Sayfa 737/790 ÝlkÝlk ... 237637687727735736737738739747787 ... SonSon
Arama sonucu : 6316 madde; 5,889 - 5,896 arasý.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1.  Alýntý Originally Posted by whiningman Yazýyý Oku
    Söylediklerim fikirden öte gerçekleþmiþ ve gerçekleþecek olan bir süreç. Anlaþýlmasý biraz zor bir oyun ama adam fena oynuyor. Uzman bir mali müþavire çoðunluðu ana hissede olan bir þirket nasýl yükseltilir, ana hisse nasýl çökertilir anlatsýn size.Kýsaca þunu söylersem anlaþýlabilir. Bucým önümüzdeki yýl içerisinde þuan ki deðerinin 2 katýna çýkabilir ancak cemtaþ 4 yada 5 kat olabilir. Yaþayýp göreceðiz.
    adam hakkinda hemfikiriz , bir kac kez yazdim , fena nitelikli dolandirici hic suphe yok , kayserilileri tuccar bilirdim ama bu cok b.. cikarmis yuzkarasi olmus , borsada bir cok sirkette dolap donuyor ama gordugum duydugum iki tanesi kafaya oynuyor biri bucim patronu , digeri ulker patronu ilk iki sira , neyse dedigin gibi yasayip gorecegiz yasadigimiz kadar

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
    Patron hakkýnda zaman zaman bende dahil acýmasýzca eleþtiriler yapýyoruz.Adý piyasada kötü anýldýðý için þirketleri piyasa ortalamalarýnýn altýnda iþlem görüyor çünkü yatýrýmcý gelmiyor.Bence burada biraz yanlýþ yapýyoruz.Buralarý okuyan insanlarý ürkütüyor,kaçýrýyoruz.Piyasalarda dolaþan Bu olumsuz söylemler hisse fiyatýnýn oluþumunda önemli etki yapýyor.Bu piyasa daha çok güven üzerine iþleyen piyasalar. 1,63 den alýcýsýz kapandýðý günü bile hatýrlýyorum.Amacý ucuza mal toplamak olsaydý 2.00 tl nin altýndan bolca mal toplardý.Bence yapmaya çalýþtýðý;Þirketleri iyi yönetip,büyütmek ve karlý hale getirmek.piyasa zamanla hak ettiði fiyatlandýrmalarý nasýl olsa yapar þeklinde bir yaklaþýmý var.Arada giren kýsa vadecilere göz açtýrmadýðýda bir gerçek ama orta ve uzun vadecilerle alýp veremediði yok þeklinde izlenime sahibim.Hisseye en güzel destek iyi yönetmek,karlý bilançolar açýklamaktan geçer.Piyasalar illaki hakkýný gecikmelide olsa verir.Bizlerinde patronu sürekli kötüleyip,oturduðumuz dalý kesmeyi artýk býrakmamýz lazým.Ticari hayatý baþarýlý bir insanýn þirketine yatýrým yapmak bizleri ürkütmemeli.Ankara/ulus/çýkrýkçýlar Yokuþunda manifaturacýlýkla baþlayan ticari faaliyetlerini bu noktaya getiren bir iþ adamý vizyon sahibi ve baþarýlý denektir.Hisseleri buralarda kalmaz þeklinde düþünüyorum.y.t.d
    Son düzenleme : OZDEMIR1; 25-11-2022 saat: 12:16.

3.  Alýntý Originally Posted by OZDEMIR1 Yazýyý Oku
    Patron hakkýnda zaman zaman bende dahil acýmasýzca eleþtiriler yapýyoruz.Adý piyasada kötü anýldýðý için þirketleri piyasa ortalamalarýnýn altýnda iþlem görüyor çünkü yatýrýmcý gelmiyor.Bence burada biraz yanlýþ yapýyoruz.Buralarý okuyan insanlarý ürkütüyor,kaçýrýyoruz.Hissenin 1,63 den alýcýsýz kapandýðý günü bile hatýrlýyorum.Amacý ucuza mal toplamak olsaydý 2.00 tl nin altýndan bolca mal toplardý.Bence yapmaya çalýþtýðý;Þirketleri iyi yönetip,karlý hale getirmek.piyasa zamanla hak ettiði fiyatlandýrmalarý nasýl olsa yapar þeklinde bir yaklaþýmý var.Arada giren kýsa vadecilere göz açtýrmadýðýda bir gerçek ama orta ve uzun vadecilerle alýp veremediði yok þeklinde izlenime sahibim.Hisseye en güzel destek iyi yönetmek,karlý bilançolar açýklamaktan geçer.Piyasalar illaki hakkýný gecikmelide olsa verir.Bizlerinde patronu sürekli kötüleyip,oturduðumuz dalý kesmeyi artýk býrakmamýz lazým.Ticari hayatý baþarýlý bir insanýn þirketine yatýrým yapmak bizleri ürkütmemeli.Ankara/ulus/çýkrýkçýlar Yokuþu’nda manifaturacýlýkla baþlayan ticari faaliyetlerini bu noktaya getiren bir iþ adamý buralarda kalmaz þeklinde düþünüyorum.y.t.d
    Aynen, bu durum þirketlerin bilançolarýný, büyüme performanslarýný gölgede býrakýyor maalesef, yönetim bu görüntüyü bozacak bir iki icraat yaparsa iyi olur.
    Fiyat mükemmel deðil tabi ki ama olmamsý için sebep de yok, þirket faaliyetleri iyiyse, iyi kar ediyorsa, büyüyorsa illa ki hisse fiyatý da layýk olduðu yere gider.
    Ben aðýrlýklý Cemts'dayým ama Bucim de bana güzel ve uygun geldiði için yanýna ekledim biraz.
    Yatýrým Tavsiyesi Deðildir.!!!

4.  Alýntý Originally Posted by OZDEMIR1 Yazýyý Oku
    Patron hakkýnda zaman zaman bende dahil acýmasýzca eleþtiriler yapýyoruz.Adý piyasada kötü anýldýðý için þirketleri piyasa ortalamalarýnýn altýnda iþlem görüyor çünkü yatýrýmcý gelmiyor.Bence burada biraz yanlýþ yapýyoruz.Buralarý okuyan insanlarý ürkütüyor,kaçýrýyoruz.Piyasalarda dolaþan Bu olumsuz söylemler hisse fiyatýnýn oluþumunda önemli etki yapýyor.Bu piyasa daha çok güven üzerine iþleyen piyasalar. 1,63 den alýcýsýz kapandýðý günü bile hatýrlýyorum.Amacý ucuza mal toplamak olsaydý 2.00 tl nin altýndan bolca mal toplardý.Bence yapmaya çalýþtýðý;Þirketleri iyi yönetip,büyütmek ve karlý hale getirmek.piyasa zamanla hak ettiði fiyatlandýrmalarý nasýl olsa yapar þeklinde bir yaklaþýmý var.Arada giren kýsa vadecilere göz açtýrmadýðýda bir gerçek ama orta ve uzun vadecilerle alýp veremediði yok þeklinde izlenime sahibim.Hisseye en güzel destek iyi yönetmek,karlý bilançolar açýklamaktan geçer.Piyasalar illaki hakkýný gecikmelide olsa verir.Bizlerinde patronu sürekli kötüleyip,oturduðumuz dalý kesmeyi artýk býrakmamýz lazým.Ticari hayatý baþarýlý bir insanýn þirketine yatýrým yapmak bizleri ürkütmemeli.Ankara/ulus/çýkrýkçýlar Yokuþunda manifaturacýlýkla baþlayan ticari faaliyetlerini bu noktaya getiren bir iþ adamý vizyon sahibi ve baþarýlý denektir.Hisseleri buralarda kalmaz þeklinde düþünüyorum.y.t.d
    Doðru söylüyorsunuz. Ancak, bu þirketin çok aþikar bir þekilde imagemaker lara acil ihtiyacý ortada. Umarým, bunun için modernizasyon parasýndan bir miktar ayýrýrlar. Bu iþ ticarethanesini iy ve baþarýlý iþletmesinden tamamen farklý, sanatsal bir dokunuþ þart. Ben kendi adýma önerinizi dikkate alacaðým.

5. Epeydir çok iyi hacim var, yavaþ da olsa fiyata yansýmaya baþladý gibi, haftalýk kapanýþý da buna yakýþýr yapsa anlamlý olur.

5,74 ortalama satýþ 11 milyon lotu geçkin halk yatýrým tek baþýna hissenin hakkýndan geliyor. insan gibi satýþ yapmýyor. iþi zor hissenin.

7.  Alýntý Originally Posted by magnefito Yazýyý Oku
    5,74 ortalama satýþ 11 milyon lotu geçkin halk yatýrým tek baþýna hissenin hakkýndan geliyor. insan gibi satýþ yapmýyor. iþi zor hissenin.

Alanlar kim acaba.

8.  Alýntý Originally Posted by OZDEMIR1 Yazýyý Oku
    bence yanlis yapmiyoruz neden mi ? cunki gercegi ve bunca yil yasanan , donen dolaplari konusuyoruz , sirketin durumu ortada akli basinda yatirim yapacak insanlar verileri inceliyor , ben sahsen yazarken sirketin degeri dusurmek degil bu sirkete yatirim yapacak kisilerin sirket sahibinin durumunu bilip kisa vadede !! beklenti icerisine girmemeleri , sabreden burdan para kazanmamasi mucize olur ! cok kisi gordum verileri inceleyip girip kisa vadede beklenti icinde olan ,en azindan bunu goze almalari bilmeleri iyi olur gibime geliyor , sirket zamani gelince ( partonun kafasindaki zaman ! ) bu hisseye gelen olsun veya olmasin hisse o zaman degerine gelir suphem yok , dedigin gibi uzun vade yatirim yapanlar en az bizim konustuklarimizdan haberdar ve goze almislar ve bekliyorlar , " Ticari hayatý baþarýlý bir insanýn þirketine yatýrým yapmak bizleri ürkütmemeli " sahsen cekincem yok ama ticari basari kismina katilmiyorum neden mi , yillarca yatirim yapip cook uzun yillar cok kisinin hakkina turlu enrtikalar ile girmis birinin sirketi iyi bir seviyeye getirmesi cokda ticari basari gorulmemeli bence , eger dersen bu derece soyleyip neden bunca sene bu hissede kaldin , ben hisseyi bu kisi bulasmadigi zamandan beri elimde ve uzun yillar burda yoktum , en nihayetinde bu zamana geldik , sen oyle dusunuyorsan birsey diyemem farkli dusunce olabilir gayet dogal

Sayfa 737/790 ÝlkÝlk ... 237637687727735736737738739747787 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •