Sayfa 776/790 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786 ... SonSon
Arama sonucu : 6316 madde; 6,201 - 6,208 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. Çemtaş bilançosu;

82.657.530 tl kar yazmış.

Net parasal pozisyon kaybı;

-734.519.900 tl

Bucim ede yansıyacak haliyle
     Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Karşılaştırma yapılmaya uygun şirketler değil. İllada karşılaştırmak istersen Afyonu seç. Ama nafile her firmanın kendi hikayesi olur. Ben şahsen kıyaslama yapmam. Mesela finansal batık adı gibi baticim ( basiretsiz yönetimin elinden aldılar anahtarları ) ) neyse hikayesi uzundur. Btcim in 790 dönüm İstanbul�un taksimi denilebilecek yerde arsası fiyatlandı. Malum konut yapılacak Çiftay inşaat seçimi bekliyor. Bence şirkete, spk ya ve cimere sende bir şeyler yazıp gönder kap haberlerini yetersiz ve eksik buluyorum diyerek. Yoksa bizde şirketin ederi belli kıyas yapmaya gerek yok. Emin olun bu hissede tahtacı bile yok. 3 kuruş parası olan spek kafasına göre alttan üsten para kazanıyor. Benim gücüm biraz olsa silerim oynayanı ama maalesef yok. İşin acı tarafı velevki param oldu ve kendisini tahtacı sanan zatı muhteremi sildim diyelim.Bunu yine yapamam çünkü, taşıma durumum olamaz çok maliyetli olur. İT ve tarman grubu kendisi sahip çıkmıyor ki ben nasıl sahip çıkayım.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,421
     Alıntı Originally Posted by carkos Yazıyı Oku
    Keşke haberler ile bizim isteklerimiz ile hareket etse ..i.t planını sadece kendi bilir..tecrübe ile sabittir...

SM-M346B2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bilanço düşmeden yeni pozisyon açılması risk taşır...

3. Sn.whiningman sizi bilmem fakat ben 2010 yılından beri daha tarman çogunluk hisseleri el gecirmemisti(%25 i vardı elinde)bucim yatırımcısıyım.Vede her zaman batı çim.ile kıyas yaptım.Zaman zaman girdim çıktım 10 sene elimde tutmuslugum vardır.

Şuan full bucim deyim.Ceo şu bile eskiden tarmanın sattığı konya çimento nun ceo su Gilbert Nadda.Boşa ceo yapmadı şirketine diye düşünüyorum. Konya cimentoyu lafarge ye sattı.Belki bir umut bucim de aynı kaderi paylaşır.Hayırlısı .Umut fakirin ekmeği ye Mehmet misali;)
    Önce hayalini kur sonra gerçek olsun;)

4. Borsada kötü haber bana göre iyidir.
     Alıntı Originally Posted by carkos Yazıyı Oku
    Bilanço düşmeden yeni pozisyon açılması risk taşır...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,421
     Alıntı Originally Posted by Tentirdiyot Yazıyı Oku
    Borsada kötü haber bana göre iyidir.

Pekii i.t bildiğiniz doğruları yeniden yazar..

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir...

6. Benden bu kadar dahada yazmayacağım burada.Tunelin ucu ışık.Işıgı görünce belki merhaba derim.Hoşçakalın.Herkese iyi kazançlar.

7.  Alıntı Originally Posted by Tentirdiyot Yazıyı Oku
    Benden bu kadar dahada yazmayacağım burada.Tunelin ucu ışık.Işıgı görünce belki merhaba derim.Hoşçakalın.Herkese iyi kazançlar.

Her seferinde tunelin ucunda ışık göründü diye seviniyoruz ama maalesef karşı yönden gelen makinistliğini İsmail TARMAN'nın yaptığı trenin olduğunu bize çarpınca anlıyoruz Ben bu hisseyi alırken kendime her hangi bir fiyat hedefi koymadım patron ne zaman satarsa bende o zaman satarım düşüncesi ile aldım, ama Modernizasyon işine girince biraz kafam karıştı, patron şuana kadar hatırladığım kadarı ile Baştaş, Cimentaş ve Konya çimento hisselerini toplayıp borsa dışında iyi fiyatlara sattı, Nuh, Oyak, goltaş ve bsoke çimento hisselerini borsada sattı şuan tahminime göre 19 Aralık'ta Ak Yatırımdan, İş Yatırma virman yaparken 9 milyon lot Oyak çimento ve 1 milyon lot Goltaş çimento hissesi kalmış borsadan sattığı hisselerin paralarını bucim bedellisinde kullandı sadece bucim ile ilgileniyor. Şuan görünen bizleri bezdirip elimizden alıp tek başına bucime sahip olmak istiyor. ama benim gönlüm İsmail TARMAN'nın satmasından yana eğer o satarsa hayal bile edemeyeceğimiz iyi bir fiyata satar yıllarca beklediğimize değer.

8. Ara sıra bakarız.

Sayfa 776/790 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •