Sayfa 738/790 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788 ... SonSon
Arama sonucu : 6315 madde; 5,897 - 5,904 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Alanlar kim acaba.
    4 milyon kadar bofa. diğerler 1 milyon tutmayacak şekilde dağınık.yat.fin,qnb,deniz,garanti. satışta halk 11,5 milyon, meksa 450bin, ıcbc 190 bin, 150de ufak tefek. daha bofa akşam satışına başlamadı. 5,70 ortalaması var. dünde almıştı, maliyetinin altına çekmişlerdi. bakalım nekadar devam edecekler bu duruma. biryerde inatları kırılacak.

2.  Alıntı Originally Posted by magnefito Yazıyı Oku
    4 milyon kadar bofa. diğerler 1 milyon tutmayacak şekilde dağınık.yat.fin,qnb,deniz,garanti. satışta halk 11,5 milyon, meksa 450bin, ıcbc 190 bin, 150de ufak tefek. daha bofa akşam satışına başlamadı. 5,70 ortalaması var. dünde almıştı, maliyetinin altına çekmişlerdi. bakalım nekadar devam edecekler bu duruma. biryerde inatları kırılacak.
    Teşekkürler, hesaplaşma var galiba, birileri çıkacak birileri girecek, belki de takozcular ıktır olup gittiler.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
     Alıntı Originally Posted by Gentootr Yazıyı Oku
    bence yanlis yapmiyoruz neden mi ? cunki gercegi ve bunca yil yasanan , donen dolaplari konusuyoruz , sirketin durumu ortada akli basinda yatirim yapacak insanlar verileri inceliyor , ben sahsen yazarken sirketin degeri dusurmek degil bu sirkete yatirim yapacak kisilerin sirket sahibinin durumunu bilip kisa vadede !! beklenti icerisine girmemeleri , sabreden burdan para kazanmamasi mucize olur ! cok kisi gordum verileri inceleyip girip kisa vadede beklenti icinde olan ,en azindan bunu goze almalari bilmeleri iyi olur gibime geliyor , sirket zamani gelince ( partonun kafasindaki zaman ! ) bu hisseye gelen olsun veya olmasin hisse o zaman degerine gelir suphem yok , dedigin gibi uzun vade yatirim yapanlar en az bizim konustuklarimizdan haberdar ve goze almislar ve bekliyorlar , " Ticari hayatı başarılı bir insanın şirketine yatırım yapmak bizleri ürkütmemeli " sahsen cekincem yok ama ticari basari kismina katilmiyorum neden mi , yillarca yatirim yapip cook uzun yillar cok kisinin hakkina turlu enrtikalar ile girmis birinin sirketi iyi bir seviyeye getirmesi cokda ticari basari gorulmemeli bence , eger dersen bu derece soyleyip neden bunca sene bu hissede kaldin , ben hisseyi bu kisi bulasmadigi zamandan beri elimde ve uzun yillar burda yoktum , en nihayetinde bu zamana geldik , sen oyle dusunuyorsan birsey diyemem farkli dusunce olabilir gayet dogal
    Sayın Gentootr,Borsaların kuruluş Gaye’si şirketlerin faizsiz krediye/sermayeye ulaşabilmelerine olanak sağlamaktır.Şirketlerde bundan istifade etmeye çalışırlar.Borsamızda 450 den fazla şirket var.Dürüstçe suistimal etmeden yöneten şirket patronu saymaya kalksak acı gerçeklerle yüzleşmemiz kaçınılmaz olacaktır.Demek istediğim suistimaller bizimkinden ibaret değil.Üstelik insanları ürküterek onlara zarar veriyorda olabiliriz.Millet gidip o kadar uçuk kaçık,ne olduğu belirsiz,şişmiş,içi boş hisselerin peşinden koşuyorlarki bizim hissemizin kıymeti bilinmiyor.İnandığımız hissede pozisyon almış bekliyorsak,o patronu/hisseyi kötülemek bana kendimizle çelişki gibi geliyor.1989 yılından beri borsaya yatırım yaparım.Bu piyasalarda para kazanabilmek adına Ekonomi bölümünü okuyup mezun oldum.Yorumlarımın temelinde iktisat teorilerinin olduğunu vurgulamak adına bunu belirtiyorum.Hisselerin piyasa fiyatını etkileyen önemli etkenlerden birisinde piyasada patronun nasıl tanındığıdır.Vadesi için yorum yapamam fakat önümüzdeki yılların kazandırma potansiyeli yüksek olan hisselerinden birindeyiz.Aradığınız kriterlerde patron/yönetici bulmak bizim piyasalarda sıkıntılı.Demek istediğim bundan ibaret.Saygılar

4.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Sayın Gentootr,Borsaların kuruluş Gaye’si şirketlerin faizsiz krediye/sermayeye ulaşabilmelerine olanak sağlamaktır.Şirketlerde bundan istifade etmeye çalışırlar.Borsamızda 450 den fazla şirket var.Dürüstçe suistimal etmeden yöneten şirket patronu saymaya kalksak acı gerçeklerle yüzleşmemiz kaçınılmaz olacaktır.Demek istediğim suistimaller bizimkinden ibaret değil.Üstelik insanları ürküterek onlara zarar veriyorda olabiliriz.Millet gidip o kadar uçuk kaçık,ne olduğu belirsiz,şişmiş,içi boş hisselerin peşinden koşuyorlarki bizim hissemizin kıymeti bilinmiyor.İnandığımız hissede pozisyon almış bekliyorsak,o patronu/hisseyi kötülemek bana kendimizle çelişki gibi geliyor.1989 yılından beri borsaya yatırım yaparım.Bu piyasalarda para kazanabilmek adına Ekonomi bölümünü okuyup mezun oldum.Yorumlarımın temelinde iktisat teorilerinin olduğunu vurgulamak adına bunu belirtiyorum.Hisselerin piyasa fiyatını etkileyen önemli etkenlerden birisinde piyasada patronun nasıl tanındığıdır.Vadesi için yorum yapamam fakat önümüzdeki yılların kazandırma potansiyeli yüksek olan hisselerinden birindeyiz.Aradığınız kriterlerde patron/yönetici bulmak bizim piyasalarda sıkıntılı.Demek istediğim bundan ibaret.Saygılar
    aynen oyle , bende oyle dusunuyorum , yukarilardada dedim bu hissenin degerinin fakindayim ortada zaten , belki sadece gayrimenkul kiymetlemeleri yaniltici olabilir , "önümüzdeki yılların kazandırma potansiyeli yüksek olan hisselerinden birindeyiz. " hic suphesiz "piyasa fiyatını etkileyen önemli etkenlerden birisinde piyasada patronun nasıl tanındığıdır " tam da demek istedigim bu ve bu yillarca boyle ( uc bes degil 20 yildan fazlazla )bu piyasada bu kisi yuzunden 20 yildir surunuyor DU , ama artik oda surundurmekde zorlaniyor , yine dedigim gibi paralel dusunuyoruz sadece su i.t ( ismail tarman ) olayi , neyse iyi olur insallah diyelim , ama gozlemledigim yine yukarilarda soyledim , bu hacimler bu kadar yatirimci bu hissede yillarca yoktu bu iyiye isaret zaten , bundan dolayida zorlaniyor dedigim gibi

5. spekülatif işlem yapan 4 kişi ceza almış, cap haberlerinde

6.  Alıntı Originally Posted by Gentootr Yazıyı Oku
    spekülatif işlem yapan 4 kişi ceza almış, cap haberlerinde
    Gözümüz Aydın olsun. Sevindim belki önündeki engeldi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
     Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Soyadları TÜRKKAN olan dörtlü aile/akraba çetesi bunlar.3 ay men cezası verilmiş.Aylardır hisseyi yukarıdan verip aşagıdan tekrar alan ekip bunlar olsa gerek.Tahtayı soyuyorlardı.Sanırım patronun günahını almışız.Neyse oda sahipsiz bırakmasaymış diyorum.Umarım bundan sonra artık daha güzel hareketler görürüz.

8.  Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Vay be, daha neler göreceğiz, ama çok iyi oldu bu ceza, para cezası da verselerdi keşke.
    Üç beş yatırımcı kalmış zaten onları da yemeye çalışıyorlar, umarım istikrarlı bir çıkış yapar artık, kimse artık tahta bozmaya cesaret edemez.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 738/790 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •