktürdükleri internette video olarak yer alıyor.

Bunların fikri neyse zikri de o...

Hele hele seksolog ve cennet uzmanı Demircan hocanın, cennetle ödüllendirilen bir in*****n cennetteki bir gününü anlatışı var. Adam olana resmen Çin işkencesi. Durmadan seks. Sırada kızoğlan kızların yüzlercesi in*****n işlemini bekliyor. Ve adam sadece bu işi yapıyor. Kafalarındaki doyamadıkları o dünyevi işi...

Kafandan geçirdiğin ödülünü söyle çapını söyleyeyim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    16 Temmuz 2017 ·

(Facebook)

Ne mi düşünüyorum?

Geceyi, Saat 24 'te başlayan hemen yanımızda hoparlörü son derece yüksek bir sese ayarlanmış bir ölçüyle söylenen selalarla tamamladık.

16 Temmuz'daki ruh halimi en güzel Murat Yetkin ifade etmiş şu paragrafla:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz kalkışmasının bastırılması ardından “Rabbim ve milletim bizi affetsin” demişti. Bu sözleri kazıdığınızda altından Gülen’in “Ölülerinize bile oy kullandırın” dediği 2010 referandumu sonrasında, dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in “Adaleti cemaate teslim ediyoruz” uyarısına Erdoğan’ın “Kıblemiz aynı” cevabını vermesinden pişmanlığının bulunduğunu var sayabiliriz."

Günaydın...

İyi hafta sonları.

Dün gece saat 00,10 da başladı cami hoparlöründen hocanın selası...

Geçen yıla göre 10 dakika geç.

Olmadı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    21 Temmuz 2013 ·

(Facebook)

Dün gece partisinin İstanbul'da verdiği, salavat ve tekbir sesleriyle yeri göğü inleterek açılan iftar yemeğinde konuşan liderimiz konuşmasının bir yerinde şöyle demiş:

- Hepimiz aynı Allah'a, aynı peygambere, aynı ehl-i beyte inanıyoruz. Sadece ritüelimiz farklı...

Kim demiş bunu dersiniz?

Bilemediniz...

Kemal Kılıçdaroğlu.

Söylemin içeriğinde bir fark görebiliyor musunuz?

CHP'de bırakınız sol bir partiyi, sola bakan bir parti yaklaşımı var mı insanların inanç özgürlüğü konusunda?

Ayvaz kasap, hep bir hesap.

Kemal Bey'den umut keseli epey oldu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    23 Temmuz 2018 ·

(Facebook)

Bahçemizde küçük bir ıslanma havuzumuz var...Her sene temizlenmesi, tamiri, ilaçlanıp su doldurulması , hergün temizlenip bakımı da bana ait...

Bu yaşta baya ağır bir iş.

Kaldı ki benden başka giren de yok hani.

Ancak, börtü böcek, kediler, çevreden ya da uzaktan cümle kuşların bu sıcak yaz günlerinde imdadına yetişme gibi çok önemli bir işlevi var.

Çevremizdeki ağaçları mesken edinmiş onlarca kumru artık ben havuzdayken bile ürkmeden gelip sularını içip (nedense sadece iki yudumcuk) gidiyorlar. Bahçemizi çevreleyen sarmaşıkların arasında yuvalarını kuran kara tavuklar artık bizim hane halkından sayılırlar.

Dün sabah kızımla havuza nazır balkonda oturuyoruz...Çirkin sesli (karga tonunda) kumru büyüklüğünde boz renkli, kanadında muhteşem bir mavi ton bulunan bir kuş havuz kenarına indi. O açıyı göremediğimizden ayağa kalktık kıpırtısız ne yapıyor diye...Havuzun merdiveninin su seviyesindeki birinci basamağına konmuş. Başladı suya kafasını sokup üzerinden taşırarak duş yapmaya...İnanılmaz. Bizim havuzda ilk defa görüyorum duş yapan kuşu. Yeterince serinleyince (ya da temizlenince mi demeliydim) havuz kenarındaki kovaya da çarparak uçtu gitti. Beş dakika sonra tekrar geldi ve yineledi duş alma işini.

Nasıl mutlu olduk anlatılmaz.

Sonra oturduk , hiç duş alırken görmediğimiz kumruların neden yıkanmadıkları konusunu masaya koyduk kızımla...

Dedikodu değil, tümüyle bilimsel valla.
    ..

Bugünün notu: Sonradan öğrendik ki kanadından o muhteşem mavi renk bulunan kuş "ala karga" imiş... Kargadan güzellik olabileceğini böylelikle anlamış olduk...İşte bir ala karga fotoğrafı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    28 Temmuz 2018 ·

(Facebook)

Başrollerini Meryll Streep ve Tom Hanks'in oynadıkları "The Post" filmini izledim biraz önce. Filmin konusu, ABD nin Vietnam konusundaki devlet arşivi çalınıp yayınlanmak üzere basına veriliyor.

Belgelerden (binlerce sayfa) ABD Başkanlarının Vietnam konusunda halkı nasıl aldattıkları anlaşılmakta.

Bu belgeleri haber yapan NewYork Times ve Washington Post gazetelerini sahip ve yöneticileri önce devleti yönetenler ve devletin adli ve kolluk güçlerince baskıya uğruyorlar. Bu baskıya rağmen yayın sürdürülünce de "devlet asırlarını ifşa etmek, vatana ihanet, düşmana yardım vs" gibi bildik suçlarla mahkemeye veriliyorlar.

Sonuçta mahkemenin kararı şöyle özetlenebilir:

"Basının görevi halka hizmet etmektir. Yönetenlere değil"...

Demokrasi ve özgürlükler ancak iyi bir devlet yapısı ve yasalarla bunları uygulamayı görev edinmiş kurumlarla idame ettirilebilir.

Yoksa, gücü ve yönetmeyi seven siyasilerin tasallutundan kurtulamaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Bora Yaşar
    27 Temmuz 2016 ·

(Facebook)

PKK bu ülke insanına İstiklal Marşını ezbere söylemeyi ve bayrak sevgisini öğretti.

Umarım FETÖ olayı da laik cumhuriyetin önemini ve Atatürk ilkelerini hepimize kabul ettirir..

Her musibetten bir hayır doğar derler. Buna inanmak istiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    16 Ağustos 2015 ·
    (Facebook)

Günün esprisi:

Sokaklarında PKK lıların sayısız hendek açtığı ve sokağa çıkma ilan edilen Varto'da Belediye Başkanı Ekinci; " İlçede PKK lıların olduğunu öğrendiklerini" söylemiş...

İlahi Başkan. Hiç güleceğim yoktu...

8. bıldırın derdi teyzem ..anlamazdım.. kucukken..sonra cem yılmaz meşhur ettı ..bıldır yediğin hurmalar gün gelir tırmalar
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •