Sayfa 730/790 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780 ... SonSon
Arama sonucu : 6318 madde; 5,833 - 5,840 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Çemtaş ta temel verileri baz alındığında ucuz kaldı fakat asıl handikap; Çemtaş un %58 i Buçim e ait ve Çemtaşın güzel bilanço açıklaması en çok Buçim e yarar.Çemtaş Bilanço sonrası 32tl lerden 47tl ye geldi(hala cazip)Buçim yeterli tepkiyi vermedi.İktisat teoremleriyle bağdaşmayan bir durum sözkonusu.Gecikmelide olsa tepkisini verecektir şeklinde düşünüyorum.31 yıllık borsa tecrübemin bana öğrettiği en önemli çıkarım;Her hisse değerini gecikmelide olsa bulur.illaki bulur.Borsada para kazanmak için olmazsa olmaz meziyet;Doğru zamanda doğru hissede sabır,sabır,sabır.

Şunuda söylemeden geçemeyeceğim,İ.T nın geçmişi soru işaretleri barındırıyor olsada,ben yatırımlardan dolayı likidite sıkıntısı çekiyor ayrıca diğer ufak ortakların mallarını ucuza almak için hisse fiyatına müdahale etmiyor şeklinde tahminde bulunuyordum fakat şimdi şirketleri para basıyor,ortak satışlarıda tamamlandı gibi.Şimdiden sonra müdahale eder artık diye düşünüyorum.Bu saatten sonrada müdahale etmezse kendisini aklayabileceğimiz hiçbir mazeret kalmayacak.Birde hisseye kısa vadeli alıcılar gelip sert hareket yaptırdıklarında onları cezalandırmak ve para kazanmak adına satış yaparak tekrar düşürüp,altlardan yerine koyduğunu gözlemliyorum.Gözlemlerimin ne kadarı doğru? bunu sanırım zaman içerisinde anlayacağız.
    Birde hisseye kısa vadeli alıcılar gelip sert hareket yaptırdıklarında onları cezalandırmak ve para kazanmak adına satış yaparak tekrar düşürüp,altlardan yerine koyduğunu gözlemliyorum.Gözlemlerimin ne kadarı doğru?
    cok dogru , neden ? o kadar cok yaptiki bu hareketi sayisini bilmem mumkun degil , bazi arkadaslar sunu diyor ya ne kadar dayanabilir oda para kaybediyor , asla kaybetmiyor , hic birsey bilmeye gerek yok , kaybetse idi 25 seneye yakin defalarca iflas ederdi , sirketin basinda baskan olarak oturuyor , al sat ile inanilmaz para kazaniyorlar , sirketin borsa da 5 lira olmasi ile 25 lira olmasi arasinda i.t in icin degisen birsey yok , dunya borsa larinda sirketler borsa da degerleri dusunce hop oturur hop kalkar , i.t yukselince hop oturup kalkiyor neyse hisseyi tasiyan herkes icin hayirli olmasi dilegi ile

2. Tahtacı'nın dışarda blok halinde yüklü malı olanların elinden almak üzere yaptığı baskıdan başka hiçbir şey olmuyor 1 aydır. Ky sayısı ve hacmi önemsenmiyecek boyutta. Asıl olan, tahminim 5-6 kişide gayet yüklü hisse var. Min 10milyon lot ve üzerinden bahsediyorum. Bunu çözmek için uğraşıyor. Başardığı an topuklar.

3.  Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Tahtacı'nın dışarda blok halinde yüklü malı olanların elinden almak üzere yaptığı baskıdan başka hiçbir şey olmuyor 1 aydır. Ky sayısı ve hacmi önemsenmiyecek boyutta. Asıl olan, tahminim 5-6 kişide gayet yüklü hisse var. Min 10milyon lot ve üzerinden bahsediyorum. Bunu çözmek için uğraşıyor. Başardığı an topuklar.
    Mantıklı, benim de aklımdan geçti, bekledikleri yüklü bir mal olabilir yoksa bu kar ile bu endekste, bu fiyatlarda kalması imkansız.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
    Fazlaca yazdım kusuruma bakmayın yaklaşık bir yıldır bu hissedeyim.Şunuda belirtmeden geçemeyeceğim.Gentootr arkadaşında belirttiği gibi borsa fiyatının patronlar için önemi yalnızca itibar,prestij,saygınlığa önem verenler için anlamı var.Amacı al-sat ile para kazanmak olan patronlar hisse fiyatını kasıtlı olarak düşük tutarlar.Böylece hisseyi cazip bulup gelen balık sayısı fazla olacaktır.Ağlarını attığında daha çok balık avlama imkanına sahip olacaktır.Patronlar için ne zaman hisse fiyatı önemli?Ancak şirketi satmaya karar verirse satış öncesi fiyatı inanılmaz seviyelere çıkartır.İtibar,saygınlık,,prestij gibi kavramlarla işi olmayanlar için hisse fiyatının düşük olması önemli değildir.

5. Cemts'ın yeni GES yatırımı buna da yaraması lazım, şirketin çoğunluğu bunda zaten.

6. Bu tahtada olması istenmeyen yüklü bir mal olsa gerek, onu dökmeden gitemeyecek gibi, oysa gitmesi için o kadar çok sebep var ki. %45'i zaten patronda, sanırım %9 ve %6'lık payları bekliyor, bu kadarcık da kalsın artık, yukarılarıdan verirler belki.

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Bu tahtada olması istenmeyen yüklü bir mal olsa gerek, onu dökmeden gitemeyecek gibi, oysa gitmesi için o kadar çok sebep var ki. %45'i zaten patronda, sanırım %9 ve %6'lık payları bekliyor, bu kadarcık da kalsın artık, yukarılarıdan verirler belki.
    1-2 gün önce bahsetmiştim. Bu Kayserili öyle birisi ki; mantı ve makarna tabağını bile ekmek ile sünnetler getir şöyle hızlıca 7 bandına verirler belki...! Şahsen ben aynı pozisyonda olsam ve bekleme gücüm olsa benden nah alır diliyle kalaylamak zorunda kalır Ocağın üstündeki kirleri

8.  Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    1-2 gün önce bahsetmiştim. Bu Kayserili öyle birisi ki; mantı ve makarna tabağını bile ekmek ile sünnetler getir şöyle hızlıca 7 bandına verirler belki...! Şahsen ben aynı pozisyonda olsam ve bekleme gücüm olsa benden nah alır diliyle kalaylamak zorunda kalır Ocağın üstündeki kirleri
    Evet, dibini sıyırmadan gitmeyecek gibi, Cemts tavana az kaldı belki bu da biraz ivmelenir, büyük fonlar bu Kayseriliden korkuyorlar ki hisseye dalmıyorlar. Yoksa bu hissenin bu temel verilerle bu fiyatlarda olması tam komedi.

Sayfa 730/790 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •