Sayfa 196/791 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon
Arama sonucu : 6328 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. Ya yeniden şirket değerlemesi yapmalı,yada sermaye arttırmslı.Başka türlü kredi zor.Çemtaşı bence daha sonra.

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Sayın Tentirdiyot yazdığım yazıları burada spor olsun ya da hobi amaçlı yazmıyorum.Siz yurt dışında mı yaşıyorsunuz?Bunun 3 te biri Pd ye sahip olup bunun iki katına yakın yatırımı kredi ile yapmaya kalkışan oldu şöyle biraz çevrenize bakın.Siz aksini düşünüyorsanız hayal dünyasında yaşıyorsunuz derim.Duayen burada şirketi ele geçirmiş hala çağrı yapmamak dışarıda kalan 3-5 lota para kazandırmamak için ne taklalar atıyor sizce operasyonu tamamlamadan bir değerleme yapar mı?Mecbur kalana kadar mümkün olduğu en düşük fiyat seviyelerinde tutmaya devam.

Kimse de yanlış anlamasın şirketi kötülemiyorum.Ben neden buradayım bu fiyatların saçmalık olduğunu düşündüğüm için.Ama burada para kazanmak için bildiğiniz her doğruya aykırı hareket etmek zorundasınız.Tabii bu durumda doğru yaptığınıza ve görünen kötü durumun gerçek olmadığına kendinizi telkin etmeniz lazım.

Oluşan durumdan mutlu olmasanız o açıklamaları yapan Genel Müdürü yolda şirkete gelirken daha arabasında iken kovmanız kutusunu da şirkete bir daha adım bile atamadan kapıda eline tutuşturmanız gerekir.

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın Tentirdiyot yazdığım yazıları burada spor olsun ya da hobi amaçlı yazmıyorum.Siz yurt dışında mı yaşıyorsunuz?Bunun 3 te biri Pd ye sahip olup bunun iki katına yakın yatırımı kredi ile yapmaya kalkışan oldu şöyle biraz çevrenize bakın.Siz aksini düşünüyorsanız hayal dünyasında yaşıyorsunuz derim.Duayen burada şirketi ele geçirmiş hala çağrı yapmamak dışarıda kalan 3-5 lota para kazandırmamak için ne taklalar atıyor sizce operasyonu tamamlamadan bir değerleme yapar mı?Mecbur kalana kadar mümkün olduğu en düşük fiyat seviyelerinde tutmaya devam.

Kimse de yanlış anlamasın şirketi kötülemiyorum.Ben neden buradayım bu fiyatların saçmalık olduğunu düşündüğüm için.Ama burada para kazanmak için bildiğiniz her doğruya aykırı hareket etmek zorundasınız.Tabii bu durumda doğru yaptığınıza ve görünen kötü durumun gerçek olmadığına kendinizi telkin etmeniz lazım.

Oluşan durumdan mutlu olmasanız o açıklamaları yapan Genel Müdürü yolda şirkete gelirken daha arabasında iken kovmanız kutusunu da şirkete bir daha adım bile atamadan kapıda eline tutuşturmanız gerekir.
    olayı çok güzel yorumlamışsınız

4. sıkışma yıl sonunu bulacak gibi duruyor.şimdilik kağıtdan bişi beklemeyin derim.sadece sabredin. bol kazançlar dilerim.

Alıntı Originally Posted by akhunabey Yazıyı Oku
    sıkışma yıl sonunu bulacak gibi duruyor.şimdilik kağıtdan bişi beklemeyin derim.sadece sabredin. bol kazançlar dilerim.
    sabırla bekliyoruz. fakat bu kadar primsiz kalması insanı üzüyor. hepimizde ufakta olsa bıkkınlık var.

6. Primsiz derken? Yılbaşına göre eksideyiz)))) bilmeyenler için yazıyorum. Kağıdın eksi olması zarar sebebindenmi? Hayırrrrr beklenenden az kar etmesinden. Ama abi bak yatırım yapacak para cıkacak ondan düşmüştür belki derseniz. Yahu bunun istiraki 3 e katladı peki bunun şirkete artısı yokmu? Sonucta %57 si bunun ama abi kömür pahalı belki ondandır. Kabul butun çimentolarda o sıkıntı var ama yuz milyon luk limanı taksitle bedavaya kaptı onun artısı yokmu? Ama abi leri çoğaltabiliriz bende diyorumki ama abi denizli cam gırtlağına kadar her sene zarar açıklıyor ama bir kaç ayda bir tavan mavan cekiyor aksiyon yapıyor bir kağıt bu kadar ruhsuz ve hareketsiz bırakılıyorsa............ sevgilerimi sunarım. Ama abi denizli cam çimentomu ki ornek verdin ? Bsöke de çimento adana da cimento gec bunları göltas bile bundan daha aksiyonlu millet almasın diye kademelere alıs satıs bile koymuyor 3 5 kademe yukarısı asağısı bos 200 390 lot koyuyor kendi işlem yapacağı zaman iki tık tık tamam bitti ayıp ama vallahi yahu tarman dede hiç yakışmıyor. Batak şirketler bile daha aksiyonlu

7. Burada kardeşlerim senedin düşme sebebine yorumlar yapmışlar.Kimisi karın az olması sebebini ileri sürüp sonra başka senetlerin bundan daha kötü olup pekala çok iyi seviyelere geldiğini yazmış.Yazılan her yorumda elbet doğruluk payı var.
    Ancak, şahsen bir yorum yaptığım zaman bunu yalnızca tahminlerimle değil,araştırarak gerçeğe en yakın sebebi bulmaya çalışıyorum.
    Senedin karının Cemtaş'ın karı da eklense orta halli gelmesini ve sonra yatırım kararını açıklamasını,ayrıca Roda için de para ödeyecek olmasını yatırımcıya olumsuz algılatmak için büyük bir harekata giriştiler.Tamamıyla planlı bir tatbikat bu.Adı da "Bursa 16" tatbikatı.Bu yatırımcıların tümü Şirketin satılacak düşüncesiyle almışlardı malı ve bir çoğunun maliyeti 5.80-5.95 arasıydı.Senedi düşürme zamanlaması da tam yerindeydi.Güçlü el senedi aşağıya çektikçe mal verenleri görünce daha da aşağıya çekmek için cesaretlendi.Nasılsa buradan bile mal almaya kimse cesaret edemiyordu.5.45'e ucuz görüp mal alan 5,35'i görünce ürküp veriyordu.
    tanıdığım ve elinde yüklü miktar lot tutan bir çok yatırımcı malı 5,40 -5,47 malı sattılar.Günlük al sat bile yapamadı kimse.Ve işte mal böyle toplanırdı zaten.Düşünün bir: şu an kalkıp birisi 5.41 lerden yüzbin lot mal alabilir mi? 541 bin lira senede para bağlamaya cesaret edebilir mi?Velev ki ona bu malı veren, alan adamın bel kemiğinden su almadan senedi yukarı çıkarır mı?
    Belki fabrika satılacaktır.Bunu önceden asla bilemeyiz. Şayet böyle bir şeyin öncü bilgileri geldiğinde ancak malı alıp kış uykusuna yatmış birisi varsa kazanacaktır.Zira sürekli burayı takip edip elinde mal tutabilen olabileceğini düşünmek zor.
    Sonuç itibarıyla;Minare çalındı,kılıf hazırlandı ve "Bursa 16 " harekatı başladı ve devam ediyor.Devam da edecek.Hele hele bir de borsada şayet agresif bir düşüş olursa siz o zaman seyredin spekin aşağı doğru coşmasını.
    Harekat sadece BUCİM ile ilgili değil,Cemtaş'la da ilgili.Harekatın temeli şirketleri karıyla,yatırım harcamalarıyla tamamıyla etkisizleştirmek üzerine kurulu.
    Bence olayın aslı ve özeti bu. Başarılı da oldular ve olmaya devam ediyorlar.

8. tabiki cemtaslada ilgili daha cemtasdan alamadıkları bucim hisseleri var. olayın detayına girmenin cok da anlamı yok. orda kimle kavga ediyorlarsa artık biri diyor vermem. öburu diyor eşşek gibi vereceksin vermezsen daha da aşağıdan vereceksin benim anlamadığım nasıl bir para gücüyse bu bunca senedir işlem hacmine bakarak al satta yapmadığına (yapsada malın totaline göre cok kucuk) göre aşağı dususune nasıl dayanıyor? sonuçta herkes için bir maliyet var. ama zaman ama fiyat bir sekilde bu maliyet dayanılır gibi değildir ama dayanıyor işte amcalar. tebrik etmek lazım.

Sayfa 196/791 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •