Sayfa 552/790 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 6314 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by carkos Yazıyı Oku
    Bedellide İT.İN ödeyeceği 50 milyon hissede 35 trilyon Gökçenin ödeyeceği 17 milyon hissede 12 trilyon diğer dışarıda olan hisseler belli ellerde toplanmış vaziyette aslında yeniden değerleme ve geçmiş yıl karlarından yanına bedelsiz eklene bilirdi son kozlarını oynuyor Bedelliden korkan it sürüsüne malı teslim edicek diye hesap yapıyor..ama yemezler şeref yoksunları.....
    çok dogru biraz bilançoyu okuyan kişi ortadaki oyunu görür..?
    kayıtlı sermaye tavanı 500 milyon tl
    105 + 75 = 180 milyon sermaye olacak :geriye 320 milyon kalıyor kalanı bedelsiz derse şaşırmam..?
    2018/12 aylık bilançoda ise 60 milyon yedek akçe ayrılmış geçmiş yıllardan kalan nakit 265 milyon ve toplam 325 milyon demektir..
    2019/6 aylık bilançoda ise yedek ve geçmiş kar oranı toplamı 422 milyon yapılacak bedelli ile 500 milyon tamamlanacak ..
    benim beklentim bu gidişle adamlar bedelliye katılmayacak olanlarıda toplayıp hisseyi olmadık yerlere taşıyıp sonrasında bedelsizi yapıştırmak diye düşünüyorum..halep orda ise biz burdayız İ.T sonuna kadar bekleyecegiz..

kayıtlı sermaye tavanı 2023 kadar geçerli ..?
    Son düzenleme : sulzer; 20-10-2019 saat: 14:16.
    ZIR-DELİ Y.T.D

2.  Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    13,04,2019 tarihinde Bloomberg Tv 'de Ünlü&Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut ÜNLÜ 'nün Röportajını paylaşmıştım bugün Batı Çimentoya bir haber geldi batı sökenin % 75 hisesinin satışı için Ünlü&Co yetkilendirilmiş, darısı başımıza bellimi olur bakarsın bizim patron bucimi satıp Batı sökeyi alır nede olsa Batı sökenin % 8,51 elinde bulunuyor. yıllar önceki bir röportajında orta ölçekli bir çimento fabrikasına tek başına sahip olma hedefi vardı, yıllardır bucimde istediğini tam olarak yapamadı inşallah kendisinide, bizide kurtarır

https://www.borsagundem.com/haber/ba...iliyor/1414156

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''
    Aylar önce bu paylaşımı yapmıştım bana cevap olarak biri yorum yapmıştı İsmail TARMAN Batı Sökeyi kendisine değil BUcim'e aldırır diye bir cevap yazmıştı ancak o yorumu bulamadım Emin değilim ama sayın Sulzer siz olabilirsiniz

Şimdi Bedelli sermaye artış miktarı ve kasadaki parayı hesapladığımızda acaba sorusu insanın aklına geliyor

BU hafta içersinde SPK'ya başvuru yapacaklar bakalım bu sermaye artışında elde edilecek parayı nerede kullanacaklarını belirtecekler bir bakmışsın rodanın kalan % 50 alır
    Yıllardır burada hepimiz sürekli senaryo yazıyoruz ama bir türlü tutturamadık ama her ne pahasına olursa olsun bu filmin sonunu görmeden satmak yok

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''

3. Nuh çimento bile gidiyor bu ..... yoksunu elinden geleni ardına koymuyor

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bucim bilançosundaki dönen varlıklar borç yapısı eğer bedelli sermaye artırımı gerektiriyorsa sözün bittiği yerdeyiz. Sermayeyi bedelsiz olarak 500 milyon yapabilecek durumda, lakin bedelli açıkladı. İç kaynaklarda parayı kullanmadan bedelli. Biz bu bedeli de öderiz. İ T in hisse oranını artmasına gönlümüz razı olmaz.

5. sn:KURTULUŞ
    yazınıza cevap verdimmi diye geçmiş yazıları inceledim ve birşey bulamadım..
    İ.T zaten tarman çimento diye bir şirketi var almak isterse de alır elini tutan yok ..
    BUCIM ve CEMTS sonu ne olacak ben buraya bakıyorum her iki hissedede operasyon devam ediyor ..
    ZIR-DELİ Y.T.D

6. Kızmayın lütfen.Sevinin.
    Neden mi?
    Şirketin bedelli sermaye arttırımına ihtiyacı olmadığını hepimiz görüyoruz.
    Peki,Tarman bedelli için kendi çimento şirketi ile beraber 33,804.000 TL yi kendi cebinden BUCİM'in kasasına neden koyacak?
    Çünkü,Tarman Agyo'da 2 kez bedelli yaparak malı bedava nasıl toplandığını gördü.Çünkü bedelliye kadar katılmak istemeyenlerin malını ucuza kapatacaklar.Çünkü,bedelli gerçekleşene kadar tek Allahın kulu mal almayacak. Sadece satacaklar.
    İşte bu yüzden sevinin.Çünkü bu operasyonların anlam ve amacı büyük.Bu operasyonlar Tarmanlara ne sağlıyorsa bize de sağlayacak.Yeter ki biz de ortak olmasını bilelim.
    Bu arada Güneş Sigorta'da yapılan bedelliyi bir inceleyin.Bedelli açıklanır açıklanmaz senet 1,45 den 0,97'ye kadar düştü.Vakıbank büyük malı olanların bedelliye katılımını bir yerde engelledi.Bedelliden sonra bakın Güneş sigorta ne oldu.

7. Bilen birisi cevaplarsa sevinirim 5 bin lot için ne kadar ödemem lazım ? Birde ödeme için son tarih belli mi ?

8.  Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Bilen birisi cevaplarsa sevinirim 5 bin lot için ne kadar ödemem lazım ? Birde ödeme için son tarih belli mi ?
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/793813

hesaplama aşağıdaki gibi olabilir.
    1x70,10690/100x1000=701,069 x 5=3.505,345 TL (~3.505 TL)

Adamlar hem suçlu hem güçlü derler ya...hem bedelli açıkladılar hem de aşağı yönlü bir hareket niyetleri var gibi- dünkü kapanışta ayıp ettiler.

Ytd.

Sayfa 552/790 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •