Sayfa 741/790 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751 ... SonSon
Arama sonucu : 6316 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
     Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Cemts'ın %57'si, Roda Liman, beton ve çimento fabrikasına sahip, normalde Cemts'dan kat be kat gitmesi lazım ama sanırım sermaye büyklüğünden dolayı biraz hantal kalıyor. Açıkçası bu f/k ile fazla sürünmemeli her iki şirket de.
    1.Çimento şirketleri genelde seçim öncesi hisseleridir.
    2.Yatırımları bitme noktasına yaklaşan hisselerde pozisyonlar alınmalar başlar.Hele birde yatırımlarını borçsuz tamamlıyorsa,yemede yanında yat tabiri kullanılır.
    3.En büyük ihracat yaptığı ülke Ukrayna olunca,savaşın hız kesmesinin dahi hisseyi hareketlendirmesi beklenir.
    4.Yılların primsiz kalan hisselerinden oluşu,sektör ortalamalarının altında temel verilere sahip olması ayrıca hisseye yatırım yapmamın başka bir gerekçesi.
    5.Bu yatırımların getirisi olmayacak olsaydı şayet;patronun kendisi böyle bir karar almaz,Cebinden bu kadar parayı sermaye arttırımı kanalıyla şirkete koymazdı.
    Kısaca beklentilerimin temelinde yatanları açıklamaya çalıştım.Piyasanında farketmesi ve benim gibi düşünenlerin sayısının artması dileğiyle.y.t.d

2.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    2.Yatırımları bitme noktasına yaklaşan hisselerde pozisyonlar alınmalar başlar.Hele birde yatırımlarını borçsuz tamamlıyorsa,yemede yanında yat tabiri kullanılır.
    3.En büyük ihracat yaptığı ülke Ukrayna olunca,savaşın hız kesmesinin dahi hisseyi hareketlendirmesi beklenir.
    4.Yılların primsiz kalan hisselerinden oluşu,sektör ortalamalarının altında temel verilere sahip olması ayrıca hisseye yatırım yapmamın başka bir gerekçesi.
    5.Bu yatırımların getirisi olmayacak olsaydı şayet;patronun kendisi böyle bir karar almaz,Cebinden bu kadar parayı sermaye arttırımı kanalıyla şirkete koymazdı.
    Kısaca beklentilerimin temelinde yatanları açıklamaya çalıştım.Piyasanında farketmesi ve benim gibi düşünenlerin sayısının artması dileğiyle.y.t.d
    Aynen katılıyorum. Son yatırımları ile Borsadaki en iyi ve uygun fiyatlı çimento hissesi oldu.
    Bol kazançlar dilerim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
     Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Bucim de butun gostergeler pozitif ancak tek engeli tahtada cok yuklu miktar mal(530milyon lot) var. Tahtası çok ağır İt parmaklamaz ise kaplumbağa gibi ilerler. kendisininde kısa vadede (6 ay) fiyatının cokta umrunda olacagını dusunmuyorum
    530 milyon lot,5,65 tl den işlem gören hisse için bence düşük bir rakam.56.000 tl deki hisseden 1.000 Lot alanlar bundan 10.000 lot alabiliyor.Bence birazda böyle düşünmekte fayda olabilir.

4. Mehmet Aşçıoğlu isimli borsa yorumcusu geçen hafta bucim i beğendiğini ve yıl sonu karının sermayesi kadar olabileceğini belirtti.
    Yenileme Yatırımları bitmek üzere, 2023 ilk üç aylıkta ilk olumlu sonuçları alacağız.

5. Çimentolar genel olarak Bugün düşüşte.bucimin gevşemesi resmen alış fırsatı verdi. Bu kez satış için acele etmeyeceğim.

6.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Evet artısı çok fazla olan bir şirket, bir de şu kumarbazlardan temizlenirse önü açık.
    Bugünkü hareket tam fiyasko, endeks de çok iyiyken hem de, belki de tahtada sıkışan 4'lünün poz kapatmasından dolayıdır bugünkü düşüş, satışa yasaklama yok galiba, açığa satış deniliyor.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

7. Çemtaşın bucime göre hareketli olması sosyal medyada reklamının iyi yapılmasından dolayı bir hissenin iştiraki prim yapacak kendisi düşecek bucim hariç bunun hiçbir şekilde mantıklı bir açıklaması yok işte ben bu tezat durumu gördüğüm için buradayım ve nasip olursa sonuna kadarda bekleyeceğim etrafımda bulunanlardan kime bucim aldırdıysam herkes bir mühdet sonra bucim hareketlerini görünce lanet olsun böyle hissemi olur satıp arkalarına bakmadan kaçıyorlar ama gözlerinide bucimden alamıyorlar bucimde göz var nazar var bucimde ne olacaksa hiç kimsenin beklemediği bir anda olacak o zaman herkes dizine vuracak
    Benim yaptığım gibi bucim hisselerini aktif olmayan yatırım hesabınıza atın bakmayın başka bir yatırım hesabından bir miktar para ile farklı hisselerde al sat yaparak kendinizi avutun
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

8.  Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Çemtaşın bucime göre hareketli olması sosyal medyada reklamının iyi yapılmasından dolayı bir hissenin iştiraki prim yapacak kendisi düşecek bucim hariç bunun hiçbir şekilde mantıklı bir açıklaması yok işte ben bu tezat durumu gördüğüm için buradayım ve nasip olursa sonuna kadarda bekleyeceğim etrafımda bulunanlardan kime bucim aldırdıysam herkes bir mühdet sonra bucim hareketlerini görünce lanet olsun böyle hissemi olur satıp arkalarına bakmadan kaçıyorlar ama gözlerinide bucimden alamıyorlar bucimde göz var nazar var bucimde ne olacaksa hiç kimsenin beklemediği bir anda olacak o zaman herkes dizine vuracak
    Benim yaptığım gibi bucim hisselerini aktif olmayan yatırım hesabınıza atın bakmayın başka bir yatırım hesabından bir miktar para ile farklı hisselerde al sat yaparak kendinizi avutun
    Yatırım Tavsiyesi Değildir
    Az kaldı, biraz sabır. Hissemizde herşey güzel olacak��

Sayfa 741/790 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •