Sayfa 246/335 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296 ... SonSon
Arama sonucu : 2675 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: BSOKE - Batısöke çimento

1. Yeşim hanım epostama dönüş yapmış arkadaşlar.
    Ben özetle mesajımda hissenin fiyatının düşmesini engellemek ve yatırımcıya güven vermek açısından hisse gerim alım programı yapmalarını önermiştim.

Yeşim hanımdan gelen cevap:

Uğur Bey Merhaba,
    *
    Talebiniz Üst Yönetime iletilerek değerlendirmeye alınmıştır.
    *
    İyi günler dilerim.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Kimse kalmadı hissede
    Ölüm sessizliği kaplamış her yanı

3. Ne kadar güzel ve şerefli anne babanın çocuklarısınız...
    Ne kadar güzel yönetiyorsunuz...
    Ne kadar mutlusunuz...
    Mutlulukla kalın...
    Kulaklarınız çınlasın...
    Çınlasın dursun...

4. Takip edeyim diye bu gün 1 lot alayım dedim. Yav bu hisse ekgyo dan da betermis. Geçmiş grafiğine bir bakayım dedim yükseklerden maliyetli olan arkadaşlara Allah sabır versin. Bizim ekgyo arada sırada hareketleniyor en azından. Zarar bı azalıyor bi cogaliyo : )) ekgyo sayfasında bir şey paylasmistim burada da paylaşalım müsaadenizle.
    EKGYO DA NEDEN ZARARDAYİZ?
    1. Küçük yatırımcı hisseyi alırken satarken önyargılı davranır. Bu da profesyonel yatırımcıdan daha fazla hata yapmasına neden olur.
    2. Monte Carlo hatasi ya da Las Vegas hatası,
    Karli 5 alım satim yapmışsın şu anda altıncı alışı yapip muhtemelen kârla sonuçlanacağı konusunda bilinçsiz bir hissiniz var. Evet! Bu, kumarbazların harekete geçmesindeki yanlıştır. Geçmiş ve gelecekteki alış satisin birbiriyle bağlantılı olduğu, teknik olarak yanlış olan doğuştan gelen bir inanç.cunku her işlem birbirinden bağımsızdır. Her zaman kazanılamaz.
    3. Uzun süre zarardan beklemek küçük yatırımcıyı eylemsizlige iter. Yani zararı çıkartmak için başka hisselere yönelmesi ya da elinde kalan nakitle al sat yaparak zararını azaltmaya çalışmaz ya da bir yerde portföyu boşaltıp daha düşük yerden alabilirim demez. Çünkü satarsam yükselirse bir daha alamam korkusuyla bekler durur. Halbuki düşüşe geçis başlangıcında satıp daha aşağıdan aynı miktar alsa elinde para kalacaktı.
    4. Aşırı analiz yanlışlığı-Analiz Paralizi
    Aşırı analiz yapma kafa karışıklığına neden olur. Karar vermeyi ve harekete geçmeyi engeller. İyi bir alım fiyatı deriz ama aşırı analiz yapınca daha az emin oluruz ve gene alım yapamaz fırsatı kaciririz. Aşırı analiz düşüncede tıkanıklığa yol açar. Haberler, sosyal medyadaki söylentiler asiri teknik analiz, analiz felcine : ) yol açar.
    5. Önyargı.
    Piyasa tozpembe olmadigi halde duruma inanmamak, gerceklerin hisler yüzünden kabul edilmemesi.
    6. Volatilitenin değerlendirilmemesi.
    En güzel kar volatilitenin yüksek olduğu zamanlarda kazanılır.
    Biz eylemsizlik moduna girdigimiz için bekliyoruz. Bi ara 2 hareket çekip zararı 2000 TL azaltmıştım. Kendimi toplamam lazım )

Not. Okuduğum bir makaleden paylaştım. Umarım faydalı olur. Piyasalari takip etmeden alım satım yapmak hatayı artırır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,402

6. Bu yazdiklarinizin tam tersidir Suriye yenileme sürecinde zamanı ben bilemem üç katına kadar çıkar bu hisse hisseyi satıp zarar azaltayim diyen buradaki zararın üstüne zarar ekler doğru yerde bekleyen üçe veya dörde katlar burasıda doğru yerlerden biri satın başka yerden zararı çıkarın düşüncesi sadece bu tahtanın spekleri ne hizmet eder

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,402
     Alıntı Originally Posted by mecosansey Yazıyı Oku
    BATISÖKE SÖKE ÇİMENTO SANAYİİ T.A.Ş.
    BSOKE

Açıklamalar
    Yatırımcılardan gelen yazılı ve sözlü talepler üzerine, Şirketimiz ile ilgili bilgi ve beklentilerimiz aşağıda sunulmuştur;

- Şirketimizin, 1.650.000 Ton/Yıl kapasiteli entegre klinker ve çimento tesisinin devreye alınması ile birlikte ihracatımız Haziran 2018 ââ�¬Ë�den başlamak üzere hız kazanmıştır.

- Bağlı ortağı bulunduğumuz Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş. ile birlikte 2018 yılsonuna kadar yaklaşık 40 milyon USD ââ�¬Ë�lik ihracat bağlantısı yapılmış olup, 2019 yılı ihracatının ise yaklaşık 60-70 milyon USD aralığında olacağı tahmin edilmektedir.

- Yatırımlar nedeniyle Şirketimizin uzun vadeli kullanmış olduğu döviz kredilerinin yıllık anapara ve faiz ödemelerini ihracat gelirleriyle karşılayabileceği öngörülmektedir. Dolayısıyla döviz borçları kısmen hedge edilmiş olup, ihracatın artırılması yoluyla bu konuda önlem alınmaya çalışılmaktadır.

- İştirakimiz Batıçim Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin enerji üretim ve satış faaliyetleri hidroelektrik santralleri ile ilgili olup, hem üretim miktarındaki artış, hem de son dönemde elektrik fiyatlarında meydana gelen artış iştirakimizin enerji faaliyetlerini olumlu yönde etkileyecektir.

- Şirketimizde atık ısıdan elektrik üretim tesisi olması nedeniyle, son dönemde elektrik fiyatlarına gelen artışların maliyetlerimizi kısmen olumsuz yönde etkilemesi beklenmektedir.

- Ayrıca 2018 yılsonuna ilişkin normal koşullar altındaki diğer beklentilerimiz;

Satışlar : 350 - 400 Milyon TL

Brüt Kar Marjı : 35-40%

FAVÖK Marjı : 30-35%

Kapasite Kulanım Oranı : 90-95%

Üç aylık takas dağılımı maliyetler nerdeyse 1150/1250 bandında herkese sabırlar...

8. Evet 0.99 ile 1lerin altında da kapanış yaptık ya helal olsun...

Sayfa 246/335 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •