Sayfa 590/790 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon
Arama sonucu : 6317 madde; 4,713 - 4,720 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Aylardan beri Global Menkul sabah saatlerinde alıp akşam kapanışa doğru, kalanları ise kapanış seansında satıyor, klasik hareketlerine devam ediyor Ancak bugün A1 Capital, Ünlü Menkul, Marbaş ve azda olsa İnvestig AZ hepsi bir arada sanki bir test çalışması yaptılar bakalım önümüzdeki hafta devamı gelecekmi

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''
    global,daki herkimse ben görevlendirmiş adam sabah alış yap akşam sat bunu görenler de ters hareket ediyorlar :
    sabah 8 ile 15 kademeye göre satış koyup kapanışa dogruda globaldeki satacagı için bunlarda aşşagıdan alış yapıyorlardır:
    bakalım nasıl bir yere varacak ..
    bence bekledikleri yüklü bir mal var oda gelmiyor ..?????
    ZIR-DELİ Y.T.D

2.  Alıntı Originally Posted by gate Yazıyı Oku
    http://wikimapia.org/#lang=tr&lat=40...92827&z=13&m=w

Yerli otomobil fabrikasının Gemlikte yapılacağını biliyoruz.
    Haritada işaretlenmiş yer var doğru mu bilmiyorum? linki ekledim.
    Yeri güzel denize sıfır. yanında (yanı derken nerdeyse komşu parsel) tedarikçi olabilecek çok sayıda fabrika ve liman var.

Yanındaki limanlardan birisi; Buçim ve Çemtaş ortaklığı olan Roda Liman ve Port tesisleri.
    Bir diğeri Borusan Boru Fab.

olumlu etkilenecekleri açık...ilginç

YTD.
    BENDE BİRAZ YORUM YAPAYIM.

TOGG Fabrikasının haritada ki yeri doğruysa evet RODA Limanına sınır komşusudur.

Ve yine dediğiniz gibi Fabrika arazisine 5-10 km mesafe içerisinde

Bursa Serbest Bölge Müdürlüğü (Gümrük), Gemlik Gümrük Müdürlüğü,

İşlem hacmi büyüklüğüne göre Borusan Limanı, Gemport Limanı, RODA Limanı ve Gübre Fab. Limanı (Özel) var.

Buradaki kurum ve kuruluşların Gemlik otoban girişine mesafesi yaklaşık 10-15 km.

Buradaki Limanların denizden Kanal İstanbula mesafesi 150 km (benim tahminim)

BUNLAR HEP OLUMLU DURUMLAR.

AYRICA TOGG FABRİKASI BU BÖLGEYİ (GEMLİK-BURSA) ELBETTE OLUMLU ETKİLEYECEKTİR.

AMA UNUTMAMAK LAZIM;

FABRİKA ARAZİSİ DENİZE SIFIRDIR.

ARAZİNİN İÇERİSİNE HEM FABRİKA HEMDE 3-4 İSKELE YAPILARAK BURAYA ÖZEL LİMAN STATÜSÜ KAZANDIRILABİLİR.

BENCE ARAZİ SEÇİMİNDE FABRİKA SAHASININ LİMAN OLABİLME KRİTERİ (% 100) DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.

DOLAYISIYLA FABRİKANIN İHTİYACI OLAN ÜRÜNLER KENDİ İSKELELERİNE (LİMANA) YANAŞACAK GEMİLERDEN TAHLİYE EDİLEREK İTHAL EDİLECEK VE ÜRETİLEN ARAÇLAR VE/VEYA ÜRÜNLER YİNE BU İSKELELERDEN (LİMANDAN) İHRAÇ EDİLECEKTİR.

YANİ KISSADAN HİSSE % 50 Sİ BUCIM E AİT OLAN RODA LİMANININ TOGG FABRİKASINA SINIR KOMŞUSU OLMASI BEKLENİLDİĞİ GİBİ FAZLA BİR ARTI DEĞİLDİR.

BENİM BUCIM DEN BEKLENTİM;

BU SAYFALARDA BENİM VE BAZI ARKADAŞLARIN DEFALARCA ZİKRETTİĞİ;

ÇOK BAŞARILI TİCARİ GEÇMİŞİNİN (EN AZ 10 YILLIK BİR SÜRE) VE GÖRÜNEN BAŞARILI GELECEĞİNİNİN BUGÜNKÜ HİSSE FİYATINA YANSIMAMIŞ OLMASIDIR.

BENİM TAHMİNİM BU TİCARİ BAŞARININ HİSSE FİYATINA YANSIMASI KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE OLMAYACAKTIR.
    BEDELLİ VE OLASI BEDELSİZ İŞLEMLERİNDEN SONRA KİMBİLİR BELKİ 3 VEYA 6 AY SONRA BIST 50 YE ALINABİLİR.
    ARA NOT : BU SAYFALARDA 07.11.2019 TARİHİNDE Kİ YORUMUMDA BUCIM İN BIST 100'e ALINACAĞINI ÖNGÖRMÜŞTÜM.

1 İLE 2 YIL İÇERİSİNDE 6 TL OLAN FİYATIN 50 TL OLABİLECEĞİNİ ÖNGÖRÜYORUM.

whiningman ARKADAŞIMIZ ŞİMDİ YİNE "Bugune kadar hep bu hesaplar ile soyulduk anlasilan yine carpilma vakti yaklasiyor ky icin " DİYECEKTİR.

HER ZAMAN Kİ GİBİ DİP NOT : YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    daha önce bu konuyu sen açtın şimdi ne oldu diye soruyorsun..? böyle bir konu bu topikte konuşulmadı:
    konu olan BUCIM veya CEMTAŞ satılabilir :
    BUCIM alan rodanın %50 ve cemtşın %58 de almış oluyor diger iştiraklerininde %100 almış olur..
    şimdi beklenen konu BEDELLİ sermaye artırımı %70 bu hafta içinde gelmez ise önümüzdeki hafta spk kesin bir haber düşecektir:
    Burda konuşuldu demiyorum. Sadece Roda limanının %50 hissesinin bir tarafın diğer tarafa devredeceği piyasalarda konusu söz konusu olmulmuştu. Şirketin böyle bir bildirim yaptı mi hatırlamıyorum.

Eğer böyle bir durum varsa, ve hatırlayan varsa, Roda limanının diğer %50 sini hangi şirket devralacak ve %100 hakim ortak olacak diye sormak istedim.

Tabi düşünüldüğü gibi Cemtaş ın satılma durumu varsa, Buçim ileiştiraklilik durumu sona ereceğinden, Roda limanın da bir tarafa tamamıyla devredilme olasılığında yüksek.

Buçim satılırsa zaten bütün şirketlerin kontrolu kişi ve kurumda kalacağı için, iştiraklilik zinciri de aynı kalması büyük olasılıkla

4.  Alıntı Originally Posted by NAMIKABI Yazıyı Oku
    BENDE BİRAZ YORUM YAPAYIM.

TOGG Fabrikasının haritada ki yeri doğruysa evet RODA Limanına sınır komşusudur.

Ve yine dediğiniz gibi Fabrika arazisine 5-10 km mesafe içerisinde

Bursa Serbest Bölge Müdürlüğü (Gümrük), Gemlik Gümrük Müdürlüğü,

İşlem hacmi büyüklüğüne göre Borusan Limanı, Gemport Limanı, RODA Limanı ve Gübre Fab. Limanı (Özel) var.

Buradaki kurum ve kuruluşların Gemlik otoban girişine mesafesi yaklaşık 10-15 km.

Buradaki Limanların denizden Kanal İstanbula mesafesi 150 km (benim tahminim)

BUNLAR HEP OLUMLU DURUMLAR.

AYRICA TOGG FABRİKASI BU BÖLGEYİ (GEMLİK-BURSA) ELBETTE OLUMLU ETKİLEYECEKTİR.

AMA UNUTMAMAK LAZIM;

FABRİKA ARAZİSİ DENİZE SIFIRDIR.

ARAZİNİN İÇERİSİNE HEM FABRİKA HEMDE 3-4 İSKELE YAPILARAK BURAYA ÖZEL LİMAN STATÜSÜ KAZANDIRILABİLİR.

BENCE ARAZİ SEÇİMİNDE FABRİKA SAHASININ LİMAN OLABİLME KRİTERİ (% 100) DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.

DOLAYISIYLA FABRİKANIN İHTİYACI OLAN ÜRÜNLER KENDİ İSKELELERİNE (LİMANA) YANAŞACAK GEMİLERDEN TAHLİYE EDİLEREK İTHAL EDİLECEK VE ÜRETİLEN ARAÇLAR VE/VEYA ÜRÜNLER YİNE BU İSKELELERDEN (LİMANDAN) İHRAÇ EDİLECEKTİR.

YANİ KISSADAN HİSSE % 50 Sİ BUCIM E AİT OLAN RODA LİMANININ TOGG FABRİKASINA SINIR KOMŞUSU OLMASI BEKLENİLDİĞİ GİBİ FAZLA BİR ARTI DEĞİLDİR.

BENİM BUCIM DEN BEKLENTİM;

BU SAYFALARDA BENİM VE BAZI ARKADAŞLARIN DEFALARCA ZİKRETTİĞİ;

ÇOK BAŞARILI TİCARİ GEÇMİŞİNİN (EN AZ 10 YILLIK BİR SÜRE) VE GÖRÜNEN BAŞARILI GELECEĞİNİNİN BUGÜNKÜ HİSSE FİYATINA YANSIMAMIŞ OLMASIDIR.

BENİM TAHMİNİM BU TİCARİ BAŞARININ HİSSE FİYATINA YANSIMASI KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE OLMAYACAKTIR.
    BEDELLİ VE OLASI BEDELSİZ İŞLEMLERİNDEN SONRA KİMBİLİR BELKİ 3 VEYA 6 AY SONRA BIST 50 YE ALINABİLİR.
    ARA NOT : BU SAYFALARDA 07.11.2019 TARİHİNDE Kİ YORUMUMDA BUCIM İN BIST 100'e ALINACAĞINI ÖNGÖRMÜŞTÜM.

1 İLE 2 YIL İÇERİSİNDE 6 TL OLAN FİYATIN 50 TL OLABİLECEĞİNİ ÖNGÖRÜYORUM.

whiningman ARKADAŞIMIZ ŞİMDİ YİNE "Bugune kadar hep bu hesaplar ile soyulduk anlasilan yine carpilma vakti yaklasiyor ky icin " DİYECEKTİR.

HER ZAMAN Kİ GİBİ DİP NOT : YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    benim ki bir sitemdi. Demiyecegim soyuldum ama pese etmek yok yola devam neden bir aslan çimento gibi patlama yapmayalım neyimiz eksik. ben 40 a da razıyım devam eden arkadaslara basarilar dilerim

5.  Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    benim ki bir sitemdi. Demiyecegim soyuldum ama pese etmek yok yola devam neden bir aslan çimento gibi patlama yapmayalım neyimiz eksik. ben 40 a da razıyım devam eden arkadaslara basarilar dilerim
    Olumlu yorumunuz için teşekkür ederim.

Ama dediğim gibi değerlenmesi (50 TL fiyata ulaşması) 1-2 yıl gibi bir süreyi alabilir hatta 3 yılı bile bulabilir.

TKFEN 14.01.2016 da 3.02 gördü 21.06.2019 da 26.80 gördü. Yani 3.5 yılda hisse fiyatı 9 kattan fazla değerlendi.
    SASA 21.10.2016 da 0.74 gördü 21.07.2019 da 8.45 gördü. Yani 3.5 yılda hisse fiyatı 11 kattan fazla değerlendi.

Öyle birden uçacak kaçacak beklememek lazım.

YTD.

6.  Alıntı Originally Posted by NAMIKABI Yazıyı Oku
    Olumlu yorumunuz için teşekkür ederim.

Ama dediğim gibi değerlenmesi (50 TL fiyata ulaşması) 1-2 yıl gibi bir süreyi alabilir hatta 3 yılı bile bulabilir.

TKFEN 14.01.2016 da 3.02 gördü 21.06.2019 da 26.80 gördü. Yani 3.5 yılda hisse fiyatı 9 kattan fazla değerlendi.
    SASA 21.10.2016 da 0.74 gördü 21.07.2019 da 8.45 gördü. Yani 3.5 yılda hisse fiyatı 11 kattan fazla değerlendi.

Öyle birden uçacak kaçacak beklememek lazım.

YTD.
    geçmişe yolculuk oldu sasa ya 1,11 den atlayıp 2,5 yıl bekledikten sonra 2,45 den çıkmıştım sevinsem mi ? üzülsem mi ? )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,433
    İt.ve Gökçen ********i ne oldu halen SPK onay vermedi sizin ne mal olduğunuzu bilmeyenmi kaldı.o çimento torbaları bir yerlerinizi tırmalasın.varlık fonuna geçmesi temenisiyle......milletin malına çöken ****ler...

8. BUCIM,de ********lige devam ..?
    ZIR-DELİ Y.T.D

Sayfa 590/790 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •