Sayfa 657/789 İlkİlk ... 157557607647655656657658659667707757 ... SonSon
Arama sonucu : 6311 madde; 5,249 - 5,256 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by HAK Yazıyı Oku
    Geriye dönük yorumları okudum. Yazıldıkları zaman boyutu içinde birçoğuna hak verebiliriz.

Bugün için bakıldığında 1.131.000.0000 TL piyasa değerinde, man ve mercedese üretim yapıp iştigal alanını genişleten cemtaşın %57 ortağı,

Yerli otomobil TOGG arazisi yanında faaliyet gösteren Roda limanının %50 ortağı ve limanın bölgede 100.000 m2 nin üstünde arazisi var. Liman, depolama, vs hizmetler sunulduğu gibi liman gerisindeki arsaya çok talipli olduğu konuşuluyor.

Roda limanının sayfasından faaliyet raporuna bakıldığında 2019 yılında 9.765.000 TL kar elde ettiği ve 3.152.000 TL temettüyü 30.09.2020 den yıl sonuna kadar ödeyeceği belirtilmiş. Yani Bucim 1.575.000 TL temettü alacak.

Roda Limanın bucimin ihracatları yapıldığı gibi müşteri kapasitesi her yıl artıyor. Tofaş , şişecam, has tavuk, bunge, yayla argo, rigips alçı, borçelik, bamesa çelik, borusan mannesman,akbaşlar tekstil, fbn tekstil, karamans tekstil, candy hoover gibi global müşteriler artmış.

Cemtaşın Roda limanındaki %22 payı 18.693.000 dolara bucim tarafından 2017 sonunda alındı. O yarihte tamamına 84 milyon usd değer biçilmişti. Bugün hem kapasite hem de müşteri portföyü arttı hem de yanıbaşına yerli otomobil fabrikası geldi. Bugün tamamı ne yapar.? En kötü 100 milyon doların üstünde.

Şimdi basit bir hesapla 650 milyon cemtaş payı ile rodadan 400 milyon koyduğumuzda bucimin piyasa değeri kadar bir rakam yapıyor. Yani Bursa çimento ve diğer iştitakleri ve tüm malvarlığı 0 değer yapıyor.

Hakim hissedarların umurlarında mıdır bilmem ama fiyatlama olarak anlamsız.

Cemtaş yıllar önce bir çeyrekte olağanüstü kar getirdiği halde fiyatlamayan piyasa, oyuncu, patron bugün daha kötü bilanço ile fiyatlıyor. Cemtaşın denge mili üretiminine büyümenin ayak sesi diyenler var.

Diğer yandan geçmiş yıl karları ve yedeklerine rağmen yapılan 75 milyonluk bedelli sermaye artışı ve temettü dağıtmaması çok önemli. Kasada 260 milyon nakit yanında finansal borçlar da azalmış durumda. %70 i Tarman, gökçen , sarper ailesinde olan şirket için bir değişim rüzgarı var. İhracat payı artarken, TOGG inşaatı ve çevre ve şehircilik bakanının en büyük kentsel dönüşümü Bursada yapacağız açıklaması, teknosab inşaatı bir nebze olsa da satışlara katkı sağlar.

Tüm bunlar bundan böyle fiyata yansır mı bilinmez ama bir hikaye oluştuğu muhakkak. Patronun keyfi olmadan çok zor olsa da ortaklık yapısının sadeleşmesi , patronun yönetime geçmesi, değerli iştirak ve sağlam bilanço yapısı olumlu.

Al/sat yatırım tavsiyesi değildir.
    4 yıl önce aynı analizleri ve nedenlerini bu topikte yapıyordum: bu şirkette İ.T oldugu İSTEMEDİGİ sürece bir arpa boyu yol katetmez her genel kurula katılır veya arkadaşları gönderirdim : alsın şirketinide iştiraklerinide başına çalsın..
    elinde olupta bekleyen arkadaşlar var topikte tanıdıgım şahsen tanımam burdan yazışmalar ile diyalogumuz oldu benide iyi bilirler..
    allah herkesin gönlüne göre versin ..BOL ŞANSLAR
    ZIR-DELİ Y.T.D

2. rutubet aldı taş oldu guduBET

4. Elbet bir gün sen de gideceksin. Ama bugün, ama yarın,kimbilir belki yarından da yakın. Y.T.D

5. 25 m.de sağlam zemini bulsa 1.m çapında 40 bin fore kazık 230 bin m.küp radye temel kalan 900 küsürede bi şekil yaparlar önemli nitelikte bir satış değil ama hiç yoktan iyidir betonu kim verecek aceba fabrikaya baya merak ettim yatırım tavsiyesi değildir

6.  Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Bende geçen gün rüyamda görmüştüm bir haber gelmişti ve ertesi gün bucim 6,38 tavan olmuştu inanın bana şaka yapmıyorum gerçekten de rüyamda gördüm şimdiki fiyat ile karşılaştırıldığında bazılarına hayal gibi gelebilir ama ben ve benim gibi birçok arkadaşın maliyetlerini göz önünde bulundurursak şimdiki fiyat bedava ama yüzüne bakan yok birgün gelecek ky fırsatı kaçırdığı için dizine vuracak

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''
    28.05.2019 tarihinde gördüğüm bir rüyayı paylaşmıştım bugünkü tavan 6.38 acaba o gün gördüğüm rüya bugün mü gerçekleşecek

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,412
    Kurtuluş senin yazdığının ertesi gün vur aşağı fadıl takipte..
     Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    28.05.2019 tarihinde gördüğüm bir rüyayı paylaşmıştım bugünkü tavan 6.38 acaba o gün gördüğüm rüya bugün mü gerçekleşecek
    Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by carkos Yazıyı Oku
    Kurtuluş senin yazdığının ertesi gün vur aşağı fadıl takipte..

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.
    Fadıl istediği kadar takipte olsun 5 yıldır takip ediyor ikinci gördüğüm rüyam gerçekleşene kadar buradayım

Sayfa 657/789 İlkİlk ... 157557607647655656657658659667707757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •