Sayfa 282/335 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332 ... SonSon
Arama sonucu : 2675 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: BSOKE - Batısöke çimento

1. BSOKE - Batısöke çimento

Alıntı Originally Posted by veyselduran Yazıyı Oku
    115-120 milyon ciro gelecek geçen sene ilk çeyrekte 43 milyon ciro gelmişti. Esas faaliyet karı da iyi gelir ama net kar finansal giderden kaynaklı kötü gelebilir. -5 milyon +5 milyon arasında gelmesini bekliyorum. Ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Geçen sene 43 milyon satış olmuş maliyet gideri 29 milyonmuş. 43 milyonda 29 milyon maliyet olursa 115 de 77 olur diye düşündüm. Brüt kar 38 milyon olur bu da finansal gider olan 39 milyonu götürür. Geçen sene yönetim,pazarlama ve esas faaliyet diğer giderler 4 milyonmuş bu sene 5-6 olsa dedim en fazla 5 milyon zarar gelir diye tahmin etmiştim. Finansal gideri daha düşük hesaplamıştım avroyu 6.23 den almıştım. Neyse finansal gider 39 tamamda 27 milyon pazarlama gideri ve 103 milyon maliyet 50 milyon artırdı zararı. Avro 1.çeyrekte 3 ayda %5 arttı, 2. çeyrekte 1 ayda %5 daha arttı şimdiden 30-35 milyon finansal gider oldu inşallah buralarda kalır yada düşer Avro yoksa finansal gider artar. Normalde ihracat yapan firma için avronun yükselmesinde satışta da pozitif yansıması gerekirken sanki maliyetini zor karşılamış görünüyor. Geçen seneye göre satış %267 artmış maliyet %355 artmış. Giderlerin maliyeti düşmezse yada daha pahalıya satılmazsa toparlayamaz gibi duruyor. 115 milyon satış yap esas faaliyet karı -20 milyon olsun. Esas faaliyetinden zarar edeceksen o kadar yatırımı neden yaptın o kadar avro borcu neden yaptın? Ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by tam35 Yazıyı Oku
    bilançonun olumlu yanı...ihracat söylendiği gibi yapılıyor...86 milyon.yurt için 30 milyon...yalnız anlaşılmayan konu 27 milyon tl gider dönem başı yaklaşık 7-8 olan gider hadi enflasyon v.s.koy olsun 9-10 burada var bir numara....
    İhracatın sökeden-liman ve limandan gemiye yüklemelerden oluşuyordur. Limandan gemiye yüklemeler grup içinde kalacak.
    Limanın kapasite kullanımını karlığını artıracaktır. Söke-liman tren yolu+ karayolu MALİYET unsuru. Maalesef pahada hafif
    yükte ağır bir ürün klinker.(satış fiyatı tonu 35 us civarı)
    Bu navlun gideri olmasa ihracatta olmaz daha kötü bir durum değil mi! Bu yönde bakın derim.

ytd
    Saygılar

3. Bakalım 0,50 kuruş seviyelerine gelecek mi

5. kanka zarar açıklamış inşallah yansıması olmaz. ytd.

6. Borsa düşmüş yükselmiş sökeye hiç farketmiyor hep düşüyor

7. Arkadaşlar bir haber vs var mı??? Ne zaman yükselse hisse bedelli yapacaklar diye korkuyorum artık.

Duhul
    May 2017
    İkamet
    uşak-İzmir
    Gönderi
    998
    Hava nasil oralarda usuyormusun...
    kar yagiyor saclarima biliyormusun...
    .....Yeni bedellinin ayak sesleri.....
    Agalara yakisir....yin gari...

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 282/335 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •