Sayfa 692/790 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742 ... SonSon
Arama sonucu : 6316 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. Borsaya hayli yeni yatırımcının girdiği bilgileri var.Var da bunlar ne alıyorlar ?Bunlar dandik dundik senetlere mi dalıyorlar? Kardeşim sen BUCİM'in potansiyelini,RODA'sını Cemtaş'ını,bizzat devasa kendi fabrikasını ve devam eden modernizasyon yatırımını bilmiyorsan borsada işin ne?Millet tyo'lerle para kazanmaya çalışıyor.
    Yatırım ciddi iştir.Yatırım yapacaksan işletmenin kapı kollarına kadar inceleyeceksin.
    İşte biz inceledik ve BUCİM'de ısrar ediyoruz.Bana göre senet 1/5 fiyattan işlem görüyor.Tabi bu sadece benim naciz fikrim.Al sat yat demiyorum Sana kalmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,419
    Behzat bedelli yolda nasıl olucak.%77 //%177 bedelli yaptı. vade uzun yatırım tutarı 90 mly £ zamanı daha var gibi.
     Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Borsaya hayli yeni yatırımcının girdiği bilgileri var.Var da bunlar ne alıyorlar ?Bunlar dandik dundik senetlere mi dalıyorlar? Kardeşim sen BUCİM'in potansiyelini,RODA'sını Cemtaş'ını,bizzat devasa kendi fabrikasını ve devam eden modernizasyon yatırımını bilmiyorsan borsada işin ne?Millet tyo'lerle para kazanmaya çalışıyor.
    Yatırım ciddi iştir.Yatırım yapacaksan işletmenin kapı kollarına kadar inceleyeceksin.
    İşte biz inceledik ve BUCİM'de ısrar ediyoruz.Bana göre senet 1/5 fiyattan işlem görüyor.Tabi bu sadece benim naciz fikrim.Al sat yat demiyorum Sana kalmış.
    Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.

3. Olağanüstü genel kurul yapıldı kayıtli sermaye tavani 2,5 milyar TL.ye çıkarıldı, kasım ayı içinde bedelli sermaye artirimi bekliyorum şahsi düşüncemdir, Ayrıca Istiraki Cemtaş 169 milyon TL.süper kar açıkladı, Cemtaş'ın %58 i Bucimin,
    BUCİM yakında bilanço açıklar, çok iyi bir bilanço bekliyorum, Teb bugün iyi mal aldı tahtadan, iyi şeyler olacak inşaallah,
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Akılın yolu asla şaşmamalı !
    Bugünkü dolar kuru ile BUCİM'in iştirakleriyle toplam piyasa değerini hesapladınız mı? 198 Milyon USD.
    Diğer küçük iştirakleri bırakın kenara.Roda ile Cemtaş'ın da değeri içinde devasa çimento fabrikası 198 milyon dolar ha !!!!!!..
    Yatırımlarını bitiren Roda para basıyor.Cemtaş para basıyor.Yatırımlarını tamamlayacak olan Bucim maliyette rekabet eder hale gelecek.
    Yaptığım kaba ve mütevazi hesaba göre Bucim'in iştirakleriyle değeri 1 Milyar USD.Yani bugünkü piyasa değerinin beş katı.
    Şu an ortaklar mal toplama peşindeler.Dilenci gibi tahtaya alış yazarak mal bekliyorlar.insan hayret ediyor;günlerdir buralardan ne topladın da hala burada tutuyorsunuz? Bu kadar aptallık olur mu? açgözlülüğü cabası.
    Genç olsaydım,ömrüm olsaydı tüm birikimimi BUCİM'e yatırırdım.Yatırım tavsiyesi olarak almayın lütfen.

5.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Akılın yolu asla şaşmamalı !
    Bugünkü dolar kuru ile BUCİM'in iştirakleriyle toplam piyasa değerini hesapladınız mı? 198 Milyon USD.
    Diğer küçük iştirakleri bırakın kenara.Roda ile Cemtaş'ın da değeri içinde devasa çimento fabrikası 198 milyon dolar ha !!!!!!..
    Yatırımlarını bitiren Roda para basıyor.Cemtaş para basıyor.Yatırımlarını tamamlayacak olan Bucim maliyette rekabet eder hale gelecek.
    Yaptığım kaba ve mütevazi hesaba göre Bucim'in iştirakleriyle değeri 1 Milyar USD.Yani bugünkü piyasa değerinin beş katı.
    Şu an ortaklar mal toplama peşindeler.Dilenci gibi tahtaya alış yazarak mal bekliyorlar.insan hayret ediyor;günlerdir buralardan ne topladın da hala burada tutuyorsunuz? Bu kadar aptallık olur mu? açgözlülüğü cabası.
    Genç olsaydım,ömrüm olsaydı tüm birikimimi BUCİM'e yatırırdım.Yatırım tavsiyesi olarak almayın lütfen.
    Maliyette rekabet eder hale gelecek demişsiniz. Şu an rekabet edemediği ve asıl iş kolu çimentodan düşük kar ettigi düşüncesinde misiniz?

6. senelerdır bılırım ıyı kagıt ucuz kagıt derler ama patronuna bakan yok yıne tarman var acın bakın bakım 10 senede napmıskı sımdı yapcak

7. 9 Kasıma kadar bilanço gelecek, bundan öncekiler hep sabah 06-07 saatlerinde Kap'a düşmüş, buda öyle olur herhalde, iyi bir bilanço bekliyorum, Çemtas iyi kar acikladi ve bu kâr konsolide bilançoda yer alacak,
    Yatırım tavsiyesi değildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
    Matriks Bilanco
    @MatriksB
    ·

BUCIM Konsolide 2021/9 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 279576078 Yıllık Değ%:192 #BUCIM
    Ana ortaklık payı..208.047.276......(Haz.21/143.057.537)
    Piyasa Değ.=1,990,000,000
    F/K=8.81
    PD/DD=1.67
    PD/EFK=5.79
    EV/EBITDA=4.34
    Nakit=360,277,199
    Finansal Borç=52,472,338
    Net Tic. Alacak=334,772,893

Sayfa 692/790 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları