Sayfa 654/790 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704754 ... SonSon
Arama sonucu : 6317 madde; 5,225 - 5,232 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. sadece fabrikamı fabrikada 5000 e yakın kişi istihdam edilecek çadırda kalmayacaklarına göre kahir ekseriyeti için mesken talebi doğacak bu inşaatları yapacak müteahhit bursa dururken ünye veya mardin çimentodan beton satın almaz herhalde du bakem ne olcek yakında başlar borsa sabır işi y.t.değildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,433
    İlgi başvurularınız ile ilgili olarak Bursa Çimento A.Ş. (Şirket) ile iletişime geçilmiş olup Şirketâ��ten alınan açıklamada: TOGG Yerli Otomobil Fabrikası projesi için gerek Şirket tarafından karşılanacak çimento miktarı, gerekse Şirketâ��in bağlı ortaklığı Bursa Beton A.Ş. tarafından dökülecek hazır beton miktarının Özel Durum açıklamasını gerektirecek önemli nitelikte bir satış işlemi olmayıp normal ticari boyutta bir satış işlemi olması nedeniyle özel durum açıklaması yapılmadığı belirtilmiştir.

Şirketler bir takım don ,atlet satsa kapa bildiriyor. Bunlar üç maymunu oynuyor.kimse hisseye gelmesin malı kendi toplasın.. Şeref yoksunları..

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.

3. Bizlerin BUCİM'in çimento satarak kar etmesini beklememiz ne kadar doğru? Koskoca İzmir Otoyol projesi bitti ama Bucim'in yaptığı kar ve verdiği temettü ortada...Bucim ihracat yapmayan,üretim maliyetleri yüksek olan bir fabrika.Dolayısıyla adamların çimento üreteceğine bahçede oturup tavla oynamalarını yeğlerim doğrusu.
    Millet çevre kirliliğinden şikayet etmesin diye neredeyse bulunduğu Kestel'i satınalmış ve etrafını harika ağaçlandırmış bir fabrika...Muazam bir mülkün üzerinde altın taşıyıp ot yiyen bir eşek gibi...
    Benim ısrarla Bucim toplamamın sebepleri arasında Bucim o, bu yapılacak ve Bucim çimento satarak kar edecek gibi lüks bir fikrim yok.Geri dönüşümden elde ettiği ısıyı elektrik enerjisine dönüştürerek sadece elektrik ihtiyacının%25'ini karşılayabilen ve dahi hala petrokok kullanan bir fabrikadan fazla bir şey beklemiyorum.Ve sanki yöneticilerin de bu konuda herhangi bir şikayetlerinin olmadığı kanaati de taşıyorum.Ama hala BUCİM topluyorum.
    Benim hiçbir duyumum olmamasına rağmen para kazanmayan bir şirketin eninde sonunda farklı oluşum içine gireceği düşüncemle topluyorum bu senetleri...Cemtaş'ın %50 si ve Roda'nın %50'sine sahip ve muazzam bir gayrimenkulün üzerinde oturan bu şirket için bir gün sürpriz bekliyorum.Ve diyorum ki; bari o sürprizde elimde Bucim olsun.Bu şirketi yöneten profesyonellerin bu karsızlığın anlamsız olduğunu değerlendirdiklerinden hiç şüphem yok.Senet hareketlerini de gerçek anlamda takip edip değerlendirdiğimde mal alana küfredip aşağıya bastıklarına da eminim.Ve her mal alışımda " ben de sizin" diyorum... Normal zamanlarda Limanlar para basar.Roda gibi yatırımlarını bitirmiş bir Liman ve yine Cemtaş gibi yatırımlarını bitirmiş normal zamanda üretiminin tümünü satabilecek bir fabrikaya sahip Cemtaş'ı iyi düşünüp değerlendirmek lazım diyorum....

Bursa Çimento artık yeni bir aksiyon yapmalı ama bu yönetimin kendi hesabı var.. Bucim i senelerdir takip eden bir yatırımcı olarak yazıyorum bu hisse senelerce değerinin çok çok üzerinde fiyatlandı.. Kurucu ortakların bazısı rahmetli oldu diğerleri çocuk moduna geçti.. Sonra Tarman el attı ve yeni dönem başladı..Siyasetinde çok etkisi oldu neyse..Şeffaf Bucim kapalı kutuya döndü ve amerika iken rusya oldu.. Bundan sonra bana göre uyutulan Bucim artık toplanabilir hale geldi.. Bucim toplayacak herkese tavsiyem ortak modunda toplayın altı ay sonra para yapacağım diyen girmesin bile.. Bucim satılır mı satılabilir.. Yurtdışına açılır mı açılabilir ama bu yönetim varken sadece sabırla toplanır .. Unutmayalım her şirket canlı bir organizmadır ve sağlam şirketler muhakkak değerini bulur.. Bucim çok beklemiş durumda ama ucuzunda ucuzu hep olabilir.

5. 20.07.2020 tarihli açıklamamızda;"Covid-19 seyahat kısıtlamalarının halen devam etmesi nedeni ile MERCEDES BENZ TÜRK (MBT) firması tarafından yapılması planlanan saha ziyaretinin iptal edilmiş olduğu, yeni üretim hattı onayı için gerekli teknik dokümanların MERCEDES BENZ TÜRK (MBT) firması ile dijital ortamda paylaşılmış olduğu ve MERCEDES BENZ TÜRK (MBT) firmasından onay beklendiği ve yeni üretim hattı onayı sonrası bu hatta da seri üretime geçileceği ve ayrıca MAN firmasına mevcut denge çubuğu üretim hattımızdan Temmuz ayı sonu itibari ile seri üretime başlanılacağı" KAP'ta açıklanmış idi. İlgili teknik dokümanlar MERCEDES BENZ TÜRK (MBT) firması tarafından değerlendirilmiş ve yeni üretim hattı onayı alınmıştır.MAN firmasına mevcut denge çubuğu üretim hattımızdan seri üretime başlanmıştır. Çin'de başlayıp ardından Dünya'da hayatı durduran covid-19 pandemi nedeniyle azalan kamyon ve otobüs üretim rakamları, hem Türkiye'de hem de Avrupa'da tekrar yükselişe geçti. Ana sanayi firmalarının mevcut programlara göre; Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık dönemindeki üretim rakamlarının, pandemi öncesi dönemdeki gibi olacağı öngörülmektedir.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

6. muro kaptırdığı malları istiyor gelmeyince mızıkıyor hergele y.t.değildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,433
    https://i.imgyukle.com/2020/09/01/xnVYjI.jpg

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.

Sayfa 654/790 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704754 ... SonSon

Yer İmleri