Sayfa 725/791 İlkİlk ... 225625675715723724725726727735775 ... SonSon
Arama sonucu : 6325 madde; 5,793 - 5,800 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. 6 farklı temel kritere göre BUCIM değer ortalaması 5.35 TL (6 aylık bilançoya göre)

Benim hesabım (tekniğe göre) 5.40 TL

https://twitter.com/ganicyus/status/...110151/photo/1

Kaynak: Gani Gülaydın @ganicyus 27d

Benim Hesaplamam;

(dip) 1.70 TL * %80 = 3,06 en önemli direnç geçildi.

Hedef 1.70*3 (% 200) = 5.40 TL

Temel ve Teknik Hesap bu kadar nasıl net tutar.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. modernizasyon çalışması ve ihracat eksikliği sebebiyle çimento kısmı randımanlı değil buna rağmen süper kar ve bilanço açıkladı 2023 ilk çeyrekle birlikte çimento kısmında büyük bir sıçrama yaşanacak yaptığı çevreci yatırımlar zaten Avrupa da ilk tercih olmasını sağlayacak birde Ukrayna ile birlikte ihracat ağırlıklı çalışacaktır diğer çimento şirketlerinin 200-300 milyon USD lere varan borcu var buçim limanıyla cemtaşıyla akçansa Nuh çimento dan aşağı bir şirket değildir oyun büyük yani

Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    İktisat teorilerini yer ile yeksan edecek tek güç, Son Teori Bükücü '' İSMAİL TARMAN '' yazılır kısaca İT diye bahsedilir
    Ne yapabilir?
    Yasalara aykırı davranabilir mi?
    Sirketin bilançosuna nasıl zarar verebilir?
    BUCIM giderlerini şişirmesi mümkün mü?

Gecmişte yönetiminde bulunduğu sirketlerin yatırımcıları IT'den mutsuz olmuşlar.
    Sebepleri nedir?

Bazan biz yatırımcılar kısa dönemde köşe dönmeyi arzu ederiz.
    Peki bizden hisseyi alan da aynı duyguda ise. O da aynısını isteyecek.
    Devamlı kisa sürede köşe dönmek...
    Hele çimento sektöründe...
    Mümkün mü?

Alıntı Originally Posted by spyro555 Yazıyı Oku
    modernizasyon çalışması ve ihracat eksikliği sebebiyle çimento kısmı randımanlı değil buna rağmen süper kar ve bilanço açıkladı 2023 ilk çeyrekle birlikte çimento kısmında büyük bir sıçrama yaşanacak yaptığı çevreci yatırımlar zaten Avrupa da ilk tercih olmasını sağlayacak birde Ukrayna ile birlikte ihracat ağırlıklı çalışacaktır diğer çimento şirketlerinin 200-300 milyon USD lere varan borcu var buçim limanıyla cemtaşıyla akçansa Nuh çimento dan aşağı bir şirket değildir oyun büyük yani
    ARTILAR ??? - EKSİLER ???

BUCIM nerede RODA nerede?
    Çimento nakliyesi...?

Akcansa canakkale sahilde
    NUH sahilde.

Hammadde taş...
    NUH dağda tası kırıyor, yuvarlıyor, hoop fabrikaya.. öğütüp pişiriyor, borudan geçirerek gemiye akıtıyor.
    Sıfır nakliye...
    Akçansa cekmece ve canakkale nasıl?

BUCIM hammaddeyi tasiyor mu?
    Cimentoyu pişirmek için ne kullanıyorlar ? Maliyeti ne?

BUCIM karasal alanda kurulan fabrikalarla kıyaslanırsa belki avantajli, ama deniz kıyısında/yakın tesisler eğer hammaddeleri de yanlarında iseler (nuh gibi) daha avantajli.

BURSA şehri tuketimi... buçimin avantajı,

O artıyor mu?
    Var mı bir cevap?

5. İT sağ cebinden sol cebine /sol cebinde sağ cebine kendi parasını çalıyor çok yaşlandı borsadan hisse alımıyla şirketi alan abimiz eski Galata bankerlerine benzetiyorum Hiçde pas geçmez bedellilerini İroni yapıyorum gerçeklik payıda var tabiiki kasada ciddi yabancı parası var tl si var ama bedelliside var hiç unutmaz çok yaşa tarman patron

6.  Alıntı Originally Posted by Ekşioğlu Yazıyı Oku
    İT sağ cebinden sol cebine /sol cebinde sağ cebine kendi parasını çalıyor çok yaşlandı borsadan hisse alımıyla şirketi alan abimiz eski Galata bankerlerine benzetiyorum Hiçde pas geçmez bedellilerini İroni yapıyorum gerçeklik payıda var tabiiki kasada ciddi yabancı parası var tl si var ama bedelliside var hiç unutmaz çok yaşa tarman patron
    bu aşamadan sonra artık yapabileceği birşey yok 20 yılın acısını çıkaracaktır bakınız cemtaş yatırıma başlamıştı 0.80 kuruştu yatırımı bitti para basmaya başlayınca patronunda yapacağı birşey kalmadı bu fiyatlara geldi buçiminde olacağı aynı bedellilerle şunla bunla çoğunluğu ele geçirdi

7.  Alıntı Originally Posted by spyro555 Yazıyı Oku
    bu aşamadan sonra artık yapabileceği birşey yok 20 yılın acısını çıkaracaktır bakınız cemtaş yatırıma başlamıştı 0.80 kuruştu yatırımı bitti para basmaya başlayınca patronunda yapacağı birşey kalmadı bu fiyatlara geldi buçiminde olacağı aynı bedellilerle şunla bunla çoğunluğu ele geçirdi
    Çok haklısın çemtaşa yakınım bursa dayım pandemide 6 tl ler gibi idi ürün öalışmasıvardı sona gelmişti man ağır vasıtaların mercedeslerin tır ön takım rotil kollarının uygunluğunu aldı sonrası malum roket zaman zaman alıp sattım ciddi bir tahtada illem yaptım 10 tl den sonrası korktum mal taşımaktan esen kal

8. İyi akşamlar arkadaşlar,
    Çimento sektörünün en sağlam hisselerinden.
    Ayın 13 ünde TOKİ açıklaması ile birlikte çok iyi fiyatlara çıkacak. Çemtaş ve limancılık sahipliği de cabası.
    Yarın Demir Çelik hareketi sürerse burası da iyi fiyatlar görür.
    Bol kazançlar

Sayfa 725/791 İlkİlk ... 225625675715723724725726727735775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •