Sayfa 517/790 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon
Arama sonucu : 6315 madde; 4,129 - 4,136 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

sadecev 5 kurum satmış

vakıf gerçektende sasırttı.

2.  Alıntı Originally Posted by Hasanoğlan Yazıyı Oku
    BURSA ÇİMENTO PİYASA DEĞERİ (USD)= 70 MİLYON

CEMTAŞ (BUCİM PAYI .58 x87 MİLYON USD)=50 MİLYON

RODA (84 MİLYON/2= 42 MİLYON USD) = 42 MİLYON

BURSA BETON VE ÇİMENTO NUN HİÇ DEĞERİ OLMADIĞINI VARSAYSAK BİLE 22MİLYON DOLAR NEREDE

BU 22 MİLYON DOLAR BİLE 1.30 TL MEVCUT FİYATIN ÜZERİNDE OLMALI.YANİ 5.35 TL

SANÇİM İN 3/2 Sİ KADAR KAPASİTEYE SAHİP OL BİLECİK YERİNE BURSADA OL.SANÇİM İN NE ÇEMTAŞI NE RODASI VARKEN BİRDE DAHA DÜŞÜK KAPASİTEYE RAĞMEN 290 MİLYON DOLARDAN SATILSIN ,

OLACAK İŞ DEĞİL

BUNU YAPANLARI TOPRAKTA KABUL ETMEZ.YTD
    Şu gibi yazılar burada yayınlandıkça bize çok şey müstehak.Tamam Allah razı olsun gerçekleri yazmışsınız.Ancak karşınızdaki patron tam bir al.........Siz yazdıkça bize çok daha mal kilitleyecek bunlar.Mal milletten alamadıkları müddetçe bize mal kilitlemeye devam edecekler.Allah belalarını versin hemen her hafta azda olsa alıyorum.Bu senette bu tür yorumlar yayınlanmaya başladımı adamın ortak satışı hemen geliyor.Bize göre hisse diyoruz şu fiyatta olması gerekir.Tek yaz.Ver milletin eline.Karedeş büyük şehirde ,rakibi olmayan bir hisse diye yaz.Ver elimize.Sat bakalım ben ufak ufak almaya devam edeceğim.Beklerim.1-2 YIL DAHA.Nasıl olsa eninde sonunda istediğimiz yere gelecek.Yalnız şu 31-alış 31 satış kademelerinden vazgeç.Senin gibi zengin bir adama bu yakışmaz.Y.T.D.

3. o satan kişiye sormak lazım ,sen bu malları kaçtan aldında bu fiatlardan yüzbinlerce lot satıyorsun...
    sağ cebinden sol cebine aktardı....işte sen satmasanda ben satıyorum izlenimi veriyorlar,bunların yatacak yerleri yok,toprak kabul etmeyecek bunları...gerçi tüm tahtalar böyle...onbinlerce küçük yatırımcının sermayesini *** ettiler...
    küçüklerde para yok,tahtayı düşürenlerde para var onlarda alıcısı olmayan tahtalarda kendi kendilerine vererek aşağı çekiyorlar....
    güzel ülkemin ve güzel insanlarının düştüğü hale bakın...yazıklar olsuuunnnn..
    YTD

4. bugün oldukça ilginç işlemler olmuş ..?
    bucım 3.54 % 7,57 - ve işlem hacmi oldukça yüksek
    cemts 4.99 % 4.22 -
    ekonominin durumu zaten bozuk söz etmeye bile gerek yok yatırımcı gündemi takip etmek zorunda..?
    spek ve yönetim ortak hareket ediyor kanısındayım bu gibi zamanları iyi degerlendirirler ve degerlendiriyorlar..
    bu gibi zamanlarda yatırımcı bir türlü öngörüde bulunamaz çünki satışlar genele yayılmış durumda 2008 kriz,i bile daha farklı bir durum var ortada 2008 sonrası ab ve abd piyasaya yüklü miktarda sıcak para aktardı burdan nemalanan ülkeler yatırıma ve üretime yönelirken bizler üçbeş yandaşa ve saray kurduk ve eldeki fab bir bir özelleştirme adına sattık 60 milyar $ elde edildi koca T.Ç dönemleri içinde 1923 ten 2003 yılına kadar toplam ülke borcu 129 milyar $ iken 16 yılda bunu 3 katlayıp 4.68 milyar $ çıkarttık
    merkez bankasında 120 milyar $ rezev var diye övünürken şimdi 22 milyar $ düştügünü görüyoruz..
    $ daha fazla yukarı gitmemesi için yapılan tl ve $ oprasiyonları budefa bist hisselerine satışı getirdi tl bulabilmek için..
    buna istanbul seçimleri iptali veya yeniden yapılması kararı tuz biber oldu bugün açıklamaları okudugumda ysk kendini yok saymış durumda ..
    gelelim BUCIM,e..?
    %30 için 300 milyon $ teklif edilmiş diye bir fısıltı dolaşıyordu bu fısıltı haber ile bucimde sert satışlar olmaya başladı ve ensonda bugün nerdeyse %8 eksi kapattı..belkide son satışlar veya kapalı kapılar arkasında yapılan anlaşmalardan kaynaklı olabilir..
    hiçbir zaman zarar açıklamayan bir şirket olan bucim için ne alaka demek lazım..
    yine fısıltı haberi dogru kabul edersek BUCIM degeri yaklaşık 1 milyar $ denk geliyor ..?
    1x6=6 milyar tl ederki sermayeye böldügümüzde hisse degeri 60 tl gelir..
    ortada büyük bir pasta var fakat kimseye bir kaşık vermek istemeyen spek İT ve GÖKÇEN var ..
    hisseyi satmayı hiç düşünmedim duruma görede alıma devam edecegim zarar varmı var satmadıgım sürece zarar sadece maliyette olacak elbet bunu ir karşılıgıda olacaktır:ortaklara bol şanslar
    ZIR-DELİ Y.T.D

5. Her şey güzel mi olacak yoksa çok güzel mi olacak bilmem . Lakin yatırımcının durumu malum. Hissede bu fiyattan bile geri alım olmadığına göre bu işin faili malum. Hissede agresif satıcı olan vakıf yatırım bence emeklilik fonu.
    Hiç kimse bu kadar alçakça kendi malını vermez.

61 milyon dolar.

Iptal edilmeseydi çed 120 milyon dolar kapasite artırımı yapacak olan bucim değil miydi.

Adam taşıdı taşıdı bu fiyattan mı , böyle bir piyasada malı çıktı.
    Emeklilik fonundan mal gerçek sahibine geri döndü.

Bu emeklilik fonu na hem zarar ettirildi hem de eşşek gibi malı taşıtarak maliyet (paranın maliyeti) yükletildi.
    Muhtemelen emeklilik fonunda kalan 1 500 000 lot mal da satılacaktır.
    Bumalı kredili taşıyan olmayacağına göre başka satıcı da olmaz.

Operasyon tamamlanınca küçük yatırımcı uyanmadan fiyat itinayla yukarı çekilirken 3.5 tl den almayan 4 -5 tl den nasıl olsa hiç kimse almaz.
    Dahası tekrar düşünce geri alabileceğini düşünüp satış yapan bile olabilir.böylelikle toplanabilecek tüm mal toplanır. Sonrasında mal gerçek sahibine kavuşunca operasyon başlar.

Hayırdır inşallah.
    Ytd

6. Bir eğitimci olarak bu kadar zamandır bekliyoruz.Geçen hafta bir açıklama yaptılar.Şu kadar şirketimize teklif geldi diye.Araba param pul oldu.nereye kadar bu düşüş.Bütün samimiyetimle söylüyorum.2002 DEN BERİ ALIR SATARIM.Herkese her zaman söylerim.Borsanın en sağlam kağıdıdır diye.Ancak geçen hafta bir kardeşime tavsiye ettim.Şu hisse fiyatı bir günde yaklaşık %8 düşüyor.ne oluyor böyle bursa çimento.Geçenlerde yazılan satılacak teklifi yalanmıydı.Yalan haber yapanları paramızı pul edenleri allahım cezalandır.Lanet olsun böyle adamlara.Birde eğer dün satanı kimse atip etmesini istiyorum mali şubenin.Ş................. Dolara geçiş yapmak için satış yapmış olabilir.DAHA ÇOK YAZACAK ŞEY VAR.HER ŞEY İTİBARDIR.Y.T.D.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,419
    Her şey itibar bizler ne düşünüyoruz saygın dürüst itibarlı iş adamları uzun süredir (15 yıl) hisse elimde (ben flimin sonunu bekliyorum) bunlarda ne saygınlık ne dürüstlük nede itibar gördüm izledim (i.t ve Gökçen) bunlar üç kuruşa beş takla atacak çapsız ucuz kişiler her şey gönlünüzce olsun selametle

8. HANGİ ÇİMENTOYA BAKARSANIZ BAKIN HİÇBİRİ BENCE BUNDAN KARLI DEĞİL.Ancak ne oluyorda böyle 4500 lerde satılacak haberini yay kim yayıyorsa milletin eline ver.O harekette Allahtan ben almadım.Gel görki çimentolar içerisinde en değersiz hisselerden biri.Bize kibraca beklemek,sabretmek yakışır.Mükafatını sonra alırız.Hangi hisseye bakarsan bak aynı dert yanma.N eoluyoruz böyle.Y.T.D.

Sayfa 517/790 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •